Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Martin Vašek důležitým gólem nasměroval Karvinou k druhému finálovému vítězství.
Martin Vašek důležitým gólem nasměroval Karvinou k druhému finálovému vítězství. (autor: Petr Dejnožka)

Taková klasická karvinská neděle. Přijdu, když nám teče do bot, směje se Vašek

Datum: 22. 05. 2018
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Ve finále první ligy vede Karviná nad Jihlavou již 2:0 na zápasy a je tak jediný krůček od přímého postupu do nejvyšší soutěže. Zejména druhé utkání série se na východě republiky neodvíjelo pro domácí hokejbalisty příznivě, v první části totiž dvakrát inkasovali a skóre duelu museli otáčet. Důležitým gólem k obratu přispěl obránce Martin Vašek, jeho první trefa v play off přiblížila Karvinou k extralize!

Čekali jsme, že se porazí sami


Před vlastními fanoušky jste dokázali zvládnout i druhý zápas finálové série. S výsledkem můžete být spokojeni, co říct na výkon Karviné?
Spokojenost je určitě na místě. Chtěli jsme oba dva domácí zápasy zvládnout, to se povedlo a nyní se budeme snažit celou záležitost co nejdříve ukončit. Dáme do toho, co to půjde. Jihlava hraje úplně jiný hokejbal než naši dva soupeři před nimi. Hrají hokejbalově, sice tak na jednu lajnu, ale dělalo nám to obrovské problémy. Navíc přišla naše klasická neděle. Čekáme, že se soupeř porazí sám a kvůli tomu pak musíme dotahovat. Dnes to byla ztráta 0:2, následně se ukázala síla našeho mužstva.

Co vlastně stálo za tím, že do třetí třetiny vlétla Karviná doslova jako uragán?
Vítr musel proběhnout, abychom se nakopli. Víme ale, že neděle takto funguje (směje se). Začneme hrát, až když prohráváme. Víme, co máme dělat. Funguje to tak jak má a sami jste mohli vidět, jak to nakonec dopadlo.

Finálové zápasy 1. Ligy jsou reklamou na hokejbal – v obou zápasech padlo devět branek. Čím to, že finále není svázáno taktikou a defenzivními úkony?
Je to tím, že hrajeme otevřený hokejbal. Jde o hodně, o titul a postup do extraligy. Oba týmy chtějí postoupit, snažíme se to uhrát již nyní a vyhnout se baráži. Tým funguje na jedničku, máme nové hřiště, takže když to tak zůstane, můžeme hrát extraligu úplně v pohodě, ne jako v předchozím případě.

V Jihlavě na nás nastoupí, nechceme tam zůstávat do neděle


Vy jste ve druhém zápase proti Jihlavě vstřelil první branku v play off, jste spíše svátečním střelcem?
Spíš dělám tu černou práci okolo. Přijdu, když našemu týmu teče do bot (směje se). To samé s Prachaticemi, prohrávali jsme, přispěchal jsem s dvěma asistencemi a bylo to. Je to spíš taková legrácka. Hlavně, že vyhráváme.

Čím vás může Jihlava zaskočit o následujícím víkendu?
Čekáme od nich větší nástup, pomůže jim domácí prostředí. Ale my to musíme ukončit, nechceme v Jihlavě zůstávat do neděle. Uděláme vše pro to, abychom vyhrál, hned odjeli a slavili titul!

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.Snack Dobřany1456:3330
2.HBC Prachatice1249:2228
3.HBK Bulldogs Brno1346:3928
4.Polička1349:2822
5.SK Jihlava1335:3917
6.HBC Hostivař1444:5017
7.Svítkov Stars1343:4917
8.SHC Opava1329:4216
9.Přelouč1222:4310
10.Olymp J.Hradec1336:6410

Přehled posledních zápasů

Olymp J.Hradec - HBK Bulldogs Brno1:6
Snack Dobřany - Polička2:5
HBC Hostivař - HBC Prachatice1:4
SHC Opava - Svítkov Stars2:3
Přelouč - SK Jihlava3:7

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu