Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

2.liga

Na ústeckých hřištích se prohání hvězdy světového hokeje i hokejbalu!

Jan Čaloun má v sobě stále vítěze. Ústecký hokejbal by bez něj nebyl to pravé ořechové.

Zlatá z Nagana, zlatá z MS v hokejbale, to vše cinká na ústeckých hřištích. Kdo by čekal v nejnižší hokejbalové lize na severu Čech jen hráče, kteří nic nedokázali a chodí si zahrát jen pro žízeň, tak by se šeredně mýlil. Při finálových bojích se na ústeckém hřišti každoročně schází několik desítek diváků a důvodem není jen krásné počasí a točené pivo. V lize, kde se hraje o prestižní trofej Leoše Raka (zesnulý trenér mistrů světa z roku 2009), můžeme vídat olympijského vítěze, mistra světa v hokejbalu a mnoho dalších, kteří za svou kariéru nahlédli do hokejbalových reprezentací nebo vyšších hokejových soutěží. Ti, co se o ústecký hokejbal zajímají, už vědí, že hlavními hvězdami Oblastní ligy jsou Jan Čaloun a Michal Oliverius.

Není na co čekat: Na severu Čech se rozehrály soutěže už v lednu!

Berani (v modrých dresech) si na severu Čech vedou znamenitě.

Severní vítr je krutý, ale místním hokejbalistům to nevadí. V severních Čechách se 2. Liga rozběhla začátkem února a Oblastní liga dokonce odstartovala svou pouť už 26. ledna. Pro někoho možná zvláštní jev, že letní sport zahajuje svoje boje v době, kdy ještě nestihlo opadat jehličí z vánočních stromečků, ale pro borce z okolí Ústí nad Labem to není nic nezvyklého. Jarní část soutěží tu vždy začíná na přelomu ledna a února. Jelikož koncem listopadu vládlo zimní počasí s častým sněžením a namrzlý povrch neumožnil odehrát všechny utkání podzimní části, znamená to, že v jarní části čeká týmy z nižších soutěží na severu výživná porce zápasů. Proto není nač čekat, teple obléknout, připravit hokejky a jde se na věc.

Jihlavské SK vyhrálo popáté v řadě ožehavé derby. Půlmistrem jsou ale Flyers!

V jihlavském derby se neskutečným způsobem dařilo B týmu prvoligového SK.

Poslední kolo podzimní části mají za sebou mančafty ve 2. lize Morava – Jih. Prvoligová rezerva jihlavského SK v něm zvládla ostře sledované městské derby proti vedoucímu celku tabulky a o den později vyloupilo také Kyjov s hvězdným reprezentačním útočníkem Matějem Fraňem. V dalších utkáních dokázali Buldoci přehrát Přibyslavice a tím se na ně dotáhli v tabulce, Hodonín se pak doma rozloučil s podzimem vítězně.

2. Liga – Morava jih: Náskok Flyers na čele tabulky se ztenčuje!

Hodonín v modrých dresech neuhájil luktrativní vedení a Přibyslavicím podlehl.

Předposlední hrací víkend podzimní části přinesl ve druhé lize na jihu Moravy ofenzivní hody a také jedno velké překvapení. Přibyslavice přestřílely Hodonín, Malenovice si pak vyšlápli na Kyjov a poslední Brno vyloupilo první jihlavské letce. Stala se tak málo vídaná věc, kdy aktuálně poslední celek tabulky obral o všechny body vedoucí družinu z Jihlavy. Právě Flyers se již tuto sobotu 24.11. představí v ožehavém a sledovaném derby proti městskému rivalovi z SK. Na tyto zápasy pravidelně chodí okolo 150 fanoušků, což je fantastické!

2. Liga Morava - jih: Jihlava potřetí v řadě vyhrála, Kyjov táhl opět Fraňo

Jihlavští hokejbalisté srazili v souboji prvoligových rezerv na kolena brněnské Buldoky.

Další hokejbalový víkend na Moravě přinesl dva zápasy. V nich si jihlavská rezerva připsala třetí výhru v řadě a kyjovský reprezentační útočník Matěj Fraňo nastupující také za extraligové Sudoměřice fakt, že se tým bez něho neobejde. Kyjov nakonec v napínavém utkání udolal statečně odpor produkující Hodonín. Zajímavostí je, že oba zápasy skončily na chlup stejným výsledkem 4:2 ve prospěch domácích celků. Tabulce nejvyšší jihomoravské soutěže vládnou s pětibodovým náskokem před Malenovicemi jihlavští Flyers.

2. Liga – východ: V Hradci Králové i Ježkárně padly devítky, Kohuti potvrdili roli favorita

Pardubičtí Autoskláři vykradli v derby krajských měst půdu královéhradeckých pirátů.

2. liga – Čechy východ: Už jen dva hrací víkendy zbývají do konce podzimní části východočeské druhé ligy. V tom uplynulém kole se střetly rezervy extraligového Hradce Králové a pardubického Autoskla a souboj vyzněl jednoznačně lépe pro hráče s koněm na hrudi. Vysokým výsledkem skončil i zápas heřmanoměsteckých Ježků a žamberských Kanců, třebovská Lokomotiva přejela Svítkov a Chlumec v Přelouči vybojoval hubenou výhru. 

2. Liga: Šlágr kola pro Hodonín, Kyjov si vyšlápl na lídra tabulky z Flyers!

Kyjov táhne ostrostřelec Matěj Fraňo, v kádru má však více talentovaných hráčů.

2. Liga Morava – Jih: Uplynulé kolo v nejvyšší soutěži na jihu Moravy přineslo pouze tři zápasy, nicméně všechny neměly o dramatickou zápletku a nečekané zvraty nouze. Malé regionální derby Vysočiny ovládla rezerva prvoligové Jihlavy, Kyjov si pak vyšlápl na lídra soutěže a velký šlágr ovládl ve výtečné formě hrající Hodonín, který vykradl půdu loňského obhájce titulu z Malenovic! A jak jednotlivé duely probíhaly? To se dozvíte v naší reportáži!

Naši kvalitu musíme ukázat hlavně na hřišti, burcuje tahoun Malenovic Novák

Martin Novák předává extraligové zkušenosti v druholigových Malenovicích, které jsou na vzestupu.

Bývalý extraligový obránce Sudoměřic Martin Novák patří k základním stavebním kamenům obrozeného týmu Malenovic. Tento pracovitý a zkušenostmi ostřílený bek se v obsáhlém rozhovoru vrací zpátky do minulosti, rekapituluje současnost a také prozradí něco z plánované budoucnosti tamních „Čamlíků“, jak se malenovickým hokejbalistům přezdívá. Ti ve 2. Lize na jihu Moravy obhajují loňský titul a aktuálně se drží na druhé pozici základní sedmičlenné části za prvními „Letci“ z Jihlavy.

2. Liga – západ: Dosavadní lídr tabulky se pyšnil přídělem třinácti branek!

Horní Bříza si v napínavém klání nakonec poradila s Třemošnou.

Další vydatné kolo mají za sebou také hokejbalisté ze západu Čech. Druholigové týmy v této části republiky často předvádějí neskutečné střelecké přestřelky, a ne jinak tomu bylo minulý víkend. Rezerva extraligové Plzně si hravě poradilo s „B“ týmem prvoligových Dobřan, jenž musel skousnout příděl třinácti gólů. Nejvyrovnanější klání se odehrálo mezi HBC Rolling Balwans Plzeň a HBC Taurus Plzeň. Za „B“ družiny plzeňských Litic pak naskočila žena, Tereza Štípková, která má bohaté zkušenosti z chlapeckých soutěží, ale musela lovit míček ze své sítě hned třináctkrát. A jak vypadaly ostatní duely? To se dozvíte v naší reportáži.

2. Liga – Morava Jih: 29 vyloučených v Kyjově a první ztráta jihlavských Flyers!

Obhájce titulu z Malenovic zvládl reprízu finále.

Na Moravě se opět bojovalo o body do druholigové tabulky Morava Jih. Repríza loňského finále vyšla lépe Malenovicím, které přehrály Jihlavu. Flyers v divoké přestřelce ztratili první bod s Hodonínem, Přibyslavice doma v nových dresech neuspěly a v Kyjově se hráči nemohli vejít na trestnou lavici. Více v informací o zápasech v reportáži níže.

Partneři českého hokejbalu