Chomutov svedl s Kadaní nejvíce vyrovnané klání!
Chomutov svedl s Kadaní nejvíce vyrovnané klání! (autor: Viktorie Albrechtová )

2. lize na severu vévodí Most! Víkendové mače ve znamení divokých výsledků

Datum: 03. 10. 2018
Autor: Marcel Holl, Filip Červinka

Druhá liga Čechy Sever má za sebou bohatý program, který nabídl hned několik vysokých výher. Černý víkend prožila ústecká Dukla, která stále čeká na bodový zisk. Naopak stále stoprocentní jsou celky Nordics Most a ústečtí Berani, ovšem druhý jmenovaný celek má o zápas méně. Pojďme si tedy zrekapitulovat uplynulý víkend, jenž již byl čtvrtým hracímv nové sezoně2018/19.

Víkendový program ve druhé lize na severu Čech odstartoval soubojem mezi ústeckými Ještěry a Baníkem Meziboří. Hosté byli povzbuzeni minulým skalpem Wolves, avšak v krajské metropoli na stříbrný celek z loňska nestačili. Ještěrky vedli po dvou třetinách již 5:0 a v poslední patnáctiminutovce drama nepřipustili a vyhráli vysoko 7:1.

Ve stejný čas odstartoval i vyrovnaný souboj mezi chomutovskými Dandy a Kadaní. Mistrovský celek, který přes léto prošel obměnou, vedl nad svým sokem již 2:0, jenže Panteři ukázali svou sílu a dokázali zápas srovnat. Když už se zdálo, že dojde na nájezdy, tak se štěstí přiklonilo k domácím. V poslední minutě rozsekl zápas Jiří Trnka.

Rezerva extraligového Mostu prohloubila krizi

Jen co skončil tento zápas, tak se v chomutovském areálu proti sobě postavily týmy Wolves a Jirkova. Vlci chtěli navázat na výhru s Mostem a prodloužit jirkovskou sérii bez výhry. Opak byl ale pravdou. Byli to právě zkušenější Kapitáni, kteří drželi otěže klání ve svých rukách. Rychle si vypracovali tříbrankový náskok, který se poté Chomutovu podařilo snížit, jenže vzápětí opět inkasoval. Po dvou třetinách svítilo na časomíře hrozivé skóre 2:8. Třetí třetina už byla, aspoň co se výsledku týče, nejvyrovnanější. Vlčí smečka ji dokonce díky trefám z poslední minuty vyhrála, to ale nezměnilo nic na tom, že ze tří bodů se radovali Jirkovští.

Půl hodiny po poledni začal v Ústí nad Labem zápas mezi Bazzy Děčín a rezervou Mostu. První perioda branku nenabídla, kdežto prostřední dějství zaznamenalo tři branky v síti mosteckého brankáře. Toto se ukázalo jako klíčové, neboť Děčínští si připsali výhru 5:2. Most tak přidal třetí porážku v řadě. Zvítězit se rezervě extraligového celku povedlo pouze v první kole.

Ústecká Dukla marně sahala po prvních bodech

Loni ústecká Dukla patřila k předním celkům druhé ligy. Letošní ročník ale odstartovala špatně. Nulovou bilanci chtěla smazat v utkání s neporaženými Nordics. Ti si také vypracovali dvoubrankový náskok, jenž byl v polovině úvodního dějství smazán. Ovšem veselejší byli po patnácti minutách Mostečtí, kteří vedli 4:2, když se v druhé polovině třetiny prosadil dvakrát Lindner. Prostřední část skóre nezměnila, kdežto ta třetí již výrazně ano. Nordics přidali tři branky a vedli již 7:2. Poté Dukla snížila zásluhou Pechyho, jenže v závěru utkání padly ještě dvě branky a byla z toho vysoká výhra 9:3. Nordics tak zůstal neporažen a Dukla prodloužila své čekání na tři zápasy.

Tečku za nedělním programem udělal souboj teplického Ronda s Litoměřicemi. Domácí vedli po první patnáctiminutovce na krupském asfaltu 3:1. Ve druhé části náskok navýšili, a i když Zabijáci ve třetí třetině snížili, z vítězství se radoval teplický celek.