Datlové a KOVO povolili svým soupeřům jednu výhru. Tygři a Vlčí smečka bez prohry

Čtvrtfinále play off se v 1. Lize uzavřelo po dvou víkendech. Vlčí smečka a mladoboleslavští Tygři udělali do semifinále krok jako první. Blatná a KOVO je musely doplnil až po nedělních zápasech, kdy si soupeři vystříleli malou naději. A tak jsou dány semifinálové dvojice.

Sobota 12. května 2024

Ježci výsledkově neunesli těžký moment v sérii, Suchdol bojoval

HBC Tygři Mladá Boleslav – SK Suchdol nad Lužnicí 4:1 (1:0,0:1,3:0)

Střely na branku: 28:18, Vyloučení: 1:3, Přesilovky: 3:1, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 152

Branky a nahrávky: 9. Malina (Horáček, Šťástka), 37. Bydžovský, 39. Bydžovský (Müller, Pohl), 41. Malina (Málek, Peca) – 20. Hadrava (Kalát, Janák)

Jihočeský Suchdol přijel do Mladé Boleslavi bojovat v okleštěné sestavě s 11 hráči do pole a jedním brankářem. Podle toho také uzpůsobil svou hru a snažil se spíše bránit, ale i tak hrozil. Skóre otevřel v 9. minutě Malina a Tygři si šli jasně za postupem. Štěstí se pousmálo i na hosty, kteří ve druhé periodě vyrovnali. Největší zlom přišel v poslední periodě, když dvakrát za sebou uspěl se svými pokusy Bydžovský, který tak rozbil defenzivu Suchdolu. Postup do čtvrtfinále pečetil druhým gólem Malina.

Ohlasy po sérii:

HBC Tygři Mladá Boleslav (trenér Roman Hnátek): „Série se rozhodla už v Suchdole. Utkání to byla vyrovnaná, kdy obě mužstva měla silné i slabší momenty. První se rozhodovalo až v nájezdech poté, co jsme ztratili dvoubrankové vedení. V tom druhém jsme obrovskou bojovností strhli vedení na svou stranu až v samotném závěru. O tom, že se nám povede odvézt z hřiště soupeře vedení 2:0, se nám ani nesnilo. Sérii jsme chtěli ukončit co nejdříve, ideálně už v sobotu. Zápas se nevyvíjel podle našich představ. Soupeř sice nedorazil v nejsilnější možné sestavě, ale byl dobře organizovaný a hrál proti vyřazení. Dva slepené góly ve třetí třetině naštěstí rozhodly v náš prospěch a postupu přes tak silný tým si velmi ceníme. Chtěl bych poděkovat hráčům za vůli, trpělivost a bojovnost. Suchdolu pak za férovou a kvalitní sérii a oběma fanouškovským táborům za skvělou atmosféru, která sérii provázela.“

Ježci Heřmanův Městec – Vlčí smečka Ústí nad Labem 0:8 (0:0,0:3,0:5)

Branky a nahrávky: 21. Faigl (Navarra Ro.), 22. Zdvořáček P. (Gottfried D.), 30. Zdvořáček M. (Navarra Ro.), 31. Gottfried P. (Zdvořáček M., Faigl), 36. Tůma (Strnad), 37. Gottfried P. (Faigl), 43. Navarra Ro. (Faigl), 45. Navarra Ro.

Vlčí smečka měla po vyrovnaných zápasech z Ústí nad Labem v sérii dvouzápasové vedení, a navíc také psychickou výhodu. Od prvních minut byla vidět aktivita hostů, přičemž domácí opláceli stejnou mincí. Po bezbrankové první třetině však přišel úder Ústečanů. Faigl a Petr Zdvořáček v rozmezí 45 vteřin vsítili dvě branky a poté se Ježkům hrálo proti zkušenému celku velmi špatně. Půl minuty před druhou sirénou dokonce přišel ještě třetí gól. Aby toho nebylo málo, tak navíc ještě trest pro domácí tým. Macenauer v čase 29:54 obdržel trest 5+OK za nedovolené bránění. Tento moment rozhodl zápas, protože Ježci nemohli prvních 5 minut ve třetí periodě útočit, přičemž navíc v oslabení inkasovali. Vlčí smečka si poté pohodově hlídala stav skóre, který se zastavil na 0:8.

HBK Bulldogs Brno – TJ KOVO Praha 4:3ss (2:1,0:0,1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Foršt (Baláč), 14. Havránek (Makara M., Fišar), 42. Navrátil (Kliment, Havránek), 55. Foršt (rozhodující nájezd) – 10. Poulíček, 31. Ježek (Šmerha), 39. Terč (Fluxa)

Bylo jasné, že sobotní duel mezi Buldoky a KOVEM bude vyrovnaný a bojovný. To se potvrdilo. Brno na sebe nenechalo dopadnout tíhu okamžiku. Buldoci v sérii poprvé vedli díky Forštovi. Poulíček však rychle vyrovnal. I tak Buldoci odcházeli do kabin za stavu 2:1 a měli blíže k vítězství. Stav zápasu se ve druhé třetině neměnil, i když mohl. Oba brankáři se činili. Ve 31. minutě přišlo pražské vyrovnání na 2:2 a o 8 minut později KOVO dokonce vedlo a otočilo vývoj duelu. Díky Navrátilovi se ale muselo prodlužovat, a navíc jít do nájezdů. V nich se ani jeden Pražan neprosadil a autor první branky byl jediným exekutorem, který uspěl.

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice – TJ Blatná Datels 5:3 (2:0,2:2,1:1)

Branky a nahrávky: 5. Toman (Štěpánek Ji., Štěpánek Ja.), 15. Toman, 25. Nýdl (Bárta A.), 29. Sitter (Bárta O.), 31. Malecha (Bárta O., Zelenka) – 18. Michálek (Fiala, Braun), 18. Braun (Sýbek), 45. Vinter (Michálek)

Lepší vstup do zápasu zachytil na domácí půdě Pedagog, který udeřil jako první v čase 04:23. Autorem branky byl Toman, který se mezi střelce zapsal ještě jednou, a to 45 vteřin před první sirénou. Dvoubrankové vedení Českých Budějovic se zúžilo po přesilové hře Datlů v úvodu druhé periody. Ve stejné minutě dokonce došlo k vyrovnání z hole Brauna. I tak si ale domácí ve druhé části hry vypracovali dvoubrankové vedení znovu. Ve 31. minutě Blatná prohrávala již o tři branky, na což zareagoval pouze Vinter, ale to už bylo pozdě.

Neděle 12. května 2024

KOVO a Datlové nepřipustili vyrovnání sérií

HBK Bulldogs Brno – TJ KOVO Praha 1:2 (0:0,1:2,0:0)

Branky a nahrávky: 25. Paukrt (Havránek) – 17. Fluxa (Číž), 19. Ježek (Šmerha)

Nedělní utkání mělo podobný nádech jako to přechozí, avšak mělo úplně jiný vývoj. První třetině skončila 0:0 a skóre otevřel až ve druhé třetině Fluxa, na nějž navázal Ježek. Praha zaslouženě vedla 0:2, i tak svou možnost využil Paukrt a snížil. KOVO si ale vítězství nenechalo vzít poctivou hrou, kdy se z každé možnosti snažilo zaútočit.

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice – TJ Blatná Datels 2:3 (1:2,0:0,1:1)

Branky a nahrávky: 9. Malecha (Zelenka), 40. Nýdl – 8. Braun (Kafka), 9. Vinter (Matoušek, Vaníček), 37. Braun (Vaníček, Michálek)

V tomto duelu šlo domácím o všechno. Datlové se ale ze soboty poučili a byli to oni, kdo diktoval tempo hry a byl produktivnějším týmem. Bláznivá pasáž nastala hned v první periodě. V čase 07:38 skóre otevírá Braun. Datlové jdou do oslabení, což v čase 08:02 přináší rychlé vyrovnání. Jenže o osm sekund později překlápí vedení na svou stranu opět hosti, kteří rychle udeřili po úniku. Poté se zápas vyvíjel skrze bezbrankovou druhou třetinu až do té třetí, v níž Braun využil početní výhodu, čímž rozhodl. Nýdl ještě 5 a půl minuty před koncem vykřesal naději, ale Pedagog nevyrovnal.

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice (hráč Martin Neruda): „Celá série od nás nebyla špatná. Dařily se nám přesilovky, při hře pět na pět nás soupeř také nepřehrával. Bohužel jsme si nechali dát několik gólů ze samostatných úniků, přestože víme, jak v nich jsou blatenští nebezpeční. Na každý gól jsme se nadřeli a pak jsme si nechali soupeře utéct. Tyto góly pak zápasy rozhodovaly. Datlům každopádně gratulujeme k postupu, je jasné, že základní část nevyhráli náhodou. Naši sezónu nakonec hodnotím úspěšně. Po tragické podzimní části je čtvrtfinálová účast pěkným výsledkem.“