Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

2.liga

Není na co čekat: Na severu Čech se rozehrály soutěže už v lednu!

Berani (v modrých dresech) si na severu Čech vedou znamenitě.

Severní vítr je krutý, ale místním hokejbalistům to nevadí. V severních Čechách se 2. Liga rozběhla začátkem února a Oblastní liga dokonce odstartovala svou pouť už 26. ledna. Pro někoho možná zvláštní jev, že letní sport zahajuje svoje boje v době, kdy ještě nestihlo opadat jehličí z vánočních stromečků, ale pro borce z okolí Ústí nad Labem to není nic nezvyklého. Jarní část soutěží tu vždy začíná na přelomu ledna a února. Jelikož koncem listopadu vládlo zimní počasí s častým sněžením a namrzlý povrch neumožnil odehrát všechny utkání podzimní části, znamená to, že v jarní části čeká týmy z nižších soutěží na severu výživná porce zápasů. Proto není nač čekat, teple obléknout, připravit hokejky a jde se na věc.

Jihlavské SK vyhrálo popáté v řadě ožehavé derby. Půlmistrem jsou ale Flyers!

V jihlavském derby se neskutečným způsobem dařilo B týmu prvoligového SK.

Poslední kolo podzimní části mají za sebou mančafty ve 2. lize Morava – Jih. Prvoligová rezerva jihlavského SK v něm zvládla ostře sledované městské derby proti vedoucímu celku tabulky a o den později vyloupilo také Kyjov s hvězdným reprezentačním útočníkem Matějem Fraňem. V dalších utkáních dokázali Buldoci přehrát Přibyslavice a tím se na ně dotáhli v tabulce, Hodonín se pak doma rozloučil s podzimem vítězně.

2. Liga – Morava jih: Náskok Flyers na čele tabulky se ztenčuje!

Hodonín v modrých dresech neuhájil luktrativní vedení a Přibyslavicím podlehl.

Předposlední hrací víkend podzimní části přinesl ve druhé lize na jihu Moravy ofenzivní hody a také jedno velké překvapení. Přibyslavice přestřílely Hodonín, Malenovice si pak vyšlápli na Kyjov a poslední Brno vyloupilo první jihlavské letce. Stala se tak málo vídaná věc, kdy aktuálně poslední celek tabulky obral o všechny body vedoucí družinu z Jihlavy. Právě Flyers se již tuto sobotu 24.11. představí v ožehavém a sledovaném derby proti městskému rivalovi z SK. Na tyto zápasy pravidelně chodí okolo 150 fanoušků, což je fantastické!

2. Liga Morava - jih: Jihlava potřetí v řadě vyhrála, Kyjov táhl opět Fraňo

Jihlavští hokejbalisté srazili v souboji prvoligových rezerv na kolena brněnské Buldoky.

Další hokejbalový víkend na Moravě přinesl dva zápasy. V nich si jihlavská rezerva připsala třetí výhru v řadě a kyjovský reprezentační útočník Matěj Fraňo nastupující také za extraligové Sudoměřice fakt, že se tým bez něho neobejde. Kyjov nakonec v napínavém utkání udolal statečně odpor produkující Hodonín. Zajímavostí je, že oba zápasy skončily na chlup stejným výsledkem 4:2 ve prospěch domácích celků. Tabulce nejvyšší jihomoravské soutěže vládnou s pětibodovým náskokem před Malenovicemi jihlavští Flyers.

2. Liga – východ: V Hradci Králové i Ježkárně padly devítky, Kohuti potvrdili roli favorita

Pardubičtí Autoskláři vykradli v derby krajských měst půdu královéhradeckých pirátů.

2. liga – Čechy východ: Už jen dva hrací víkendy zbývají do konce podzimní části východočeské druhé ligy. V tom uplynulém kole se střetly rezervy extraligového Hradce Králové a pardubického Autoskla a souboj vyzněl jednoznačně lépe pro hráče s koněm na hrudi. Vysokým výsledkem skončil i zápas heřmanoměsteckých Ježků a žamberských Kanců, třebovská Lokomotiva přejela Svítkov a Chlumec v Přelouči vybojoval hubenou výhru. 

2. Liga: Šlágr kola pro Hodonín, Kyjov si vyšlápl na lídra tabulky z Flyers!

Kyjov táhne ostrostřelec Matěj Fraňo, v kádru má však více talentovaných hráčů.

2. Liga Morava – Jih: Uplynulé kolo v nejvyšší soutěži na jihu Moravy přineslo pouze tři zápasy, nicméně všechny neměly o dramatickou zápletku a nečekané zvraty nouze. Malé regionální derby Vysočiny ovládla rezerva prvoligové Jihlavy, Kyjov si pak vyšlápl na lídra soutěže a velký šlágr ovládl ve výtečné formě hrající Hodonín, který vykradl půdu loňského obhájce titulu z Malenovic! A jak jednotlivé duely probíhaly? To se dozvíte v naší reportáži!

Naši kvalitu musíme ukázat hlavně na hřišti, burcuje tahoun Malenovic Novák

Martin Novák předává extraligové zkušenosti v druholigových Malenovicích, které jsou na vzestupu.

Bývalý extraligový obránce Sudoměřic Martin Novák patří k základním stavebním kamenům obrozeného týmu Malenovic. Tento pracovitý a zkušenostmi ostřílený bek se v obsáhlém rozhovoru vrací zpátky do minulosti, rekapituluje současnost a také prozradí něco z plánované budoucnosti tamních „Čamlíků“, jak se malenovickým hokejbalistům přezdívá. Ti ve 2. Lize na jihu Moravy obhajují loňský titul a aktuálně se drží na druhé pozici základní sedmičlenné části za prvními „Letci“ z Jihlavy.

2. Liga – západ: Dosavadní lídr tabulky se pyšnil přídělem třinácti branek!

Horní Bříza si v napínavém klání nakonec poradila s Třemošnou.

Další vydatné kolo mají za sebou také hokejbalisté ze západu Čech. Druholigové týmy v této části republiky často předvádějí neskutečné střelecké přestřelky, a ne jinak tomu bylo minulý víkend. Rezerva extraligové Plzně si hravě poradilo s „B“ týmem prvoligových Dobřan, jenž musel skousnout příděl třinácti gólů. Nejvyrovnanější klání se odehrálo mezi HBC Rolling Balwans Plzeň a HBC Taurus Plzeň. Za „B“ družiny plzeňských Litic pak naskočila žena, Tereza Štípková, která má bohaté zkušenosti z chlapeckých soutěží, ale musela lovit míček ze své sítě hned třináctkrát. A jak vypadaly ostatní duely? To se dozvíte v naší reportáži.

2. Liga – Morava Jih: 29 vyloučených v Kyjově a první ztráta jihlavských Flyers!

Obhájce titulu z Malenovic zvládl reprízu finále.

Na Moravě se opět bojovalo o body do druholigové tabulky Morava Jih. Repríza loňského finále vyšla lépe Malenovicím, které přehrály Jihlavu. Flyers v divoké přestřelce ztratili první bod s Hodonínem, Přibyslavice doma v nových dresech neuspěly a v Kyjově se hráči nemohli vejít na trestnou lavici. Více v informací o zápasech v reportáži níže.

2. Liga – Morava Jih: Na čele tabulky se nic nemění. První výhru si připsal tým SK!

Malenovice si vyšláply na Kyjov, jenž disponuje nejproduktivnějším hráčem extraligy Matějem Fraňem.

Na Jihu Moravy se minulý víkend opět odehrála spousta zajímavých utkání. V nich si první výhru v probíhající sezoně připsal loňský stříbrný tým – SK Jihlava „B“. Po dvou týdnech se z tříbodového zisku radují v Malenovicích a po sérii porážek i Hodonín. Jihlavští Flyers naopak zvýšili svůj náskok na čele tabulky. Jak probíhaly jednotlivé duely a kdo se nejčastěji zapsal mezi střelce? To se dozvíte v reportáži z nejvyšší soutěže na jihu Moravy.

Partneři českého hokejbalu