Dukla ve žlutých dresech i přes tento obdržený gól utkání proti Dandy ovládla!
Dukla ve žlutých dresech i přes tento obdržený gól utkání proti Dandy ovládla! (autor: rshbcechysever.rajce.idnes.cz)

2. Liga: Ještěři začali honbu za titulem, Killers drží naděje pro play off!

Datum: 15. 03. 2019
Autor: Roland Baxa

Na severu Čech se ve 2. Lize už několikátý víkend bojuje v jarní části soutěže o postupová místa do play off, vítězství v základní části, ale i o individuální trofeje. K vidění byla vyrovnaná utkání, jednoznačná vítězství a výborné individuální výkony. Týmy už pomalu, ale jistě vyhlíží začátek play off a každý bod už je teď více než důležitý a forma většiny týmů z této kvalitní soutěže graduje. Máme se na co těšit!

Hattrick Hladiše srazil na kolena „kapitány“ z Jirkova

V prvním utkání, které se jako jediné odehrálo v sobotu, zajíždělo děčínské Bazzy do Chomutova, kde změřilo síly s Kapitánem Jirkov. Při pohledu na tabulku se mohlo zdát, že děčínští hokejbalisté budou jasnými favority, ale opět jsme mohli sledovat vyrovnané utkání, což je u zápasů Bazzy Děčín častý jev. Už v 21. vteřině utkání se prosadil hostující Jakub Hladiš, který tak nastartoval svojí one man show v zápase. Tento moment byl ale v první třetině jediným gólovým, a proto si před 2. třetinou do kabiny odnášelo Bazzy těsný náskok 0:1.

Tak jak byla první třetina chudá na brankové situace, byla druhá třetina bohatá.Hráči obou celků se rozstříleli a nasázeli 8 branek v poměru 4:4. Ve třetí třetině se opět pokračovalo ve vyrovnaném hokejbale a po závěrečné siréně svítilo na tabuli skóre 6:7, a to znamenalo, že si Děčín odvezl všechny body. Hvězdami utkání byli jednoznačně na domácí straně Filip Bureš, který zaznamenal 3 branky a 1 asistenci a na straně hostí to byl již jmenovaný Jakub Hladiš, který vstřelil 4 branky.

Kanonáda Litoměřic živí naději pro play off!

V dalším střetnutí se představili domácí Killers Litoměřice a Wolves Chomutov. Pokud chtěli domácí udržet naději pro play off, museli jednoznačně v tomto zápase zvítězit, a tak se také stalo. Zápas měli Litoměřice celou dobu pod kontrolou a dokráčeli si pro jasnou výhru 11:1. Hned dva hráči si připsali v tomto zápase hattrick – Jaroslav Vandas a Marek Stibal. Litoměřičtí tak ještě zabojují o šanci zahrát si o titul, ale musejí být do konce základní části neomylní!

Další vysokou výhru mohli fanoušci hokejbalu vidět v mostecké aréně, kde domácí zápasy hraje Baník Meziboří a tentokrát přivítal rezervu mosteckého extraligového týmu. Domácí Meziboří už několikrát dokázalo, že i přes svoje postavení v tabulce, umí potrápit silné soupeře a sehrát s těmito týmy vyrovnaná utkání. Tento zápas k těmto případům bohužel pro domácí nepatřil. Mostečtí se pohybují na hraně play off a bojují o každý bod. Proto nenechali nic náhodě a jednoznačně zvítězili 1:9 z pohledu Meziboří.

Zvířecí rande opanovali Ještěři

Dukla Ústí nad Labem v jarní části ligy předvádí dobré, a hlavně týmové výkony. Jako další soupeř to odnesl obhájce titulu Dandy Chomutov. První třetina nabídla vyrovnaný boj a zejména brankář Chomutova Dominik Svoboda držel naděje hostí na úspěch. Po druhé třetině svítil na ukazateli stav 4:2 a chomutovští krokodýli živili naději na úspěch. Ve třetí části však Dukla přidala další tři branky a dokráčela si pro vítězství 7:2

Další vyrovnané utkání bylo viděno v Kadani, kde si dali zvířecí rande domácí Panteři a ústečtí Ještěří. Ještěři toho moc na jaře neodehráli, vinou odložených utkání, ale toto utkání zvládli a připsali si tři body, které je udržují v boji o vítězství v základní části. Ještěří vítězství řídili dvougólovi střelci Pelíšek a Vitko.