Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Budou se Západočeši z Dobřan takto radovat i příští sezonu, tentokrát už v Extralize?
Budou se Západočeši z Dobřan takto radovat i příští sezonu, tentokrát už v Extralize? (autor: Roman Turovský)

Dobřany do Extraligy? Musíme situaci pečlivě zvážit a vyhodnotit, zamýšlí se Šlehofer

Datum: 10. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V sobotu 8. června se dobřanská parta položila do euforických oslav, protože vyhrála 1. Ligu a vybojovala si práva na přímý postup do Extraligy. Svěřenci stratéga Václava Šlehofera staršího předváděli po celou dobu play off druhé nejvyšší soutěže trpělivé bojovné výkony podpořené výtečnými výkony brankáře Jana Marka. Již 12. června se ale uzavírají přihlášky do soutěží ČMSHb. Západočeši tak musí dát rychle hlavy dohromady a popřemýšlet o účasti v Extralize pro příští ročník 2019/20. „Je toho hodně ke zvážení a pečlivému promyšlení. Času k rozseknutí ale naopak velmi málo,“ uvědomuje si kouč a předseda Dobřan Václav Šlehofer st., který prozradil pár zajímavostí na facebookovém profilu TJ Snack Dobřany.

Klukům patří za celosezonní práci velké díky!


Čtvrté utkání finálové série play off 1. Ligy začalo pro Dobřany jako z pohádky. Po pár minutách se totiž radovali z vedení 3:0 nad Hostivaří a klání tak směřovalo za jasným vítězstvím Západočechů. „Kluci na to vlétli hned od úvodu. Rychlé branky pomohly ke klidu a na naše hokejky se tak přesunula i jistota. Po dvou třetinách už to bylo 7:0 pro naše barvy, a tedy takřka rozhodnuto. V závěrečné části oba týmy své lídry už pošetřily a zápas se v poklidu dohrál,“ popisuje lodivod Dobřan Václav Šlehofer st. „Šanci dostali i kluci, kteří v sezoně hráli spíše za B tým. Prostě konec, sladká tečka, hotovo,“ dodal na klubovém facebooku kouč Západočechů.

Družina z Dobřan se tak těší z vítězství druhé nejvyšší soutěže v České republice, které si bezesporu zasloužila. „Dobřany opanují 1. Ligu. Poděkování patří nepochybně soupeři z HBC Hostivař za velmi pěknou sérii,“ smeká klobouk před svým soupeřem Šlehofer. „Svým klukům bez debat za celosezónní práci rovněž patří velký dík. Všichni víme, že ne vždy to bylo za 1 A, ale společně jsme si šli za prvenstvím, a to se povedlo,“ má nespornou radost Václav Šlehofer st. „Co bude dál, to je nyní téma! Pro někoho z nás už téma postupu bylo řešené takřka ihned po závěrečné siréně. Věřte, není to jednoduchá volba, na druhou stranu ani Causa Králík,“ glosuje Šlehofer.

Západočeši si v minulosti nejvyšší soutěž již zahráli, takže by nešli do neznámého prostředí. Navíc disponují krásným novým areálem, jehož doménou je krytá hala. „Extraliga už tady kdysi byla, to zaprvé. V současném kádru jsou tři lidé (z toho jeden hrající), kteří tehdejší slavný postup do ní přes Pražany, respektive Kert Park a v baráži přes KOVO v červnu 2007 pamatují: Šlehofer V.st, Kovařík D.st a Jan Marek - pořadí bráno dle věku,“ vypočítává trenér Dobřan Václav Šlehofer st. „To stále ještě nic neznamená. Za dvanáct let od postupu se tady mnohé změnilo, a nejen tady v Dobřanech, nejen v areálu, i soutěž se „maličko“ posunula jinam. Prostě dnes je doba kapku jiná, a to ze všech možných pohledů,“ zamýšlí se Šlehofer.

Extraliga? Kádr bude muset být početný a zdravě fungující


Ve středu 12. června se uzavírají přihlášky do soutěží Českomoravského svazu hokejbalu. Využijí Dobřany možnost postupu do Extraligy? „Na každý pád musíme situaci pečlivě zvážit a vyhodnotit. Určitě i někteří kluci dostanou prostor se k tématu Extraliga vyjádřit. Kádr bude muset být početný a zdravě fungující. To bude také citlivé téma ke zvážení. K tomu musí nadále a plynule běžet proces práce s mládeží. Věcí a požadavků na samotnou nejvyšší soutěž je také mnoho, tudíž nelze nic podcenit,“ uvědomuje si Václav Šlehofer st.

Pro účast v nejvyšší soutěži je třeba být plně připraven a počítat s dalšími okolnostmi. „A to zdaleka ještě nejsme u stránky sportovní, tedy výsledků samotných duelů, neboť vás čeká téměř pokaždé kvalitní soupeř. Přijdou porážky, třeba i sestup..., třeba ne. Čili tohle nesmí mít nahodilé řešení!“ zdůrazňuje lodivod Snacku. „Zkrátka je toho hodně ke zvážení a pečlivému promyšlení. Času k rozseknutí ale naopak velmi málo. Určitě proběhne v nejbližší době nějaká schůzka důležitých osob, kde možná nebudou chybět i ve finální fázi někteří hráči,“ prozrazuje Václav Šlehofer st.

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.HBC Prachatice1874:4140
2.HBK Bulldogs Brno1861:5040
3.Snack Dobřany1871:4139
4.Polička1879:3837
5.Svítkov Stars1861:6823
6.SHC Opava1841:5122
7.Hostivař1860:7121
8.SK Jihlava1842:5917
9.Olymp J.Hradec1847:8316
10.Přelouč1833:6715

Přehled posledních zápasů

Hostivař - Snack Dobřany0:7

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu