Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

2.liga

Víkendy plné hokejbalu startují! Udrží se na jihu Moravy jihlavští Letci na čele?

Prvoligová rezerva Jihlavy patří mezi stálice nejvyšší soutěže na jihu Moravy.

Už tento víkend 2. – 3. března startuje na Moravě jarní fáze 2. Ligy. Který z týmů má nejlépe rozehranou sezonu a na koho si dát pozor? Tabulka druhé ligy je na jihu Moravy pořádně zamotaná. Podzim patřil Letcům z Jihlavy, kteří však na konci roku začali ztrácet body. Na opačném konci se do výborné formy dostala rezerva Buldoků. Jak tomu je v jednotlivých táborech? To se dozvíte v článku! Víkendy plné hokejbalu už nezadržitelně klepou na dveře, a i ti nejnáročnější fanoušci ze všech koutů republiky se mají na co těšit.

Berani vévodí nejvyšší soutěži na severu Čech. Jdeme se porvat o titul! hlásí Patzelt

Patzelt patří od útlých let mezi top střelce.

Martin Patzelt, hráč, který prošel hokejovou Slavií a v hokejbalové extralize se objevil v dresu ústecké Elby, je ukázkou moderního hokejbalisty, zdobí ho rychlost, výborná technika, přehled ve hře a ve vyložené šanci se málokdy mýlí. To vše je důvodem, proč zatím vévodí kanadskému bodování 2. Ligy na severu Čech. O jeho prvním těžce vyčekaném titulu, zatím probíhající sezoně a nově složeném týmu Beranů se rozpovídal v rozhovoru.

Na ústeckých hřištích se prohání hvězdy světového hokeje i hokejbalu!

Jan Čaloun má v sobě stále vítěze. Ústecký hokejbal by bez něj nebyl to pravé ořechové.

Zlatá z Nagana, zlatá z MS v hokejbale, to vše cinká na ústeckých hřištích. Kdo by čekal v nejnižší hokejbalové lize na severu Čech jen hráče, kteří nic nedokázali a chodí si zahrát jen pro žízeň, tak by se šeredně mýlil. Při finálových bojích se na ústeckém hřišti každoročně schází několik desítek diváků a důvodem není jen krásné počasí a točené pivo. V lize, kde se hraje o prestižní trofej Leoše Raka (zesnulý trenér mistrů světa z roku 2009), můžeme vídat olympijského vítěze, mistra světa v hokejbalu a mnoho dalších, kteří za svou kariéru nahlédli do hokejbalových reprezentací nebo vyšších hokejových soutěží. Ti, co se o ústecký hokejbal zajímají, už vědí, že hlavními hvězdami Oblastní ligy jsou Jan Čaloun a Michal Oliverius.

Není na co čekat: Na severu Čech se rozehrály soutěže už v lednu!

Berani (v modrých dresech) si na severu Čech vedou znamenitě.

Severní vítr je krutý, ale místním hokejbalistům to nevadí. V severních Čechách se 2. Liga rozběhla začátkem února a Oblastní liga dokonce odstartovala svou pouť už 26. ledna. Pro někoho možná zvláštní jev, že letní sport zahajuje svoje boje v době, kdy ještě nestihlo opadat jehličí z vánočních stromečků, ale pro borce z okolí Ústí nad Labem to není nic nezvyklého. Jarní část soutěží tu vždy začíná na přelomu ledna a února. Jelikož koncem listopadu vládlo zimní počasí s častým sněžením a namrzlý povrch neumožnil odehrát všechny utkání podzimní části, znamená to, že v jarní části čeká týmy z nižších soutěží na severu výživná porce zápasů. Proto není nač čekat, teple obléknout, připravit hokejky a jde se na věc.

Jihlavské SK vyhrálo popáté v řadě ožehavé derby. Půlmistrem jsou ale Flyers!

V jihlavském derby se neskutečným způsobem dařilo B týmu prvoligového SK.

Poslední kolo podzimní části mají za sebou mančafty ve 2. lize Morava – Jih. Prvoligová rezerva jihlavského SK v něm zvládla ostře sledované městské derby proti vedoucímu celku tabulky a o den později vyloupilo také Kyjov s hvězdným reprezentačním útočníkem Matějem Fraňem. V dalších utkáních dokázali Buldoci přehrát Přibyslavice a tím se na ně dotáhli v tabulce, Hodonín se pak doma rozloučil s podzimem vítězně.

2. Liga – Morava jih: Náskok Flyers na čele tabulky se ztenčuje!

Hodonín v modrých dresech neuhájil luktrativní vedení a Přibyslavicím podlehl.

Předposlední hrací víkend podzimní části přinesl ve druhé lize na jihu Moravy ofenzivní hody a také jedno velké překvapení. Přibyslavice přestřílely Hodonín, Malenovice si pak vyšlápli na Kyjov a poslední Brno vyloupilo první jihlavské letce. Stala se tak málo vídaná věc, kdy aktuálně poslední celek tabulky obral o všechny body vedoucí družinu z Jihlavy. Právě Flyers se již tuto sobotu 24.11. představí v ožehavém a sledovaném derby proti městskému rivalovi z SK. Na tyto zápasy pravidelně chodí okolo 150 fanoušků, což je fantastické!

2. Liga Morava - jih: Jihlava potřetí v řadě vyhrála, Kyjov táhl opět Fraňo

Jihlavští hokejbalisté srazili v souboji prvoligových rezerv na kolena brněnské Buldoky.

Další hokejbalový víkend na Moravě přinesl dva zápasy. V nich si jihlavská rezerva připsala třetí výhru v řadě a kyjovský reprezentační útočník Matěj Fraňo nastupující také za extraligové Sudoměřice fakt, že se tým bez něho neobejde. Kyjov nakonec v napínavém utkání udolal statečně odpor produkující Hodonín. Zajímavostí je, že oba zápasy skončily na chlup stejným výsledkem 4:2 ve prospěch domácích celků. Tabulce nejvyšší jihomoravské soutěže vládnou s pětibodovým náskokem před Malenovicemi jihlavští Flyers.

2. Liga – východ: V Hradci Králové i Ježkárně padly devítky, Kohuti potvrdili roli favorita

Pardubičtí Autoskláři vykradli v derby krajských měst půdu královéhradeckých pirátů.

2. liga – Čechy východ: Už jen dva hrací víkendy zbývají do konce podzimní části východočeské druhé ligy. V tom uplynulém kole se střetly rezervy extraligového Hradce Králové a pardubického Autoskla a souboj vyzněl jednoznačně lépe pro hráče s koněm na hrudi. Vysokým výsledkem skončil i zápas heřmanoměsteckých Ježků a žamberských Kanců, třebovská Lokomotiva přejela Svítkov a Chlumec v Přelouči vybojoval hubenou výhru. 

2. Liga: Šlágr kola pro Hodonín, Kyjov si vyšlápl na lídra tabulky z Flyers!

Kyjov táhne ostrostřelec Matěj Fraňo, v kádru má však více talentovaných hráčů.

2. Liga Morava – Jih: Uplynulé kolo v nejvyšší soutěži na jihu Moravy přineslo pouze tři zápasy, nicméně všechny neměly o dramatickou zápletku a nečekané zvraty nouze. Malé regionální derby Vysočiny ovládla rezerva prvoligové Jihlavy, Kyjov si pak vyšlápl na lídra soutěže a velký šlágr ovládl ve výtečné formě hrající Hodonín, který vykradl půdu loňského obhájce titulu z Malenovic! A jak jednotlivé duely probíhaly? To se dozvíte v naší reportáži!

Naši kvalitu musíme ukázat hlavně na hřišti, burcuje tahoun Malenovic Novák

Martin Novák předává extraligové zkušenosti v druholigových Malenovicích, které jsou na vzestupu.

Bývalý extraligový obránce Sudoměřic Martin Novák patří k základním stavebním kamenům obrozeného týmu Malenovic. Tento pracovitý a zkušenostmi ostřílený bek se v obsáhlém rozhovoru vrací zpátky do minulosti, rekapituluje současnost a také prozradí něco z plánované budoucnosti tamních „Čamlíků“, jak se malenovickým hokejbalistům přezdívá. Ti ve 2. Lize na jihu Moravy obhajují loňský titul a aktuálně se drží na druhé pozici základní sedmičlenné části za prvními „Letci“ z Jihlavy.

Partneři českého hokejbalu