Hokejbal na jihu Moravy nabízí v rámci 2. Ligy kvalitní hokejbalovou podívanou. (autor: J.V.S.K. Slza Přibyslavice)

2. NHbL - Morava Jih: Flyers a Melenovice stále neporaženi, Kyjov padl

Datum: 27. 09. 2018
Autor: Petr Král, Filip Červinka

Na Jihu Moravy pokračovaly zápasy v rámci 2. ligy. Šlágr kola ovládly Malenovice, které vyloupily Hodonín. Flyers pak navázali na předešlý povedený výkon a přehráli Kyjov, naopak Přibyslavice slaví první body proti houževnatému Brnu. Neskutečným galapředstavením se o minulém víkendu blýskly především Malenovice, které vstřelily dva góly v rozmezí pouhých dvaadvaceti vteřin! A jak probíhaly ostatní duely nejvyšší moravské ligy?

Šlágr kola pro Malenovice

Hodonínské publikum se mohlo těšit na velký šlágr, když na jejich hřiště dorazil úřadující šampión Moravy z Malenovic. Urputný a nesmírně vyrovnaný hokejbal se zlomil ve 22. minutě, kdy padly hned tři branky. Z toho dvě do hodonínské sítě, což se dle hostů stalo také klíčovým momentem. „O našem vítězství rozhodly dvě věci: 22. minuta, kdy jsme hned po vyrovnání vstřelili dva góly za 22 vteřin a neskutečný výkon Martina Zálešáka v poslední třetině,“ pochválil hvězdu zápasu vedoucí týmu Malenovic Tomáš Bubrinka. Hodonín si tak připsal druhou porážku v řadě, naopak Malenovice jsou zatím neporažené.

HBC Hodonín vs. HBC Malenovice 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Mráz (Švagerka J., Švagerka Z.), 22. Zetocha (Helešic), 26. Hlavačka (Krupila) – 10. Hruboš (Medřický), 15. Březík, 22. Hladký (Šimíček, Novák), 22. Hruboš (Medřický, Nohal).
Rozhodčí
: Orság, Zvařič, vyloučení: 2:3, využití přesilovek: 1:0, střely na branku: 33:38, diváci: 51.

Letci přehráli bez problémů Kyjov

Zkušenostmi nabitý kádr jihlavských Flyers hostil mladý tým Kyjova. V dresu hostů nastoupil fantom posledního kola a také vycházející hokejbalová hvězda Fraňo. Ale ani jeho povedený výkon nakonec Kyjovu na další vítězství nestačil, když domácí Flyers vždy lépe zvládli začátky a koncovky jednotlivých třetin. Za zmínku jistě stojí fakt, že se v zápase pouze jedenkrát vylučovalo. Kyjov i přes porážku zůstává první v tabulce díky lepšímu skóre před Malenovicemi. Flyers jsou zatím bez porážky a už o nadcházejícím víkendu vyzvou v městském derby konkurenční SK.

HBC Flyers Jihlava vs. HBK Kyjov 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Zelený (Smutný, Jobák), 3. Brázda (Zelený, Smutný), 16. Smutný (Brázda, Jobák), 28. Pospíchal (Lorenc), 30. Zelený (Jobák, Smutný) – 12. Pichler (Fiala, Kmenta), 19. Fraňo, 36. Pichler (Fraňo, Fiala).
Rozhodčí
: Vokurka, Chytil, vyloučení: 0:1, bez využití přesilovek, střely na branku: 28:29, diváci: 18.

Přibyslavice slaví první body

Urputná bitva o každý centimetr hrací plochy byla k vidění v Přibyslavicích, kde se odehrál souboj tamní Slzy a brněnských Buldoků. Domácí měli drtivou většinu zápas pod svou kontrolou (34:7 na střely), ale dlouho nemohli odpor dobře bránícího soupeře v čele s brankářem Halouzkou zlomit. To se povedlo až v samotném závěru tahounům týmu Novákovi s Fialou. Hlavně díky nim si Přibyslavice připsaly do tabulky své první body.

J.V.S.K. Slza Přibyslavice vs. HBK Bulldogs Brno „B“ 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Fiala (Novák), 43. Novák (Fiala), 44. Fila (Bednář, Vozárik).