Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jihlava ve čtvrtfinále hrozila zejména z přesilových her, odolá Polička?
Jihlava ve čtvrtfinále hrozila zejména z přesilových her, odolá Polička? (autor: Petr Dejnožka)

Prvoligová semifinále: Polička přivítá nebezpečnou Jihlavu, Karviná vyzve Dobřany

Datum: 26. 04. 2018
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Semifinálové série 1. Ligy odstartují již o následujícím víkendu. V základní části druhá Kometa Polička totiž vyzve v prvních dvou zápasech celek SK Jihlava, který zatím ve vyřazovacích bojích působí velmi nebezpečným dojmem. Vítěz základní části naopak chystá bitvu proti čtvrtým Dobřanům. Bitva o místo ve finále druhé nejvyšší soutěže startuje!

Kometa razí za obhajobou, Jihlava spoléhá na smrtící přesilovky

Mezi Poličkou a Jihlavou byl v tabulce 1. Ligy rozdíl pouhého bodu, všechny faktory nasvědčují tomu, že nás o následujícím víkendu čekají v Poličce nesmírně vyrovnané duely. Kometa by chtěla navázat na loňský ročník, kdy se podařilo dokráčet až do finále, které v nejrychlejším možném času proti Jungle Fever ovládla. Naopak soupeř z Jihlavy si po roční přestávce vyřazovací boje užívá naplno. Loňské deváté místo již nyní výrazně vylepšila a nyní věří, že se nebude opakovat dva roky stará semifinálová série, v níž Jihlavští ve třech zápasech nestačili na teplické Rondo.

„Zápasy základní části a nakonec i tabulka potvrdily, že Jihlava a Karviná budou patřit k nejvážnějším kandidátům na titul. Jsme si dobře vědomi kvalit a hlavních předností soupeře a musíme se na ně dobře připravit. Do semifinále vstupujeme doma a budeme chtít na domácí půdě vyhrát. Jihlava je zkušené mužstvo, které má náš respekt, vzájemně se dobře známe, takže očekáváme vyrovnaná utkání. Za poslední tři roky jsme v těžkých sériích play-off načerpali spoustu cenných zkušeností, doufám, že když se budeme soustředit jen na náš výkon, máme šanci zahrát si znovu finále,“ nezastírá své cíle před startem semifinálové série trenér Poličky Pavel Štefka.

„Do semifinále jdeme s odhodláním, ale i pokorou. Polička je loňský vítěz 1. Ligy, navíc letos nás dvakrát porazila. Ale jak se říká, play-off je jiná soutěž a základní část je zapomenuta. Náš cíl je o víkendu, na hřišti soupeře, uspět alespoň v jednom zápase. Bude to náročná série, kde si myslím, že nejsme favoritem. Ale na tuto výzvu se těšíme a porveme se o postup do finále,“ burcuje trenér Jihlavy Lukáš Staněk.

Varování pro Poličku? Smrtící přesilovky soupeře

Polička dokázala do semifinále postoupit ve třech zápasech proti Opavě, kterou nejprve doma porazila 5:3 a 3:1, na hřišti soupeře odolala závěrečnému tlaku domácích a zvítězila 3:2. To Jihlavští zažili mnohem výraznější cestu mezi čtyři nejlepší celky tabulky, poté, co doma nejprve nepovolili soupeři skórovat a následně zachránili druhý bod gólem v posledních vteřinách řádné hrací doby, přišel na hřišti v Jindřichově Hradci devítibrankový debakl.

A čeho by se měli v Poličce nejvíce obávat? Jsou to jihlavské přesilové hry, které v jejich případě rozhodují zápasy. Své by o tom mohl říkat právě jindřichohradecký Olymp, který například v posledním utkání inkasoval pět z devíti branek právě při početní převaze svého soka z Vysočiny. Dohromady za celou čtvrtfinálovou sérii stihla Jihlava hned devět branek v přesilových hrách.

„Na přesilové hry soupeře, které jsou jeho velkou zbraní, se připravujeme. Přesilovky Jihlavy ale nejsou jen o systému, ale hlavně o kvalitě jejich hráčů, kteří si umí přihrát a všechno správně načasovat, navíc v předbrankovém prostoru většinou operují dva metrákoví útočníci, kteří se těžko odstavují od míčku. Musíme něco vymyslet, ale hlavně se vyvarovat zbytečných faulů,“ reagoval na téma přesilovek Jihlavy kouč Poličky Pavel Štefka.

Vítěz základní části vyzve Dobřany

Do semifinále 1. Ligy se kromě vítěze základní části z Karviné prokousaly také Dobřany, které ve čtvrtfinále po boji vyřadily Přelouč. Nyní je na východě republiky nečeká vůbec nic jednoduchého, tým okolo trenéra Václava Šlehofera však bere účast v semifinále již jako splněný cíl.

„Postoupili jsme s mladým kádrem do semifinále, to je pro náš klub úspěch a maličký posun. Předchozí dvě sezony jsme totiž skončili vždy ve čtvrtfinále. Tedy od doby, co se "národka" spojila do jedné společnosti v konfrontaci celé ČR, čímž určitě tato soutěž nabyla kvality. Začínáme tedy dvakrát na severu Moravy a něco tam uhrát, bude sakra těžký úkol. To je jasné všem, tedy i nám. My si určitě nějaké noty připravíme, na dílčích již pracujeme čtrnáct dní. S finální podobou půjdou hráči na plac. Jak moc to ponese úspěch, ukáže až souhrnný týmový výkon. Míček je kulatý, vše se rozhodne jako vždy na hřišti,“ ví trenér Dobřan Václav Šlehofer st.

Jak se na víkendová klání těší útočník Karviné Jan Diviš? „V semifinále zbyly první čtyři týmy po základní části, takže zde nejsou žádné překvapení. Přichází ty zápasy, kvůli kterým hrajeme celou sezonu. Začínáme doma, takže určitě budeme chtít uhrát první víkend co nejlépe, ať se nám ven jede dobře. Dobřany kvalitně brání a mají dobré přesilovky. Snad se vyvarujeme co nejvíce faulování, kterého je v naší hře opravdu hodně, pak máme šanci uspět.“

Rozpis semifinále 1. Ligy

sobota 28.4.2018

  1. semifinále

17:00     HbK Karviná vs. TJ Snack Dobřany

16:30     HC Kometa Polička vs. SK Jihlava

neděle 29.4.2018

  1. semifinále

10:00     HbK Karviná vs. TJ Snack Dobřany

16:30     HC Kometa Polička vs. SK Jihlava

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Snack Dobřany1456:3330
2.HBC Prachatice1249:2228
3.HBK Bulldogs Brno1346:3928
4.Polička1349:2822
5.SK Jihlava1335:3917
6.HBC Hostivař1444:5017
7.Svítkov Stars1343:4917
8.SHC Opava1329:4216
9.Přelouč1222:4310
10.Olymp J.Hradec1336:6410

Přehled posledních zápasů

Olymp J.Hradec - HBK Bulldogs Brno1:6
Snack Dobřany - Polička2:5
HBC Hostivař - HBC Prachatice1:4
SHC Opava - Svítkov Stars2:3
Přelouč - SK Jihlava3:7

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu