Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

1.liga

All Stars tým 1. Ligy: Pixa vládnul v brankovišti, junior Čejka táhnul Hostivař!

Tomás Pixa se na podzim stal nejlepším prvoligovým gólmanem!

Redakce hokejbal.cz se po konci podzimní části všech soutěží zaměřila také na tu druhou nejvyšší mužskou v České republice. Největším překvapením byly na podzim týmy Prachatic a Brna. Vítěze podzimní části z Prachatic nejvíce držel strážce jejich svatyně Tomáš Pixa, v obraně pak řádil produktivní teprve sedmnáctiletý obránce Jakub Laurinc. Za Dobřany se rozparádil zkušený bek Petr Skála a v útočné činnosti byly znát příspěvky brněnského Filipa Emmera, či dobřanského produktivního útočníka Jana Kováříka. A co šestnáctiletý Jan Čejka? Ten už se probojoval do třetího All Stars týmu ve třech různých soutěžích!

Opava se Svítkovem odsoudily na poslední příčku Jindřichův Hradec

O minulém víkendu slavily týmy Opavy i Svítkova.

Poslední kolo 1. Ligy přineslo střídání na chvostu celé tabulky. Ze vzestupu se radují celky Opavy a Svítkova, které si zapsaly důležitá vítězství proti silným soupeřům. Na čele naopak nezaváhaly Prachatice, jež smetly 7:1 Přelouč, Hostivař si naopak s chutí zastřílela proti nevýrazné Jihlavě, která proti Pražanům nastoupila v okleštěné sestavě bez několika extraligových opor.

1. Liga: Prachatice v souboji s Dobřany ukořistily vedoucí příčku

Souboj o čelo přinesl radost prachatickým fanouškům.

Víkendový program první ligy měl jednoznačný šlágr. Lídr tabulky z Dobřan padl na hřišti v Prachaticích, které ho vystřídaly na čele prvoligové tabulky. Zajímavé výsledky se ale udály i jinde. Opava slaví druhou letošní výhru, Polička v rámci východočeského derby vykradla pardubický Svítkov.

Buldoci vykradli Hostivař, Svítkov zase Jihlavu. Opava dál tápe

Buldoci dokázali přetlačit pražskou Hostivař.

V rámci desetičlenné 1. ligy jsme o prvním listopadovém víkendu viděli čtyři utkání, ve kterých se zrodily zajímavé výsledky. Venkovní výhry oslavili brněnští Buldoci a pardubický Svítkov, naopak další zápas bez bodového zisku musí skousnout dříve obávaná Opava, která se krčí na úplném chvostu prvoligové tabulky.

Nádech Jindřichova Hradce v Přelouči přišel pozdě, slaví tak domácí Jestřábi!

Olymp na hřišti Přelouče už poslední tři roky nevyhrál!

1. Liga se v sobotu odehrála pouze jedním zápasem, a to v Přelouči. Tam zajížděl Jindřichův Hradec, který však u Východočechů ještě nikdy za poslední tři roky nevyhrál! V této fázi sezony se oba celky nachází podstatě ve stejných vodách tabulky, tedy na hranici postupu do play off. Jestřáby navíc trápila ofenziva, takže mírným favoritem byl Olymp, který však nakonec inkasoval hned čtyřikrát!

Zápas kola první ligy zavede v sobotu naši redakci poprvé v sezoně do Přelouče

Přelouč doma hostí Jindřichův Hradec, zůstanou všechny body na východě Čech?

1. Liga hokejbalu nabídne tento víkend v rámci redakce hokejbal.cz taktéž Zápas kola. Tento podtitul si tentokrát vysloužilo utkání na východě Čech. Do Přelouče totiž míří hokejbalisté Jindřichova Hradce a bude se tak jednat o souboj celků ze samotné hranice postupu do play off. Tato otázka se pochopitelně v této fázi sezony ještě neřeší, oba celky by se ale chtěly nastartovat konečně už na vítěznou vlnu!

Přestřelka na Olympu, jediný gól v Přelouči. Buldoci rozhodli pět vteřin před koncem!

Hostivař sice v Přelouči neskórovala, se ziskem bodu ale byla spokojena.

Podzimní část první ligy postupuje opravdu razantním tempem, rozdíl mezi lídry a pronásledovateli narůstá. Další výhru oslavil celek Dobřan, který na hřišti jindřichohradeckého Olympu vstřelil dokonce deset branek, Přelouči pro změnu stačil k dvoubodovému vítězství jen gól jediný. Na venkovním hřišti se dařilo Poličce a brněnským Buldokům, kteří svého soka srazili až pět vteřin před závěrečnou sirénou.

Takhle jsem se ze střídačky za 46 let ještě nestyděl, neskrývá rozčarování Christ

Jiří Christ je ze vstupu Opavy do letošní sezony zklamaný a rozčarovaný.

Kromě CROSSDOCK Extraligy je v plném proudu také 1. Liga, kde se příliš start nepodařilo podchytit opavským borcům. Těm sice do karet nehrálo to, že díky rekonstrukci hřiště museli odehrát prvních pět zápasů na venkovních kolbištích, podle trenéra Jiřího Christa však za bodovými neúspěchy stojí něco úplně jiného. Velezkušený kouč, jenž vede i juniorskou reprezentaci U16, neskrývá nepříjemné pocity z toho, jak někteří jeho svěřenci přistupují k zápasům. Opava tak se třemi body za jednu výhru sídlí na osmé pozici prvoligové desetičlenné tabulky.

1. Liga: Prachatice našly prvního přemožitele, dařilo se domácím celkům

Jihlava začíná stoupat tabulkou vzhůru, je již druhá.

Ve čtyřech prvoligových zápasech se vždy radovaly domácí celky. Po třech bodech si do tabulky zapsaly týmy Hostivaře, Brna, Jihlavy a Dobřan, které se šesti zápasy celou 1. Ligu vedou! Naopak třetí jihočeský soubor z Prachatic si v souboji s brněnskými Buldoky připsal první porážku v novém ročníku 2018/19. A jak jednotlivé duely hodnotí zástupcí jednotlivých týmů a jak vlastně vypadaly? To se dozvíte níže v naší reportáži!

Favorit neměl problém! Jihlava doma znovu vítězila, Opava se tak dál trápí

Souboj Jihlavy v Opavě vyzněl pro domácí, ti rozhodli v první třetině.

1. Liga hokejbalu pokračovala v neděli, a to také zápasem v Jihlavě, kam zajížděla Opava. Výběr trenéra Christa ale neprožívá vůbec povedený start do soutěže, naopak jihlavským hráčům se daří podstatě od samého začátku, a i když se jim nedělní utkání příliš herně nepovedlo podle představ, nakonec v důležitých situacích dokázali být úspěšnější a zvítězit. To Opavští nezvládli další venkovní utkání a zůstávají blízko dna tabulky.

Partneři českého hokejbalu