Kancům se v letohradském azylu nedařilo. Chlumec drží v rukou dva mečboly pro postup do semifinále! (autor: Iva Janoušková )

Česká Třebová a chlumecké Vrtačky vstoupily do play off na východě Čech suverénně!

Datum: 02. 05. 2019
Autor: Iva Janoušková, Filip Červinka

2. Liga Čechy - Východ: Dvakrát 2:0 a dvakrát 1:1, to je stav čtvrtfinálových sérií východočeské 2. Ligy, jejíž play off bylo rozehráno právě v uplynulém víkendu. Dvě výhry na domácí půdě vybojovali českotřebovští Kohouti nad Svitavami a dvě porážky museli na letohradském hřišti zkousnout žamberští Kanci od Chlumce nad Cidlinou. Nejnapínavější série se zřejmě odehrává mezi Heřmanovým Městcem a královéhradeckou rezervou extraligového A týmu, kde se dvakrát rozhodovalo až v prodloužení…

Lokomotiva nastřílela Svitavám 9 branek ve 2 zápasech!

TJ Lokomotiva Česká Třebová (1.) vs. 1. HBC Svitavy (8.)
Stav série
: 2:0.

1. ČF: 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
  2. ČF: 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Třebovští Kohouti na domácím hřišti rozehráli sérii se Svitavami velmi dobře. Potvrdili roli favorita a po dvou výhrách jsou jen krůček od postupu do semifinále.

Jestřábi se vzpírají favorizovanému Autosklu. Slaví cenný bod!

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „B“ (2.) vs. HC Jestřábi Přelouč „B“ (7.)
Stav série: 1:1.

1. ČF: 3:2 ss (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)
  2. ČF: 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Souboj rezerv, to je série mezi „B“ týmy extraligových Autosklářů a prvoligových Jestřábů. Kdo čekal brankové hody, byl zklamán… Sobotní zápas ale přinesl zajímavou zápletku, po pětačtyřiceti minutách svítil na časomíře stav 2:2, rozhodnout mělo prodloužení. V něm ale gól nepadl, a tak následovala samostatná střílení, v nichž důležitou výhru brali Autoskláři. O tom, že play off je jiná soutěž, se mohli diváci přesvědčit hned v neděli – když v první třetině padl gól do pardubické branky, málokdo by řekl, že je to gól vítězný… Stav je tedy 1:1 a série se o víkendu stěhuje do Přelouče.

Fotogalerie: Jana Nekolová

Posilnění Piráti vykradli na úvod půdu Ježků, ti ale srovnali krok

Ježci Heřmanův Městec (3.) vs. HBC Hradec Králové 1988 „B“ (6.)
Stav série:
1:1.

1. ČF: 1:2 p (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
    Branka Ježků: Pilař, střely: 44:41.
  1. ČF: 3:2 p (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0)
    Branky Ježků: Čejgl 2, Pilař, střely: 54:34.

Dvě prodloužení, v sobotu pro Piráty, v neděli pro Ježky. To je ve zkratce série mezi Ježky a „B“ týmem hradeckých Pirátů. V sobotu bylo po 45 minutách na časomíře 1:1, v prodloužení se radoval Hradec. „Soupeř přijel očekávaně v nabité sestavě, a bylo to znát. Celý zápas byl hodně vyrovnaný, ale větší šance měla hradecká rezerva. Nám se moc nedařila hra do útoku a prodloužení už je mnohdy i o náhodě, kterou na svoji stranu získal soupeř,“ uvedl k sobotnímu zápasu kouč Ježků Radek Böhm.

V neděli se Piráti už v první třetině ujali vedení, to ale neudrželi. „Druhý zápas byl jak přes kopírák. Nicméně v něm jsme měli i my větší šance a soupeře jsme občas zatlačili. Od půlky třetí třetiny soupeř odpadl fyzicky, a my jsme převzali veškerou iniciativu zápasu, kterou jsme si přenesli i do prodloužení a to vyhráli. Klobouk dolů před hráči, co všechno zvládli na hřišti i mimo něj. Musíme si poslední minuty tohoto zápasu přenést i do série v Hradci a porvat se o postup. Po dnešku vím, že na to máme!“ burcuje tým Radek Böhm.

Branky: Chmelíček – Masopust, Doležal, Kralovič
    Vyloučení: 7:7, využití přesilovek: 0:1, střely: 14:34.
  1. ČF: 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
    Branky: Synek, Skřivánek, Kralovič
    Vyloučení: 7:6, bez využití, střely: 20:26.

Série mezi Kanci a Vrtačkami se rozehrála v Letohradě, kde byl od samého začátku sobotního zápasu více vidět Chlumec. Ten se také v jedenácté minutě ujal vedení přesilovkovým gólem Masopusta. „Do série nastoupil po nepřesvědčivém jaru opět starý dobrý Chlumec. V sobotu se přes náš velký tlak v úvodu ujala pouze přesilovková rána obránce Masopusta. Ve druhé třetině se žamberští Kanci osmělili k občasným výpadům, ale Vrtačky bránily jako jeden muž. Ze začátku třetí části se hra přelévala ze strany na stranu, ale byly to Vrtačky, co se mohly jako první radovat z gólu,“ říká chlumecký Filip Marek.

Byl to Doležal, který po perfektním přiklepnutí míčku Holmanem zvyšoval na 0:2. O dvě minuty později se Kanci dostali zpátky do hry, když špatného střídání soupeře využil neuhlídaný Chmelíček – 1:2. „Na toto jsme dokázali odpovědět asi po deseti vteřinách, kdy zpoza brány dokázal výborně napadající Kralovič překvapit gólmana pohotovou střelopřihrávkou. Posledních pár minut se neslo v duchu vyloučení, ve skóre se to ale nepromítlo,“ doplnil Filip Marek.

Zápas zhodnotil i žamberský útočník Matěj Vašek: „Po základní části, kterou jsme zakončili na čtvrtém místě,  nám byl do vyřazovacích bojů přidělen celek z Chlumce. Ať už bylo pořadí v základní části opačné, dalo se tušit, že favoritem bude celek z Chlumce, a to se nám o víkendu v Letohradě potvrdilo. Od první minuty úvodního zápasu čtvrtfinále nás Chlumec začal mačkat jako vegan svoje kameny a jen díky dobré práci obrany a brankáře Šolce jsme drželi nerozhodný stav. V 11. minutě jsme se po našem faulu dostali do oslabení. Rána od modré, dvě tři tečky a bylo to v naší kase. Do kabin jsme odcházeli se ztrátou jednoho banánu. Tato třetina byla z mého pohledu ta nejhorší, co jsme předvedli. Hráli jsme ustrašeně, v útoku zmatkovali a vystřelili pouze třikrát na lapače hostí. Druhá třetina navázala na to, co jsme viděli v té první. Soupeř nás zasypával ranami, které chytal brankář Šolc. S přibývajícím časem se hra začínala vyrovnávat a my jsme se dostávali do prvních šancí. Hrál se tvrdý a rychlý hokejbal. Oba celky se toho moc nebojí, a tak se postupně plnily trestné lavice. Prostřední perioda branku neviděla, a tak jsme šli znovu do kabin s jednogólovým mankem. Třetí třetina už nic nového z pohledu hry nenabídla. Soupeř byl v ofenzivě nebezpečnější a v půlce třetiny se mohl radovat z druhé branky. S rychlou odpovědí přispěchal za naši věc Chmelíček, ale s velkou dávkou štěstí si vzal soupeř za pár minut dvougólové vedení zpět. Závěrečný tlak jsme nedokázali využít, a tak první bod v sérii bral soupeř.“

Srovnat sérii, to byl cíl Kanců ve druhém zápase. I tady se jim ale nedařilo. Zápas se ale nesl v podobném duchu jako ten sobotní, s tím rozdílem, že v neděli se hrálo dvě třetiny bez gólu. Nakonec vyhrál Chlumec, a to rozdílem tří branek.

„Pro druhé utkání jsme museli změnit hlavně ofenzivní stránku. Poslední zápasy máme problém se prosadit a hledáme mezi sebou střelce. V neděli jsme ho bohužel nenašli a bez gólů se hrát nedá. Ve druhém zápase jsme byli určitě lepší než v úvodním klání. Snaha přesunout hru do středního pásma se nám dařila a pramenilo z toho větší množství šancí. Hrálo se tvrdě ve slušném tempu na obou stranách a na úvodní branku jsme museli počkat do třetí třetiny. Byl to bohužel zase soupeř, kdo udeřil první. Závěrečnou hru bez brankáře s výhodou přesilové hry jsme nevyužili a Chlumec nás dokázal ještě dvakrát v závěru potrestat. Moc jsme chtěli uhrát v domácím prostředí jeden zápas. Musíme si ale přiznat, že soupeř byl většinu času lepší než my a s naší chabou produktivitou jsme nemohli počítat s úspěchem. Chtěl bych pogratulovat soupeři k předvedené hře a vedení v sérii. Utkání s Vrtačkami jsou většinou tvrdá a plná trestů. O víkendu tomu nebylo jinak, ale oceňuji hru v rámci fair play a chování soupeře. Určitě neskládáme zbraně. S výkonem na hranici našeho maxima můžeme zvítězit, ale budeme potřebovat i trochu toho pověstného štěstí,“ řekl Matěj Vašek.

„Parádně nažhavené mužstvo Vrtaček mělo i celý druhý zápas optickou převahu. Akce střídala akci, chyběl jen důraz do brankoviště. Když už jsme doráželi, zakročil několikrát dobře domácí brankář Šolc. Tým Chlumce se ale mohl také opřít o jistého Havlíčka v brance, soupeř měl několik nebezpečných střel. Ve třetí třetině rozhodl náš fyzický fond. Kralovič u mantinelu odmítl obránce a předložil do prázdné Synkovi. Stejný hráč potom potáhnul do pásma po přiklepnutí od Skřivánka, vrátil svému parťákovi, který uklízel v soupeřově power-play do opuštěné branky. Třetí gól přidal v závěru sám Kralovič, když vystihl rozehrávku domácích. Je důležité, že nehrajeme na jednoho hráče nebo jednu lajnu. O víkendu bojovali všichni hráči jako lvi, rozhodnout může prakticky kdokoliv, teď to byl Tonda. V Žamberku jsme utužili kolektiv a z týmu znovu sálá odhodlání. Musíme zabrat, stavět na stejném odhodlání a pokoře, abychom sérii ukončili co nejrychleji,podotkl po druhém zápase Filip Marek.

Fotogalerie: Iva Janoušková