Hokejbal na západě Čech přináší různorodé výsledky, avšak atraktivní výsledky. (autor: Lukáš Soukup)

2. Liga na západě Čech přinesla dramatické podívané i demolici v podání Horní Břízy

Datum: 03. 10. 2018
Autor: Lukáš Soukup, Filip Červinka

V plném proudu není jenom CROSSDOCK Extraliga či 1. Liga s mládežnickými nejvyššími soutěžemi, ale do akce se naplno položily také nejvyšší regionální soutěže. Jednou z nich je 2. Liga – Západ, která o minulém víkendu poskytla divákům úžasnou podívanou v podobě čtyř duelů. Nejvíce se dařilo Horní Bříze, která doslova rozmetala na kopytech „béčko“ plzeňských Litic. Jejich A tým pak svedl vyrovnanou bitvu s rezervou prvoligových Dobřan, Taurus Plzeň si po osmigólové náloži smlsnul na Černíkovicích. Jak jednotlivé duely vypadaly? To se dozvíte v reportáži!

Horní Bříza vs. HBC Plzeň-Litice B 9:1 (3:0,4:0,2:1)

Nepřesná rozehrávka ušetřila Litickému B týmu desítku. Horní Bříza letos odstartovala sezonu na novém umělém povrchu, se kterým si ještě stále úplně netyká. Problémem byl přechod přes střední pásmo, avšak jakmile domácí udělali pásmo, byli velice nepříjemní a hostující Ivan Šiko musel tak čelit 45 střelám, což je slušná porce a celkem logicky nemohl hostující celek vyjít z tohoto utkání vítězně. Když tabule po dvou třetinách ukazovala stav 7:0, bylo úkolem neodejít s prázdnou, a to se hostům povedlo v početní výhodě. Konečný výsledek 9:1 je pouze důkazem, že Horní Bříza letos bude mít kvalitu, s níž se musí počítat.

Fireball 99 Plzeň vs. SHC Viktoria Plzeň 3:2 (1:1,2:0,0:1)

Prvním utkáním domácího Fireball 99, bylo nakonec dobrým vstupem do sezony 2018/19. Letos méně početný nežli loni, a to díky jedné soutěži, která na západě zbyla, se i přes handicap početnosti radoval domácí Fireball, který na svém domácím hřišti ve Štruncových sadech přivítal tradiční tým SHC Viktoria Plzeň. Domácí celek měl jasně více ze hry a tahal za delší konec provazu. O tom svědčí i fakt, že přestříleli hosty v poměru 29:18. Avšak z hlubokého bloku Viktorky pramenily vyloučení. Ty byly bohužel pro hosty rozhodující. Viktorka nedokázala ani jednu ze tří početních výhod využít. To se ovšem nedalo říct o přesilovkách domácího výběru, který skóroval pouze v přesilovkách, jež tak byly pro osud utkání rozhodující.

Taurus Plzeň vs. Černíkovice 8:1 (4:1,2:0,2:0)

V sobotních odpoledních hodinách přivítala hokejbalová hala v Plzni na Košutce dva doposud největší nováčky na západě Čech. Hostujícím Vránám z Černíkovic se letošní vstup do ligy absolutně nepovedl, když z posledních dvou utkání viděl v konečné tabulce výsledku nula bodů a skóre 2:23, bylo jasné, že budou chtít tuto nepřízeň změnit zrovna proti domácímu Taurusu. Oba dva celky byly vcelku početně připravené, když do zápisu uvedly kompletní tři lajny hráčů. Tým domácích s býkem na hrudi byl z minulého zápasu, kdy urval dva body, rozehraný a velice při chuti. Svou chuť ukázali, když po trefách Davida Opluštila, Ladislava Zekucii, Tomáše Nejedlého a Lukáše Volfa vedli v čase 9:29 již 4:0.

Hostující v prvním dějství nesložili zbraně a o čtyři minuty později snižoval Správka J.. Nejzajímavějším momentem utkání byla poslední minuta první třetiny, kdy ani natřikrát nedokázali domácí propasírovat balonek do takřka prázdné hostující branky. Posléze se přesunula hra před domácího Jana Nagye, jenž dvě vteřiny před sirénou přikryl míček. Z následného vhazování, které čistě vyhráli hostující a pálili do branky, se prosadil hráč, který po dlouhé diskuzi sudích údajně vyběhl předčasně ze svého postavení na buly, a tak tato branka nakonec uznána nebyla. Následující dvě třetiny byly spíše v režii Taurusu, který se dokázal ještě čtyřikrát prosadit. a tak v konečném výsledku 8:1 porazil Vrány Černíkovice.

TJ Snack Dobřany B vs. HBC Plzeň-Litice 4:2 (1:1,1:1,2:0)

Doposud stoprocentní „béčko“ Šneků, přivítalo ve své nové kryté hale tým, který spadl z druhé nejvyšší soutěže. Litický výběr pod vedením Václava Tůmy, přijel do Dobřan s velkými ambicemi. Tým s ohnivým „elkem“ na hrudi, přivítal ve svých řadách pár posil z HBC Plzeň, a tak bylo jasné, že tento zápas za vyplněného předpokladu posil z řad A týmu na straně domácích, bude šlágrem kola na západě Čech. Oba celky začaly utkání z hluboké defenzivy s myšlenkou rychlého přechodu přes střední pásmo.

Celkem i střelecky početné utkání, ve kterém jsme viděli bez mála sedmdesát střel, rovnoměrně na obou stranách, přineslo díky skvělým výkonům mezi tyčemi Milana Kadaníka na straně domácích a Josefa Třísky na straně hostů, vyrovnané utkání, když na tabuli po dvou třetinách svítil výsledek 2:2. Třetí dějství bylo též velice vyrovnané, avšak štěstí se přiklonilo na stranu domácích, když odskočili na rozdíl jedné branky.Rozhodl zkrat hostujícího Jakuba Vlasáka, který zbytečně hákoval svého soupeře ve snaze udržet útočné pásmo. V oslabení přišel další zkrat v předbrankovém prostoru, když si šel Julius Papán odsedět dvě minuty za krosček. Ve dvojnásobné přesilovce se prosadili opět domácí a dali pečeť na své další tříbodové vítězství.