Česká Třebová v bílých dresech si hravě poradila s extraligovou rezervou Autoskla. (autor: Jaroslav Badzik )

Českotřebovští kohouti deklasovali rezervu Autoskla, béčko Hradce padlo ve Svitavách

Datum: 04. 10. 2018
Autor: Iva Janoušková, Filip Červinka

2. Liga – Východ: Tři zápasy měla na programu v sobotu 29. září nejvyšší mužská regionální soutěž na východě Čech. Hrálo se v České Třebové, Svitavách a Svítkově. Zatímco na prvních dvou jmenovaných stadionech body zůstaly v domácí kabině, ve Svítkově se strhla gólová přestřelka a v ní body nakonec vybojovali heřmanoměstečtí Ježci. Díky zisku tří bodů se tak v průběžné tabulce vyšvihli na její vrchol!

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC Autosklo–H.A.K. Pardubice B 7:1 (3:0, 0:1, 4:0)

Branky: Řehák 3, Hynek, Hudec, Jiruše, Zeman L. – Kunc.
Střely: 39:29, vyloučení: 5:4, bez využití přesilovek.

Sestava České Třebové: Sterenčák - Jirmásek, Zeman L., Švec Š., Zeman B. - Hudec, Kvasnička, Řehák, Hynek, Švec M., Jiruše, Ruda, Broulík, Furik.

Domácí Kohouti nenechali nic náhodě a od prvního buly dali soupeři jasně najevo, kdo že je v České Třebové „pánem“. Během první minuty vstřelili dvě branky a hosté brali time-out. „Do konce první třetiny jsme přidali ještě jeden gól. Ve druhé periodě byl nebezpečnější soupeř, prostřední část nám nevyšla. V poslední části jsme nechtěli připustit drama a vedení jsme navýšili a vítězství si pohlídali. Celkově vzato nejsme s našimi výkony ještě spokojeni a stále musíme a máme na čem pracovat,“ konstatoval hrající kouč českotřebovské Lokomotivy Michal Broulík.

1. HBC Svitavy vs. HBC Hradec Králové 1988 B 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Královéhradečtí piráti inkasovali další prohru. Tentokrát narazili na Svitavy, které se v první třetině ujaly dvoubrankového vedení a soupeři nic nedovolily. Rezerva extraligového Hradce tak i přes veškerou snahu nedokázala vstřelit ani jeden gól.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B vs. Ježci Heřmanův Městec 4:6 (1:2, 3:1, 0:3)

Branky Ježků: Čejgl 2, Běloušek, Macenauer 2, Kopriva.
Střely: 25:38, vyloučení: 3:1, využití přesilovek: 1:0.

Sestava Ježků: Synek (od 21:13 Novelinka P.) - Jurga, Valenta, Honek, Doležal, Macháček - Škoda, Novelinka L., Pilař T., Čejgl, Kopriva P., Macenauer, Vohralík, Běloušek.

Kdo by ve Svítkově čekal jednoznačný zápas v režii hostů, byl by překvapen. I sami Ježci měli tento cíl, nicméně jak přiznal jejich kouč Radek Böhm, opak byl pravdou. „Problémy se sestavou a totální podcenění zápasu již od rozcvičky, pro nás rozhodně neznamenalo lehký zisk bodů. Domácí nám to taky dali jasně najevo. První třetinu jsme sice vyhráli, nicméně v té druhé s námi srovnali krok a zápas otočili ve svůj prospěch,“ hodnotil Radek Böhm a pokračoval: „Před třetí třetinou si konečně kluci uvědomili, jak mají hrát a s maximálním nasazením šli zpět na hřišti. Zápas jsme otočili a vybojovali tři body. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za bojovnost a nasazení. Je to pro nás další pozitivní zkušenost a důležitá výhra.“ Jak už bylo řečeno, Ježci se po zisku tří bodů vyhoupli do čela tabulky, nad Autoskláři mají bod navíc, už příští týden se je ale pokusí sesadit Česká Třebová.