Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

2.liga

2. Liga: Flyers se přiblížili prvenství v základní části, dvojice pro play off jsou nejisté

Letci z Jihlavy jsou kousíček od prvenství v základní části!

Pořádně zamotaná je tabulka ve 2. Lize na Jihu Moravy. Až poslední hrací víkend tak rozhodne o osudu čtvrtfinalistů i vítězi základní části. K prvenství mají nejblíže jihlavští Letci, kteří ovládli šlágr minulého víkendu, v němž přetlačili obhájce titulu z Malenovic. Kyjov padl na hřišti prvoligové jihlavské rezervy a Hodonín si otevřel střelnici na domácí půdě proti „B“ týmu brněnských Buldoků. Nejvyšší soutěž na jihu Moravy pravidelně přináší vyrovnané a atraktivní hokejbalové zápletky. Více zajímavostí o zápasech naleznete v reportáži.

Na domácí půdě vyhrál pouze Svítkov, Ježci nevstřelili třetí zápas v řadě ani gól!


Svítkov si hravě poradil s oslabenými Kanci ze Žamberku.

Předposlední hrací víkend základní části 2. Ligy na východě Čech je minulostí. Přinesl čtyři zápasy, ve kterých dominovali spíše hosté. Největší drama se událo v Hradci Králové, kde po třech třetinách na časomíře svítil stav 4:4. V prodloužení pak ruce nahoru zvedal Chlumec nad Cidlinou. Rezerva prvoligového Svítkova ulovila žamberské Kance, českotřebovská Lokomotiva přejela Svitavy a Ježci z Heřmanova Městce prohloubili střeleckou krizi a padli s B týmem pardubického Autoskla 0:3.

Ostře sledované jihlavské derby zvládli Flyers! Malenovice ztratily, Hodonín přetlačil Slzu

Jihlavské derby nabídlo pořádnou ofenzivní smršť, která diváky bavila!

2. Liga na Jihu Moravy pomalu míří do svého finiše v rámci základní části. V té si přímý postup do semifinále zajistily s předstihem týmy Malenovic a Flyers Jihlava. Ostatní se nyní ještě porvou o postavení pro play off, ze hry pro čtvrtfinále už dávno definitivně vypadla prvoligová rezerva brněnských Buldoků. Minulý víkend se dařilo Hodonínu, který doslova udolal v přestřelce ve výborné formě hrající Přibyslavice. Malenovice podlehly Kyjovu v prodloužení. Utkání mezi Letci z Jihlavy a Kyjovem bylo kontumováno ve prospěch Flyers!

Druholigové soutěže spějí ke konci základní části! Chomutov se tlačí do play off

Dukla (ve žlutých dresech) patří mezi favority 2. Ligy na severu Čech.

Ve 2. Lize na severu Čech byla k vidění v uplynulém víkendu pěkná porce zápasů. Hned osm střetnutí jsme mohli vidět a nebyla opět nouze o vyrovnaná utkání i jednoznačné výhry. Na severu stále není rozluštěna tajenka v podobě postupové osmičky do play off, proto můžeme očekávat vypjaté bitvy až do posledního kola základní části. 2. Liga na severu Moravy spěje taktéž ke konci základní části, do kterého zbývají poslední 3 kola a tabulka je na prvních pěti příčkách nacpaná mezi 4 body. Taková situace je ve 2. Lize málo vídaná, ale o to je tato skupina plná zajímavých jmen a kvalitních týmů napínavější.

Na Jihu Moravy vrcholí základní část! Malenovice míří za vítězstvím

Přibyslavice předvádí v jarní části perfektní výkony a derou se neustále tabulkou vzhůru.

Nesmírně vyrovnaná je základní část 2. ligy na jihu Moravy. Od 2. až do 6. místa budou všechny týmy bojovat mezi sebou o přímý postup do semifinále. Nejlepší výchozí pozici pak mají Flyers. Vítězem základní části se s jistotou stanou obhájci druholigového titulu z Malenovic, Letci z Jihlavy momentálně okupují druhou příčku, o níž ale mohou přijít po městském derby s rezervou prvoligového Sportovního klubu. Minulý víkend se Přibyslavicím podařilo udolat po nájezdech Kyjov. Jak dopadly ostatní duely? To se dozvíte v reportáži!

2. Liga: Rezerva extraligového Autoskla převálcovala Kance, Ježci opět bez bodu


Svítkov si poradil se Svitavami a živí naději na postup do play off.

2. Liga – Čechy Východ: Nejvyšší regionální soutěž na východě Čech za sebou má další kolo, které přineslo zajímavé výsledky. V České Třebové i Dlouhoňovicích byly k vidění vysoké výhry, ve Svítkově bitva jako řemen a v Chlumci nad Cidlinou mač s třígólovou výhrou domácích Vrtaček. Do konce základní části soutěže zbývají ještě dva víkendy a naději na proklouznutí do osmičlenného play off stále živí i poslední Svítkov!

Utkání jara zvládli lépe Berani, boj o play off ve 2. Lize na severu Čech vrcholí!

Berani míří za vítězstvím základní části 2. Ligy na severu Čech!

Už jen tři úplná kola chybí dohrát do konce základní části ve 2. Lize na severu Čech, ale na programu máme ještě několik dohrávek, proto se nám už pomalu začínají krystalizovat dvojice pro play off. Finálová osmička, ale stále nemá své složení jasné. O tři volná místa se poperou čtyři týmy, proto na jedno mužstvo zbyde „Černý Petr“. Minulý víkend napověděl o vítězi základní části, kdy se ve šlágru jara utkali suveréni letošní sezony Ještěři a Berani.

Druholigový šlágr kola na jihu Moravy pro Malenovice! Bodová série SK skončila

Přibyslavice v bílých dresech utnuly osmizápasovou bodovou sérii B týmu Jihlavy.

Další kolo na Jihu Moravy přineslo ofenzivní hody a také konec jedné úspěšné série. První příčku pak drží v závěru základní části Malenovice, ale na ostatních příčkách to ještě bude vleká neznámá. Čamlíci o minulém víkendu přestříleli hodonínské hokejbalisty, rezerva prvoligové Jihlavy nestačila po litém boji na Přibyslavice a klání Letců s Kyjovem bylo odloženo. Odehrály se tak pouze dva zápasy, ale ty přinesly tu největší hokejbalovou kvalitu, jaká je na Moravě k vidění!

Na východě Čech řádily hosté, Žamberk se vyhoupl na čelo druholigové tabulky!

Svítkov držela v utkání s Přeloučí žena v brance! Kateřina Teplá se podílela na vítězství 4:2.

Východočeská 2. Liga má za sebou další kolo a čelo tabulky je stále vyrovnané. Díky zisku tří bodů ve Svitavách se na top příčku vyšvihl Žamberk. V Hradci Králové uspěla ještě v loňském ročníku prvoligová Lokomotiva z České Třebové, která odsunula pauzující Ježky z Heřmanova Městce až na třetí příčku. Do konce základní části ale zbývají ještě tři hrací víkendy. Nejvyšší soutěž na východě Čech nabízí víkend co víkend vyrovnané zajímavé zápletky, z čehož plyne i našlapaná tabulka.

Další úspěch bych neodmítnul, culí se dukelský strážce svatyně Michal Vydra

Michal Vydra pamatuje zlaté extraligové časy ústecké Elby. V současnosti drží druholigovou Duklu.

Dukla Ústí nad Labem předvádí ve 2. Lize na jaře výborné výkony a upevnila si místo v postupové osmičce, což po podzimní části neplatilo. Hlavním strůjcem jarní formy je brankář Michal Vydra, který má letité zkušenosti s extraligovým hokejbalem. Hvězda měsíce března se rozpovídala o své hokejbalové minulosti i současnosti. Muž s maskou v dukelské brance může být hlavním tahounem za úspěchem, po kterém Dukla prahne.

Partneři českého hokejbalu