Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

2.liga

Semifinálové bitvy na jihu Moravy zahájeny. Vítěz základní části nad propastí!

Jihlavské derby přináší dramatickou záplektu! Flyers vyhráli základní část, ale nyní jsou krůček od vyřazení.

Vyřazovací boje se ve 2. Lize na Jihu Moravy přehouply do semifinále. V něm sledujeme bitvy mezi Malenovicemi a Hodonínem, ale vydatnou porci atraktivní hokejbalové zábavy nabízí také městské derby Flyers s prvoligovou rezervou SK. Schyluje se k repríze loňského finále? Malenovice totiž míří za obhajobou titulu. SK Jihlava „B“ nachytala vítěze základní části a je krůček od postupu do bojů o titul. Semifinálové série se totiž hrají pouze na dva vítězné duely.

Vsetín se natahuje po druholigovém finále! Frýdek s Karvinou nerozhodně

Vsetínští hokejbalisté se vrací zpátky na vrchol. Jsou jedno vítězství od postupu do finále 2. Ligy!

Na serveru Moravy se rozběhlo očekávané semifinále 2. Ligy, kde za jeden víkend stihla dvojice týmů HBK Frýdek-Místek a HbK Karviná „B“ odehrát již dva zápasy. Vsetín tento víkend hostil Opavu a obě série jsou neuvěřitelně vyrovnané. Překvapovat mohou různorodé výsledky mezi Frýdkem Místkem a extraligovou rezervou Karviné. Ta totiž v prvním klání semifinálové série hrané pouze na dva vítězné duely prohrála, ale o den později ve druhém zápase zvítězila vysoko 9:1! Kdo se bude radovat z postupu do finále? O tom bude rozhodnuto již tento týden!

Ještěři si vybojovali v pátém rozhodujícím utkání postup do semifinále 2. Ligy!

Ještěři (v bílých dresech) si v pětizápasové sérii poradili s Chomutovem.

Ve 2. Lize na severu Čech byli známi tři semifinalisté hned po třech utkáních. Pouze série mezi Ještěry z Ústí nad Labem a Dandy Chomutov se protáhla na pět utkání a o čtvrtém semifinalistovi se muselo rozhodnout až v poslední bitvě v Ústí. Repríza loňského finále nabídla opět vyrovnanou bitvu, která skončila jak jinak než výsledkem o jeden gól! Do semifinále play off 2. Ligy Čechy - Sever tak postoupily první čtyři týmy po základní části! 

Na Jihu Moravy si semifinále zahraje Jihlava a Hodonín. Schyluje se k pikantnímu derby!

B tým prvoligové Jihlavy otočil sérii s Kyjovem a těší se na semifinálové derby proti Fylers!

Rozzuzlení čtvrtfinálových sérií play off 2. Ligy na jihu Moravy přinesly až dodatečné třetí zápasy. V nich postup oslavila rezerva prvoligové Jihlavy, která otočila nepříznivý vývoj proti ofenzivnímu Kyjovu. Druhým semifinalistou je Hodonín, jenž ve třetím duelu přetlačil houževnaté Přibyslavice. O postup do finále si to v semifinálových sériích rozdá vítěz základní části v podobě jihlavských Letců v derby s „B“ týmem prvoligové Jihlavy. Ve druhé sérii proti sobě nastoupí Hodonín s obhájcem titulu z Malenovic. Schyluje se k nesmírně zajímavým záplatekám!

Česká Třebová a chlumecké Vrtačky vstoupily do play off na východě Čech suverénně!

Kancům se v letohradském azylu nedařilo. Chlumec drží v rukou dva mečboly pro postup do semifinále!

2. Liga Čechy - Východ: Dvakrát 2:0 a dvakrát 1:1, to je stav čtvrtfinálových sérií východočeské 2. Ligy, jejíž play off bylo rozehráno právě v uplynulém víkendu. Dvě výhry na domácí půdě vybojovali českotřebovští Kohouti nad Svitavami a dvě porážky museli na letohradském hřišti zkousnout žamberští Kanci od Chlumce nad Cidlinou. Nejnapínavější série se zřejmě odehrává mezi Heřmanovým Městcem a královéhradeckou rezervou extraligového A týmu, kde se dvakrát rozhodovalo až v prodloužení…

Na jihu Moravy odstartuje play off 2. Ligy! Letci ovládli základní část

Slza (bílé dresy) zvládla monstrózní přestřelku s Hodonínem!

Základní část 2. Ligy na jihu Moravy je u konce. Z prvenství po základní části se radují Flyers, druhé místo patří Malenovicím. Pro oba to znamená přímý postup do semifinále, soutěž naopak končí pro rezervu Brna. Na Moravě se hrálo o vše až do posledního kola, což bylo velmi zajímavé. První příčku nakonec ukořistili Flyers před Malenovicemi, bronzová pozice po základní části pak náleží Hodonínu. Vítězem kanadského bodování se stal Matěj Fraňo z Kyjova, který je zároveň nejlepším střelcem soutěže. Nejlepším nahrávačem je David Fiala z Přibyslavic, nejlepšího brankáře má rezerva Jihlavy v podobě Daniela Bártů. Nejlepší útok mají HBC Malenovice, nejlepší obranu naopak SK Jihlava „B“. Cena Fair-Play putuje do Flyers.

Body mě nezajímají, hlásí skromný vůdce ústeckých Ještěrů Kučera 


Ivan Kučera oplývá extraligovými zkušenostmi, které využívá ve 2. Lize na severu Čech.

Ivan Kučera – jeden ze zakladatelů týmu, vedoucí, trenér, kapitán, hráč a také hvězda měsíce dubna dle redakce hokejbal.cz. Ano to vše je tvrdý obránce, který má zkušenosti i s nejvyšší hokejbalovou soutěží. Na severu Čech byste málo hledali obránce, jenž ke své tvrdé hře dokáže přidat i pěkný bodový příspěvek do osobních statistik. Jeho střely zejména při přesilové hře jsou noční můrou většiny brankářů na severu Čech. Na několik otázek ohledně sezony a přicházejícího play off odpověděl skromný vůdce Ještěrů.

Tři zápasy a dost! Ježci prolomili smůlu. Berani vyhráli základní část na severu Čech

Ježci nevstřelili ve třech duelech za sebou gól, proti Žamberku ale hned čtyři!

2. Liga: Hned 12 zápasů se odehrálo o uplynulém víkendu na severu Čech. Prodloužený velikonoční víkend nám nabídl štědrou velikonoční nadílku, která ukončila základní část a vyluštila všechny tajenky pro nezadržitelně se blížící play off. Také na východě Čech se odehrály poslední duely základní části. Heřmanoměstečtí Ježci prolomili střeleckou smůlu a porazili žamberské kance. Play off tajenka je také rozluštěna a může se jít do bojů o všechno! Podívejme se ale ještě na závěrečné dramatické zápasy před startem vyřazovacích bojů.

2. Liga: Flyers se přiblížili prvenství v základní části, dvojice pro play off jsou nejisté

Letci z Jihlavy jsou kousíček od prvenství v základní části!

Pořádně zamotaná je tabulka ve 2. Lize na Jihu Moravy. Až poslední hrací víkend tak rozhodne o osudu čtvrtfinalistů i vítězi základní části. K prvenství mají nejblíže jihlavští Letci, kteří ovládli šlágr minulého víkendu, v němž přetlačili obhájce titulu z Malenovic. Kyjov padl na hřišti prvoligové jihlavské rezervy a Hodonín si otevřel střelnici na domácí půdě proti „B“ týmu brněnských Buldoků. Nejvyšší soutěž na jihu Moravy pravidelně přináší vyrovnané a atraktivní hokejbalové zápletky. Více zajímavostí o zápasech naleznete v reportáži.

Na domácí půdě vyhrál pouze Svítkov, Ježci nevstřelili třetí zápas v řadě ani gól!


Svítkov si hravě poradil s oslabenými Kanci ze Žamberku.

Předposlední hrací víkend základní části 2. Ligy na východě Čech je minulostí. Přinesl čtyři zápasy, ve kterých dominovali spíše hosté. Největší drama se událo v Hradci Králové, kde po třech třetinách na časomíře svítil stav 4:4. V prodloužení pak ruce nahoru zvedal Chlumec nad Cidlinou. Rezerva prvoligového Svítkova ulovila žamberské Kance, českotřebovská Lokomotiva přejela Svitavy a Ježci z Heřmanova Městce prohloubili střeleckou krizi a padli s B týmem pardubického Autoskla 0:3.

Partneři českého hokejbalu