Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

1.liga

1. Liga se podle výsledků z 1. kola může těšit na skvělý ročník! Litice potvrdily kvalitu

Buldoci odjeli z Plzně s nepořízenou. Domácí Litice úřadovaly v závěru utkání.

Třetí zářijový týden se uzavřelo kompletní úvodní kolo 1. Ligy, která se nachází jenom těsně pod Extraligou. Úvodní zápasy celé ligy jsou u konce, ale stále jeden celek z 11 čeká na svou sezónní premiéru. Hokejbalisté Malenovic si budou muset na svůj první zápas v této sezóně počkat do příštího kola, jinak všechny kluby už vstoupily do nového ročníku v plné síle. Ve dvou víkendech jste mohli sledovat pět utkání. Dva zápasy, konkrétně mezi Svítkovem a Rakovníkem, a také Jihlavou a Přeloučí, byly na programu v neděli 8. září. Následovaly tři duely minulou neděli.

Přijel, viděl, zvítězil: Faltusova třígólová premiéra za Svítkov srazila Rakovník!

Filip Faltus patří mezi talentované pohodové skromné hráče a je za to právem odměňovaný.

Svítkov Stars otevřel brány 1. Ligy jako jeden z prvních týmů. Pardubice před začátkem sezóny získaly skvělou posilu z extraligového Letohradu, na střídavé starty přišel Svítkovu pomoci sedmnáctiletý útočník Jelenů Filip Faltus, jenž si ihned v premiérovém zápase hezky zastřílel. Juniorský potenciální reprezentant si hned na úvod soutěže zapsal proti Rakům z Rakovníku hattrick! Jak vznikla spolupráce mezi Svítkovem a letohradským Jelenem se dozvíte v rozhovoru! Pardubické Hvězdy mají v tomto okamžiku 3 body za výhru na domácím hřišti, což značí, že letos míří opravdu vysoko a tento celek na sobě hodně pracuje.

Druhá nejvyšší soutěž započala! Posilněný Svítkov a Jihlava uhájily domácí tvrz

Jihlava posílená o své hvězdné odchovance udolala na úvod sezóny Přelouč.

Nový ročník 1. Ligy začal v neděli 8.9., když ve 14:00 odstartovaly dva úvodní zápasy 1. kola. Jedno utkání se odehrálo na domácím hřišti pardubického Svítkova, jenž čelil svému soupeři z Rakovníku. Na plast SK Jihlava dorazil mančaft Jestřábů z Přelouče, který byl více než odhodlaný k vítězství. Obě utkání byla velmi vyrovnaná, což se odrazilo na výsledku obou zápasů. Rakovničtí Raci svého soka z Pardubic velice trápili a drželi se pardubickým Hvězdám stále na dostřel. V závěru Pardubice zabraly a vytěžily ze svého prvního zápasu v nové sezóně 3 body, které budou velmi důležité v průběhu sezóny. Ve velmi podobném scénáři se odehrál zápas na Vysočině, kde za delší konec provazu tahali vždy domácí.

Chci být u znovuoživení jihlavského hokejbalu! hlásí navrátilec Jan Blaško

Jan Blaško (vlevo) chyběl více jak 3 sezóny ve většině zápasů Jihlavy. Teď to ale bude jinak!

Jan Blaško – hokejbalista v nejlepších letech. Tento důrazný obránce, který okusil hned několik působišť i za hranicemi se po několika letech vrací do své domovské Jihlavy. Jan Blaško nastupoval v dresu Jihlavy, Vlašimi, Bratislavy i v mistrovském Kert Parku Praha, ale nyní je na čase se vrátit tam, kde Honza s hokejbalem začínal. Ale to neznamená, že ho nebudeme vídat v nejvyšší hokejbalové soutěži, protože je domluven na spolupráci s Kert Parkem Praha formou střídavých startů! „Je možné, že v dresu Pražanů budu ještě k vidění,“ přiznává Blaško.

1. Liga se pozvolna rozjela! Jak vidí své šance Kometa a kdo bude favoritem soutěže?


Jiří Tobiáš patří mezi stěžejní útočníky Komety z Poličky.

Minulý víkend vypukla nová sezóna pro hokejbalisty z druhé nejvyšší soutěže v České republice. O první rozhovor tohoto ročníku jsme požádali rychlonohého útočníka Komety Polička Jiřího Tobiáše. Východočeši vstoupí do prvoligových klání až tento víkend. Jak vidí „komeťácký“ forvard nadcházející sezónu? A jaké bude mít Polička šance na zisk titulu? „Za poslední 3 roky jsme ligu jednou vyhráli a jednou skončili na 3. místě, takže si myslím, že nás tato bilance pasuje na jednoho z favoritů,“ nezastírá jeden z největších tahounů Poličky Jiří Tobiáš.

1. Liga začíná od nuly! Co může nabídnout druhá nejvyšší soutěž v této sezóně?

Brno předvádělo s Hostivaří v loňském ročníku ty nejlepší výkony. Jak to bude letos?

Po letní přestávce, v jejímž rámci se všechny hokejbalové celky připravovaly na novou štaci, znovu vypukne „běh na dlouhou trať“, kdy se budou hokejbalisté z 1. Ligy snažit sbírat body do tabulky, aby si zajistili účast ve vyřazovacích bojích. V minulém ročníku byla k vidění velice vyrovnaná základní část, ve které se rozhodovalo o konečném pořadí, jež určovalo složení play off, až do posledního kola. V následující fázi loňské sezóny jste mohli vidět zajímavé série, které vesměs všechny skončily pětizápasovými bitvami. Jak to bude letos? Tato tajenka se začne rozlušťovat již tuto neděli 8.9.!

Prohrát se může, ale vždy se vztyčenou hlavou! upozorňuje Staněk

Lukáš Staněk se vrací na střídačku prvoligové Jihlavy, která udělala razantní změny.

Lukáš Staněk se vrací na lavičku Jihlavy, kde se vytvořil nový tým. Kostru staronového celku budou tvořit hráči „B“ týmu, kteří dokázali vyhrát v loňské sezoně 2. Ligu na jihu Moravy. Hlavní tým Jihlavy se v minulé sezoně 1. Ligy naprosto rozpadl a každý věděl, že nefunguje moc dobře, proto se vedení celého klubu rozhodlo tyto dva týmy spojit a tím vytvořit jenom jeden. Ještě před pár měsíci bylo otázkou, kdo bude jihlavským trenérem, naše redakce si myslela, že to bude Petr Král, také hrající kapitán Jihlavy, ten ale nakonec dostane jenom roli vůdce svého týmu. Jihlavští borci nemají malé cíle, teď jenom záleží na tom, jak se k tomu postaví. Zvládne Jihlava naplnit svoje očekávání? Kam až borci z Vysočiny dokráčí v 1. Lize? Zdroj rozhovoru: http://www.skjihlava.com/article/detail/id/201 

Vítěz 1. Ligy z roku 2016 zpátky na scéně! S čím nastoupí Rakovník do nové sezony?

Martin Tvarůžek patří mezi stěžejní tváře rakovnického hokejbalu.

Rakům se v extraligových časech vůbec nevedlo, dvakrát skončili na chvostu tabulky a jednou předposlední. Jak to Rakovník zvládne v dalším sezoně v 1. Lize, kterou vyhrál před čtyřmi roky? Bude znovu chtít útočit na postup? Naše redakce vyzpovídala trenéra a hráče, Martina Tvarůžka, jenž se v Rakovníku staral o celé mužstvo. Nejproduktivnější hráč Raků v loňské, extraligové sezoně nasbíral 20 kanadských bodů a prozradí nám, jak se hokejbalisté z Rakovníku připravují na prvoligový ročník a proč se rozhodli hrát druhou nejvyšší hokejbalovou soutěž, když měli namířeno ještě níže. Jak moc věříte Rakům? Budou se rovnat těm nejlepším celkům 1. Ligy?

Chceme navázat na loňské výsledky, přeje si lodivod prvoligových Horalů Čapek

Vít Čapek patří mezi zkušené kouče, kteří toho mají hráčům dost k předání.

V Prachaticích se nezahálí. Trenér Highlanders, Vít Čapek, nám řekne, co bude po svých svěřencích požadovat v další sezoně a co by chtěl zlepšit. Prachatice působí v 1. Lize teprve třetím rokem, ale hokejbalem, kterým se prezentují se vyrovnávají špičce prvoligových týmů. V dalším ročníku je čeká nelehký úkol, a to obhajoba vítězství v základní části, což bude velmi obtížné. Jak se s tímto úkolem Horalové popasují? „Rádi bychom navázali na loňskou sezonu,“ přeje si lodivod Prachatic Vít Čapek.

Hostivařská senzace se po pauze chystá na přípravu. Upletli jsme si bič, myslí si Novák

Ondřej Novák zastává v klubu hned několik činností. Mimo jiné je úspěšným trenérem juniorů i mužů.

První sezona v 1. Lize pro Pražany dopadla skvostně, ale s hořkým koncem. Hostivař se stala vicemistrem druhé nejvyšší soutěže v České republice, když ve finále podlehla Šnekům z Dobřan. Jak hodnotí tento úspěch Ondřej Novák, trenér Hostivaře, jenž zastává i další funkce v klubu? Jak se připravují mladí a nadějní hráči z hlavního města na další sezonu v 1. Lize? A jaké cíle si pro ně připravil pražský trenér? „Postupem do finále jsme pochopitelně na sebe trochu upletli bič,“ uvědomuje si lodivod Pražanů Ondřej Novák, který prozrazuje další zajímavé podrobnosti v rozhovoru.

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.HBC Prachatice1874:4140
2.HBK Bulldogs Brno1861:5040
3.Snack Dobřany1871:4139
4.Polička1879:3837
5.Svítkov Stars1861:6823
6.SHC Opava1841:5122
7.Hostivař1860:7121
8.SK Jihlava1842:5917
9.Olymp J.Hradec1847:8316
10.Přelouč1833:6715

Přehled posledních zápasů

Suchdol n./L. - Hostivař6:2
HBC Malenovice - Polička2:1
Přelouč - Svítkov Stars4:0
Plzeň-Litice - HBC Prachatice4:6

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu