Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jihlavští hokejbalisté srazili v souboji prvoligových rezerv na kolena brněnské Buldoky.
Jihlavští hokejbalisté srazili v souboji prvoligových rezerv na kolena brněnské Buldoky. (autor: fcb SK Jihlava - hokejbal)

2. Liga Morava - jih: Jihlava potřetí v řadě vyhrála, Kyjov táhl opět Fraňo

Datum: 16. 11. 2018
Autor: Petr Král, Filip Červinka
Sdílej přes:

Další hokejbalový víkend na Moravě přinesl dva zápasy. V nich si jihlavská rezerva připsala třetí výhru v řadě a kyjovský reprezentační útočník Matěj Fraňo nastupující také za extraligové Sudoměřice fakt, že se tým bez něho neobejde. Kyjov nakonec v napínavém utkání udolal statečně odpor produkující Hodonín. Zajímavostí je, že oba zápasy skončily na chlup stejným výsledkem 4:2 ve prospěch domácích celků. Tabulce nejvyšší jihomoravské soutěže vládnou s pětibodovým náskokem před Malenovicemi jihlavští Flyers.

Zlepšená hra prvoligového „B“ týmu Jihlavy nese ovoce


Souboj prvoligových rezerv sledovalo v Jihlavě téměř 50 diváků. Ti viděli urputnou bitvu, ve které se proti sobě postavily na každé straně tři kompletní formace. Jihlava přes značnou marodku nasadila hodně mladý tým, a to jí dopomohlo k lepšímu pohybu na hřišti. Přes veškerou snahu její gólovou radost držel dlouho na uzdě brankář HBK Halouzka. S brankami se roztrhl pytel až v prostřední části, kdy bylo skóre 3:1.

V poslední třetině pak Brno vykřesalo naději kontaktní brankou na 2:3, ale Jihlava si vzala dvoubrankový náskok vzápětí zpět a utkání dovedla ke zdárnému konci. Tím tak oplatila Brnu prohru z prvního vzájemného zápasu, potvrdila zlepšení z posledních kol, a navíc se dostala do kontaktu s horní polovinou tabulky. Naopak Brno od úvodního kola stále čeká na další bodový zisk, ke kterému byli Hejmalovi svěřenci opět blízko.

SK Jihlava „B“ vs. HBK Bulldogs Brno „B“ 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Koudelka (Zápotočný), 26. Zápotočný (Král), 27. Zeman (Apeltauer), 39. Smutný (Hrbáč) – 28. Mrkývka (Szotkowski), 36. Ohainka (Szotwkovski).
Rozhodčí: Prudík, Vokurka, vyloučení: 4:6, bez využití přesilovek, střely na branku: 33:18, diváků: 42.

Fraňo je pro Kyjov nepostradatelný


Mezi Kyjovem a Hodonínem to je vždy ofenzivní podívaná, a to oba mančafty potvrdily také tentokrát. Dohromady totiž vyslaly na brankáře 73 střel! Jak Soukup tak na druhé straně Krýsa, si tak na nedostatek práce v brankovišti stěžovat nemohli. Hosty poslala do vedení posila v podobě Helešice, jenže ještě do konce první třetiny domácí odpověděli zásluhou Fialy.

V prostředním dějství se pak přihlásil o slovo zatím nejlepší hráč tamní ligy a také vycházející hvězda Extraligy Fraňo, který hattrickem zápas nasměroval k vítěznému konci pro svůj tým. Nic na tom nezměnila ani branka Švagerky Z., jenž v současnosti hraje v životní formě. Kyjov si tak po výhře vzal zpátky průběžné třetí místo, Hodonín po sérii výher odjel překvapivě s prázdnou.

HBK Kyjov vs. HBC Hodonín 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Fiala (Slanina), 18. Fraňo (Fiala, Slanina), 21. Fraňo (Fiala), 26. Fraňo – 1. Helešic (Švagerka Z.), 21. Švagerka Z. (Mohyla).
Rozhodčí: Prudík, vyloučení: 1:2, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 1:0, střely na branku: 31:42.

Partneři českého hokejbalu