Hodonín v modrých dresech neuhájil luktrativní vedení a Přibyslavicím podlehl.
Hodonín v modrých dresech neuhájil luktrativní vedení a Přibyslavicím podlehl. (autor: FCB JVSK Slza Přibyslavice)

2. Liga – Morava jih: Náskok Flyers na čele tabulky se ztenčuje!

Datum: 22. 11. 2018
Autor: Petr Král, Filip Červinka

Předposlední hrací víkend podzimní části přinesl ve druhé lize na jihu Moravy ofenzivní hody a také jedno velké překvapení. Přibyslavice přestřílely Hodonín, Malenovice si pak vyšlápli na Kyjov a poslední Brno vyloupilo první jihlavské letce. Stala se tak málo vídaná věc, kdy aktuálně poslední celek tabulky obral o všechny body vedoucí družinu z Jihlavy. Právě Flyers se již tuto sobotu 24.11. představí v ožehavém a sledovaném derby proti městskému rivalovi z SK. Na tyto zápasy pravidelně chodí okolo 150 fanoušků, což je fantastické!

Buldoci z Brna se postarali o šok: poslední porazil prvního!

V sobotu se jednalo o vzájemný souboj číslo 3 a to je během podzimní části dostatek duelů, aby se oba soupeři dostatečně znaly. Nikdo z přítomných diváků jistě nepředpokládal, že doposud suverénní Flyers budou mít nějaké problémy s posledním Brnem. Jenže hosté doplněni o tři hráče prvoligového A týmu dorazili na Vysočinu s velkým odhodláním. Po divoké přestřelce, při které se skóre přelévalo z jedné strany na druhou to nakonec skončilo vítězstvím Brna v poměru 8:5! Zaskočení Flyers doplatili na koncovku ze třetí třetiny, kdy začali dávat branky až v samotném závěru a to už bylo na zvrat pozdě. Lví podíl na vítězství měl čtyřlístek Buldoků Svoboda – Klíma – Makara – Nazad – všichni se podíleli na brankách svého týmu.

HBC Flyers Jihlava vs. BHK Bulldogs Brno „B“ 5:8 (1:1, 2:3, 2:4)

Branky a nahrávky: 7. Smutný (Dlabaja), 29. Matějka (Rezek), 29. Smutný (Lorenc, Kourek), 42. Brázda (Zelený, Smutný), 44. Dlabaja - 10. Svoboda (Nazad), 16. Makara (Svoboda, Klíma), 20. Makara, 25. Nazad (Makara), 34. Šplíchal (Nazad), 36. Svoboda (Valko, Klíma), 42. Klíma, 45. Svoboda.
Rozhodčí: Chytil, vyloučení: 2:4, využití přesilovek: 0:1, střely na branku: 27:32, diváků: 28.

Divoká přestřelka pro Přibyslavice

Zápas bez obran byl k vidění v Přibyslavicích, kam přicestovali hokejbalisté Hodonína. Už první třetina nabídla šest branek po třech na obou stranách. Konečné skóre pak přineslo třináct branek a o divoké zápletky v utkání nebyla nouze. Chvilku vedli domácí, pak hosté a naopak. Když byl ale Hodonín 5 minut před koncem ve vedení 6:4, zdálo se, že si náskok už zkušeně pohlídá. Jenže domácí Slza vstřelila tři branky a dokonala obrat ve svůj prospěch za pouhé dvě minuty! Z tohoto už se hosté neprobrali a odjeli smolně z Přibyslavic s prázdnou. Hodonín tak nevyužil šance posunout se v tabulce výše, Přibyslavice naopak odsunuly zpět na průběžné poslední místo Brno.

J.V.S.K. Slza Přibyslavice vs. HBC Hodonín 7:6 (3:3, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 4. Fiala, 7. Fiala (Novák, Bednář), 13. Bednář (Samek I., Fiala), 22. Novák (Fiala, Samek I.), 40. Samek D. (Bednář, Novák), 41. Fiala (Bednář, Novák), 42. Samek I. (Samek D.) – 5. Zechota (Rapant, Hlavačka), 8. Navrátil (Švagerka Z., Roch), 9. Rapant (Švagerka J., Zetocha), 26. Kostelanský (Roch, Navrátil), 37. Hlavačka (Rapant, Kostelanský), 37. Navrátil.

Čamlíci si pohlídali kanonýra Fraňa a těší se z vítězství

Po zaváhání Flyers mohly Malenovice snížit ztrátu na čelo tabulky, ale proti nim stál nevyzpytatelný soupeř z Kyjova. Ačkoliv domácí řešili několik absencí v sestavě, nakonec nasadili silnou sestavu. Ta měla za hlavní úkol ustrážit ostrostřelce Fraňa, který zároveň vede kanadské bodování 2. ligy. A tento úkol se domácím povedl – reprezentační útočník Matěj Fraňo po dlouhé době neskóroval. V samotném zápase potom padlo opět úctyhodných dvanáct branek. O celkovém vítězství rozhodli domácí „Čamlíci“ v prostředním dějství, kdy hostům zasadili hned pět úderů, z toho tři v rozmezí necelých tří minut. Díky tomu nakonec stáhli náskok vedoucích Flyers na pouhé dva body!

HBC Malenovice vs. HBK Kyjov 8:4 (1:2, 5:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Skyba (Havlík), 21. Havlík (Březík, Mikl), 24. Brázdil (Šimíček, Mikl), 27. Šimíček (Lečbych, Brázdil), 27. Havlík (Huťka, Březík), 29. Brázdil (Machálek, Mikl), 32. Huťka (Havlík, Skyba), 45. Machálek (Havlík, Skyba) – 9. Fiala (Slanina), 12. Prčík (Slanina, Fraňo), 31. Slanina (Dubný, Kmenta), 34. Kmenta (Fraňo).
Rozhodčí: Prudík, Sčudla, vyloučení: 6:2, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 1:0, střely na branku: 28:31, diváků: 59.

Podzimní část zakončí atraktivní jihlavské derby!

Nadcházející víkend bude posledním hracím kolem podzimní části. V něm může dojít k několika zápletkám v tabulce. Na programu je například ostře sledované jihlavské derby s pořadovým číslem 21. Důležitý souboj se pak odehraje v Brně, kde tamní Buldoci přivítají Přibyslavice – Brno se bude chtít jistě odlepit z posledního místa tabulky, Přibyslavice naopak utéct ze spodních příček. V dalších zápasech pak hostí Hodonín Brno a domácí budou chtít zakončit podzim vítězně. Vše nakonec uzavře zajímavý souboj mezi Kyjovem a „béčkem“ Jihlavy, který hodně napoví o 3. – 4. místě.