Druhá liga na severu Čech nabízí každý víkend kvalitní hokejbalovou podívanou. (autor: Viktorie Albrechtová )

2. NHbL Čechy Sever: První body pro Kadaň a Meziboří, na čele zůstávají Berani s Nordics

Datum: 26. 09. 2018
Autor: Jan Melicher, Filip Červinka

Program druhé ligy pokračoval v severní části republiky pěticí zápasů, všechny se hrály v neděli. Na sobotu byl naplánován ještě duel mezi Jirkovem a Dandy Chomutov, nicméně ten byl odložen. Diváci mohli vidět ve všech duelech poměrně vyrovnanou bitvu, nekonali se žádné debakly, a naopak v jednom utkání rozhodl pouze jediný gól. Jak dopadly jednotlivé mače a kdo momentálně vévodí tabulce? To se dozvíte v článku od Jana Melichera.

V čele druholigové tabulky na severu Čech po třech odehraných zápasech zůstávají Berani, kteří si v opatrném zápase poradili s ústeckou Duklou 3:0 a stále mají plný počet bodů. Stejný kousek se zatím daří týmu Nordics Most, jenž po vyrovnané první třetině přidal dvě branky zásluhou Krastenicse a Klemeše a veze si výhru 4:2 ze hřiště Litoměřic. Stoprocentní, ale jen se dvěma odehranými zápasy, jsou zatím i obhájci stříbra Ještěři, když po vyrovnaném průběhu zvládli lépe koncovku zápasu a vezou výhru 5:3 z palubovky Mostu B. Hattrickem se blýskl levoruký forvard Radomír Vaněk, třemi nahrávkami pak mladík Jiří Tomáš.

Nejkurióznější zápas se potom odehrál mezi Baníkem Meziboří a Wolves Chomutov. Zápasu kralovali oba brankáři a po hodně netradičním výsledku 0:0 musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých se prosadil za domácí Meziboří Jan Bugno a vystřelil svému týmu první dva body do tabulky. Další zápasy soutěže budou na programu klasicky následující víkend. Poslední souboj se uskutečnil mezi kadaňskými Pantery a teplickým Rondem. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří vedli již v 6. minutě zásluhou Bačáka 0:1. Kadaňští hráči však nesložili zbraně a otočili stav utkání ve svůj prospěch. Výhru 3:1 pak pečetil do prázdné branky Vilém Vopelák.