Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Letci z Jihlavy jsou kousíček od prvenství v základní části!
Letci z Jihlavy jsou kousíček od prvenství v základní části! (autor: Lenka Hrubošová)

2. Liga: Flyers se přiblížili prvenství v základní části, dvojice pro play off jsou nejisté

Datum: 25. 04. 2019
Autor: Petr Král, Filip Červinka
Sdílej přes:

Pořádně zamotaná je tabulka ve 2. Lize na Jihu Moravy. Až poslední hrací víkend tak rozhodne o osudu čtvrtfinalistů i vítězi základní části. K prvenství mají nejblíže jihlavští Letci, kteří ovládli šlágr minulého víkendu, v němž přetlačili obhájce titulu z Malenovic. Kyjov padl na hřišti prvoligové jihlavské rezervy a Hodonín si otevřel střelnici na domácí půdě proti „B“ týmu brněnských Buldoků. Nejvyšší soutěž na jihu Moravy pravidelně přináší vyrovnané a atraktivní hokejbalové zápletky. Více zajímavostí o zápasech naleznete v reportáži.

„B“ tým prvoligové Jihlavy si pojistil čtvrté místo


Přímý souboj o čtvrté místo hostil na svém hřišti tým SK. Ten měl úlohu značně usnadněnou, když na jeho půdu dorazilo pouze sedm statečných hráčů Kyjova. Zdecimovaný kádr hostů pak udělal s kvalitou utkání své. Kyjov se bránil, SK bez energie útočil a celkově se hrál spíše chodící hokejbal, který zaplněnému hledišti na rozdíl vychlazeného piva příliš nelichotil. Přesto se Kyjov dokázal dostat dvakrát do vedení, ale SK vždy v potřebný čas zapnul a nakonec si vybojoval vítězství 4:2.

SK Jihlava „B“ vs. HBK Kyjov 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Růžička (Harasim), 25. Král (Koudelka), 29. Král (Koudelka, Procházka), 36. Policar – 5. Prčík J. (Fraňo), 11. Fraňo (Svoboda).
Rozhodčí: Chytil, Jeletz, vyloučení: 3:2, bez využití, střely na branku: 28:17, diváků: 60.

Jihlava: Koch F. (Bártů) – Jiskra, Zbořil, Harasim „A“, Vala, Mareš, Hrbáč, Tomek – Koudelka, Procházka, Král „C“ – Růžička, Hlavatý, Apeltauer – Policar, Herman H., Smutný – Fatrdla „A“.

Kyjov: Kučera – Studénka, Urc, Prčík K. – Fraňo, Kmenta „C“, Prčík J. – Svoboda.

Hodonín se proti Brnu natahoval po řízné desítce


Hodonín drží bronzovou příčku v základní části druhé ligy na jihu Moravy a uhájit ji chtěl také proti Brnu, které bez nadějí na play off pouze dohrává sezonu a utužuje partu na další rok, kde bude chtít jistě promluvit více do bojů o konečné umístění – potenciál brněnský tým má, ale k jeho naplnění vždy ještě malý krůček chybí. Posílený Hodonín si kromě první třetiny, kde držel naděje hostů Čapka, otevřel v dalších třetinách střelnici a díky výhře 9:1 vylepšil své postavení i celkové skóre.

HBC Hodonín vs. HBK Bulldogs Brno „B“ 9:1 (1:0, 4:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 8. Navrátil (Mohyla), 16. Zetocha (Tomi), 19. Roch (Crlík), 27. Švagerka Z. (Hübl), 31. Roch, 34. Hlavačka L. (Tomi), 34. Navrátil (Mráz), 45. Švagerka J. (Švagerka Z.) – 27. Petřík.

Rozhodčí: Orság, vyloučení: 5:3, využití přesilovek: 1:0, v oslabení:1:0, střely na branku: 53:16, diváků: 40.

Hodonín: Luner (Oláh) – Crlík, Hübl, Kovář, Švagerka M., Mohyla, Krupica, Zetocha – Roch, Tomi, Hlavačka L. – Hlavačka Z. „C“, Švagerka Z., Švagerka J. – Mráz, Navrátil, Kaluža – Prčík.

Brno: Čapka – Sáňka „A“, Cimbalík, Závodský, Zapletal – Šplíchal, Petřík “C“, Ohainka – Hruška „A“, Šidla, Plhák – Kříž, Pařízek, Slouka.

Šlágr kola ovládli Flyers, dvěma góly se rozparádil Drápela


Klíčová bitva o konečné prvenství v základní části se odehrála v Lopík aréně, kam přicestovali Flyers. Ti si v prvním dějství vytvořili dvoubrankové vedení a Malenovice dlouho nemohly najít na svého soupeře recept. Když už se jim podařilo dostat se zpět do hry, Flyers opět udeřili, a nakonec si z horké půdy odvezli cenné tři body. Malenovicím značně chybělo zkušené duo zadáků Novák – Březík. Na druhou stranu i Flyers mají velmi početnou marodku, a tak byly podmínky pro oba mančafty stejné. Flyres se tak vrátili zpátky na první místo, a to budou chtít jistě uhájit i v následujícím posledním kole.

HBC Malenovice vs. HBC Flyers 2:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Huťka (Langer), 44. Nohal (Skyba) – 13. Pospíchal (Lichtenberg, Jobák), 15. Drápela (Jobák, Souček), 32. Drápela (Jobák, Pospíchal).
Rozhodčí: Hrazdíra, vyloučení:4:1, bez využití, střely na branku: 24:29, diváků: 51.

Malenovice
: Polišenský (od 16. min Zálešák) – Lečbych, Mikl, Langer, Vingárek – Šimíček „A“, Hladký, Skyba „C“ – Hruboš, Nohal, Havlík – Kulička, Svozil „A“, Brázdil – Košatka, Huťka.

Flyers: Milfajt – Kučera, Brázda „C“, Volf, Schlögl – Jobák, Pospíchal, Lorenc – Souček „A“, Drápela „A“, Rezek – Lichtengerg, Machala.

Kdo ovládne základní část? Flyers disponují lepšími vzájemnými zápasy


Příští neděli se rozhodne o konečném pořadí pro play off. K prvenství v základní části stačí Flyers vyhrát v Hodoníně, protože s Malenovicemi mají lepší vzájemné zápasy. Nicméně i Hodonín musí bodovat, aby uhájil bronzovou příčku, a tak nás čeká jistě zajímavý souboj. Další takový se uskuteční v Malenovicích, kam v repríze loňského finále zavítá jihlavské béčko. Otázkou je, v jakém složení jihlavská družina dorazí, neboť ve stejný hrací den hraje jejich marodkou a zraněním zdecimovaný „A“ tým čtvrtfinále play off 1. Ligy v Prachaticích.

Malenovice mají dvojzápas Přibyslavice + Jihlava a potřebují získat maximum bodů a čekat na zaváhání Flyers. To „béčko“ Jihlavy ještě myslí na bronzovou příčku a doufá v pomoc konkurenčních Flyers. Další, kdo bude bojovat o konečné postavení je Kyjov, který cestuje do Brna. V případě výhry si totiž rytíři zajistí pátou příčku před Přibyslavicemi, jenž budou o víkendu hostit Malenovice. Tabulka tak je zamotaná až do úplného závěru, což je skvělá reklama pro hokejbal na Moravě!

Partneři českého hokejbalu