Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

2.liga

Vojtěch Červinka zářil na hřišti ve 2. Lize, ale i na akademické půdě univerzity!

Vojtěch Červinka táhne nejenom extraligovu Elbu, ale stal se i pevnou součástí mistrovských Beranů.

Vojtěch Červinka, hráč, kterého by chtěl mít každý trenér ve svém týmu. Jeho bojovnost, cit pro hru a šikovné ruce pomohly Beranům k prvnímu titulu ve 2. Lize na severu Čech. Vojta prožívá jedno z nejpovedenějších období v životě. Nejenom, že se mu povedlo zvednout nad hlavu mistrovský pohár, ale dokázal dokončit bakalářské studium na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Skromný hokejbalista, jenž se poctivou prací vypracoval na klíčového hráče jak v Beranech, tak v extraligové Elbě, odpověděl na několik otázek o uplynulé sezoně a o plánech pro tu příští.

Bratři Zdvořáčkové dobývají hokejbalový sever! Vyznáváme stejnou hru, přiznávají

Starší z bratrské dvojice Zdvořáčků Martin miluje hokejbal i přesto, že hraje profesionálně hokej!

Jen těžko byste hledali na severu Čech šikovnější bratrskou dvojici, která to umí s hokejkou na ledě, ale i na plastu. Bratři Martin a Petr Zdvořáčkové už několik let úspěšně kombinují hokej a hokejbal. O tři roky starší Martin nastupuje v Chance lize za Slovan Ústí nad Labem, kde nezažil příjemnou sezonu, ale vynahradil si to účastí na zimní univerziádě, kde mohl obléct reprezentační dres. Mladší bratr se prohání na ledě v univerzitní lize, kde nastupuje za Engineers Prague, s nimiž se podíval i do Pekingu. Společně, po ukončení hokejové sezony nastupuji v Oblastní lize za Coma Team Ústí nad Labem, se kterým získali letos další titul a poprvé také nastupovali za ústeckou Duklu ve 2. Lize!

Finále 2. Ligy na jihu Moravy v plném proudu! Je vyrovnáno, obhájí Malenovice titul?

Malenovice obhajují titul z loňského ročníku, Jihlava je ale více než vyrovnaným oponentem!

Na Jihu Moravy se naplno rozběhla finálová série regionální 2. Ligy. První hrací víkend hostily Malenovice, druhý tým základní části. Protivníkem jim byl celek SK Jihlava „B“, jenž postoupil do finále ze čtvrtého místa po základní části. Před sérií byly v roli jasného favorita Malenovice, ale jak už to tak bývá, v play off jdou tyto papírové předpoklady bokem. O víkendu se hrál vyrovnaný a otevřený hokejbal na obě strany, kdy až do závěrečné sirény nebylo jisté, jak zápas dopadne. Z celého hracího víkendu pak stojí za zmínku skvělá divácká atmosféra, o niž se starali kromě domácích i hostující fanoušci.

Vsetín zpátky na vrcholu! Valaši zvládli další prodloužení a slaví titul v 2. Lize 


Valaši se derou zpátky na hokejbalový vrchol, když ovládli 2. Ligu na severu Moravy.

Vsetín to dokázal! Potvrdil svůj vzestup a slaví titul 2. Ligy Morava-Sever po neuvěřitelném finále. Jako by Valachům nestačila semifinálová série s Opavou, kde se ani jeden zápas nerozhodl po základní hrací době. Finále se zdálo po první třetině hotovou věcí, avšak v dalším průběhu zápasu se přihlížejícím tajil dech napětím. Nakonec se radoval Vsetín, který evidentně prodloužení ovládá a letos v něm ani jednou neprohrál. Nabízíme vám popis úžasného finále, jež se odehrálo tuto neděli v Karviné.

Patrik Zicho si brousí zuby na hokejovou i hokejbalovou extraligu!

Patrik Zicho pomáhá po hokejové sezoně Beranům z Ústí nad Labem k zisku titulu na severu Čech!

Hráč, který většinu sezony tráví v cizině na bruslích a ledě, ale když přišla hokejbalová nabídka od Beranů hrajících 2. Ligu na severu Čech, neváhal a přijmul ji. To je Patrik Zicho, jenž letošní ročník strávil ve finské a polské hokejové soutěži a po její skončení se vydal pomoci hokejbalovým Beranům a výraznou měrou se podílel na postupu do finále nejvyšší regionální severočeské soutěže, kde Berany čekají silní Ještěři.

2. Liga na severu Čech směřuje k vyvrcholení: Berani a Ještěři se utkají o zlato!

Dukla (žluté dresy) se marně natahovala po pokoření Beranů v semifinále play off 2. Ligy.

To, k čemu se schylovalo celou sezonu, je tady! Ústecké celky nejvyšší regionální soutěže na severu Čech Berani a Ještěři splnili své role favoritů i v semifinálových bitvách a dokráčeli do finále play off 2. Ligy. Berani si poradili s ambiciózní Duklou ve třech zápasech, Ještěři potřebovali na postup přes mostecké Nordics zápasy čtyři. Právě mostečtí Nordics končí letošní ročník na celkovém 3. místě. Jak vypadaly poslední semifinálové duely? To se dozvíte v reportáži!

Na jihu Moravy si to o titul rozdají Malenovice s Jihlavou! Flyers derby nezvládli

Rezerva prvoligové Jihlavy setřásla v semifinále 2. Ligy favorizované Flyers!

Malenovice zvládly těžkou sérii s Hodonínem a coby obhájce titulu míří do finále. V něm vyzvou stejně jako v loňské sezoně béčko prvoligového týmu SK Jihlava, které překvapivě vyřadilo vítěze základní části Flyers! Pro SK jde o šesté finále v řadě – celkem čtyřikrát uspělo. Malenovice jsou zase krůček od vytoužené baráže o postup do celorepublikové 1. Ligy. Finálová série startuje o víkendu v Malenovicích!

Vsetín zvládl strhující sérii a slaví postup do finále 2. Ligy! V něm narazí na Frýdek


Vsetín zažil velkou euforii, když vyřadil favorizovanou Opavu v semifinále!

Vsetín to dokázal! Neuvěřitelně vyrovnaná a strhující série s Opavou se nepochybně zapíše do historie této ligy. Ani jeden zápas se nerozhodl v základní hrací době a úroveň hokejbalu byla na opravdu špičkovém levelu. Šťastnějším týmem byli Valaši, kteří přerušili sérii 21 vítězných sérií a sedmi titulů Opavy a poprvé po sedmi sezonách Slezané ne že nevyhrají, ale nepostupují ani do finále. Na druhé straně se odehrála série karvinské extraligové rezervy a Frýdku Místku, kterou v rozhodujícím zápase dokázali druzí jmenovaní strhnout na svoji stranu a poperou se tak o titul již tuto sobotu 1.6. v Opavě se Vsetínem!

2. Liga na východě Čech zná prvního finalistu! Kdo doplní chlumeckou družinu?

Chlumec prošel do finále 2. Ligy na východě Čech bez porážky! Kdo mu bude soupeřem?

Východočeská nejvyšší soutěž má svého prvního finalistu. Finále v sobotu po třetím vyhraném zápase semifinálové série s extraligovou rezervou pardubického Autoskla vybojoval Chlumec nad Cidlinou. Druhá semifinálová série je vyrovnaná 2:2 na zápasy a rozhodne ji pátý zápas v České Třebové, kam dorazí extraligovými hráči posilněný Hradec Králové „B“. Udolá Lokomotiva na svém asfaltovém povrchu hráče zpod Bílé věže, kteří jsou spíše zvyklí na plast? Rozhodně se bude jednat o prvotřídní zápas, v němž na sebe narazí celky s mnoha zkušenostmi z vyšších soutěží.

Ústečtí Ještěři a Berani jsou krůček od finále 2. Ligy na severu Čech!

Mosteští Nordics nestačili ani v jednom semifinálovém utkání na ústecké Ještěry.

Ve 2. Lize na severu Čech odstartovalo semifinále. Dva největší favorité na zisk mistrovského titulu Berani Ústí nad Labem a Ještěři Ústí nad Labem začali své boje o finále vítězně a shodně vedou v sérii 2:0 na zápasy. Zatímco Ještěři ke svým vítězstvím nad Nordics Most dokráčeli bez sebemenších problémů, tak Berani předvedli s ústeckou Duklou parádní hokejbalovou bitvu s lepším koncem pro Berany. Dojde ještě ke zdramatizování sérií, nebo uvidíme jasnou záležitost „zvířecích družin“?

Partneři českého hokejbalu