Chlumec prošel do finále 2. Ligy na východě Čech bez porážky! Kdo mu bude soupeřem? (autor: Jana Nekolová)

2. Liga na východě Čech zná prvního finalistu! Kdo doplní chlumeckou družinu?

Datum: 23. 05. 2019
Autor: Iva Janoušková, Filip Červinka

Východočeská nejvyšší soutěž má svého prvního finalistu. Finále v sobotu po třetím vyhraném zápase semifinálové série s extraligovou rezervou pardubického Autoskla vybojoval Chlumec nad Cidlinou. Druhá semifinálová série je vyrovnaná 2:2 na zápasy a rozhodne ji pátý zápas v České Třebové, kam dorazí extraligovými hráči posilněný Hradec Králové „B“. Udolá Lokomotiva na svém asfaltovém povrchu hráče zpod Bílé věže, kteří jsou spíše zvyklí na plast? Rozhodně se bude jednat o prvotřídní zápas, v němž na sebe narazí celky s mnoha zkušenostmi z vyšších soutěží.

Upracovaná, opatrná hra nepřinesla mnoho krásy

3. utkání semifinále:

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „B“ 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Konečný stav série: 3:0.

Tři zápasy stačily chlumeckým Vrtačkám k postupu do finále. Po dvou výhrách v Pardubicích v sobotu po dvoubrankovém vítězství mohli domácí se svými fanoušky slavit postup do finále. Branky vstřelili Luděk Kosina a Jan Skřivánek, jak ale druhý jmenovaný říká, sobotní zápas mnoho nádhery nepřinesl. „K vidění byla upracovaná, opatrná hra z obou stran a spolehlivé výkony brankářů. K vítězství stačil Kosinův zásah z poloviny utkání, na kterou nedokázali hosté do konce zápasu najít odpověď,“ popisuje zápas Jan Skřivánek

Chlumec jako hůře postavený tým po základní části 2. Ligy na východě Čech ale odehrál první dva duely na půdě svého oponenta z Pardubic, kde se mu podařilo dvakrát vyhrát, rozhodl pak především druhý zápas série. „Kde jsme dokázali půl minuty před koncem vyrovnat a v prodloužení otočit zápas. To soupeře zlomilo a ve třetím zápasu už se zdálo, že nevěří v otočení série,“ říká Jan Skřivánek. Chlumec je tak po roce znovu ve finále. „Pardubicím děkujeme za férovou sérii a všechna čest za to, že i když měli možnost vyměnit polovinu týmu za extraligové hráče, odehráli play off se stejným týmem jako celý rok. Nás čeká nyní jeden volný víkend a těšíme se na boj o krále regionu, dodal Skřivánek.

Lokomotiva rozjela kanonádu, pak se ale zadrhla

HBC Hradec Králové 1988 B vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)

4. utkání semifinále:
HBC Hradec Králové 1988 B vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 5:4 (3:0, 2:2, 0:2)
Stav série: 2:2.

Velmi napínavá je série se odehrává mezi českotřebovskými Kohouty a Hradcem Králové. Po prvním hracím víkendu byl stav série 1:1, teď je 2:2. V sobotu na hradecké půdě zvítězili Kohouti, když soupeře přehráli rozdílem šesti branek. Navázat v neděli se jim ale nepovedlo, domácí po první třetině vedli 3:0, a i když se Kohouti ve druhé třetině dostali zpátky do hry, na vyrovnávací gól nedošlo a Třebovští prohráli těsně o gól. Rozhodovat se tedy bude v České Třebové, a to už tuto sobotu 25.5. v 15:30!