Dukla (ve žlutých dresech) patří mezi favority 2. Ligy na severu Čech.
Dukla (ve žlutých dresech) patří mezi favority 2. Ligy na severu Čech. (autor: rshbcechysever.rajce.idnes.cz)

Druholigové soutěže spějí ke konci základní části! Chomutov se tlačí do play off

Datum: 12. 04. 2019
Autor: Roland Baxa, Josef Škabraha

Ve 2. Lize na severu Čech byla k vidění v uplynulém víkendu pěkná porce zápasů. Hned osm střetnutí jsme mohli vidět a nebyla opět nouze o vyrovnaná utkání i jednoznačné výhry. Na severu stále není rozluštěna tajenka v podobě postupové osmičky do play off, proto můžeme očekávat vypjaté bitvy až do posledního kola základní části. 2. Liga na severu Moravy spěje taktéž ke konci základní části, do kterého zbývají poslední 3 kola a tabulka je na prvních pěti příčkách nacpaná mezi 4 body. Taková situace je ve 2. Lize málo vídaná, ale o to je tato skupina plná zajímavých jmen a kvalitních týmů napínavější.

Vedoucí duo severočeské nejvyšší soutěže slavilo 3 body

V sobotu byly k vidění vedoucí týmy tabulky. Své víkendové zápasy sehráli Berani Ústí nad Labem, kteří se vyhřívají na prvním místě a druzí Ještěři Ústí nad Labem. Oba týmy slavily tři body, zatím co Ještěři si dokráčeli k vítězství jasným výkonem, když přehráli 10:2 Kapitán Jirkov, tak Berani se nadřeli na výhru o něco více s děčínským Bazzy. Berany zaskočil již ve druhé minutě hostující Rubeš, kdy se mu povedlo hned dvakrát skórovat, poté Berani zabrali a nakonec zvítězili 5:2. Dandy Chomutov stále živí sen na obhajobu titulu a patří mezi týmy, které bojují o play off. V nedělním utkání přivítali Bazzy Děčín a chomutovští toto utkání zvládli a po vítězství 4:1 si připsali velice důležité tři body a stále mohou pomýšlet na mistrovské „deja vu“.

Rondo upevňuje svou pozici v ,,osmičce“

Dalším bojujícím o vyřazovací boje je Rondo Teplice, které doma hostilo poslední tým tabulky Wolves Chomutov. Utkání bylo vyrovnané pouze první třetinu, když svítil na tabuli bezgólový stav. Poté Rondo zabralo a připsalo si výhru 7:3 a ukázalo, že to s postupem do play off myslí vážně. Nejzajímavějším duelem celého víkendu byl souboj Nordics Most a ústeckých Ještěrů. Utkání to bylo atraktivní a zajímavé. Ještěři doplatili na časté vylučování, které jim ubíralo síly, a nakonec podlehli mosteckým hokejbalistům v poměru 3:2. Hráči ústecké Dukly přivítali v nedělní zápase HBC Most „B“, které potřebuje každý bod k postupu. Utkání bylo po dvě třetiny vyrovnané, ale ve třetí třetině Dukla přepnula na vyšší rychlost a Most si odvezl pouze prohru 6:3

Panteři ztratili zápas až v závěru zápasu

V litoměřické Killers aréně se odehrál zápas týmů, které se letošních vyřazovacích bojů nebudou účastnit. Litoměřice přivítaly Baník Meziboří a domácí splnili roli favorita a zvítězili 11:2, hlavně díky demolici ve třetí třetině, kterou vyhráli 7:1. Hattrickem se blýskl na domácí straně Ondřej Sýkora. Krásné utkání s infarktovým závěrem jsme mohli vidět v Kadani, kde domácí přivítali Kapitán Jirkov. Domácím se podařilo ještě čtyři minuty před koncem srovnat utkání na 3:3, ale v čase 43:16 se prosadil hostující Karel Bardovcy a svou druhou brankou v utkání poslal tři body do Jirkova

Vsetín se snaží o uzmutí vítězství v základní části. To by bylo obrození!

Již před sezonou bylo jasné, že mezi tři favority na první příčku v tabulce budou již klasičtí rivalové - Frýdek-Místek, Opava a Vsetín. Ti mají spolu co dočinění již několik let, ačkoli do letošního roku celá skupina nespadala pod svazový hokejbal, ale existovala pod názvem Moravskoslezská hokejbalová liga pod vedením pana Jaroslava Pikuly. Jenže těmto třem rivalům letos přibili další vyrovnaní soupeři - rezervní tým Karviné a TJ SP Dukla Martinov. Karvinští si počínají velice zdatně, a okupují prozatím třetí příčku. Play off mají již zajištěné, zbývá jen rozluštit kdo bude jejich soupeřem na čtvrtfinále. Jak je známo, extraligový A tým Karviné má již po sezoně, takže pokud budou chtít využít posil, soupeř to bude mít o to těžší.

Zato Dukla Martinov je stálým členem hokejbalové ligy na severu Moravy. Zatímco předešlé roky působila nevýrazně, letos její tým nabral na otáčkách a možná i k překvapení všech jsou zaslouženě na 4. pozici. Například takový Vsetín jim letos ve dvou společných utkáních nedokázal vstřelit ani branku.

O Frýdku-Místku se dá říci, že se letos překvapení nekoná a statečně okupují druhou pozici. To Valaši ze Vsetína mají nakročeno k prvnímu vítězství celé základní části poprvé od jejich „obrození“, kdy byli nuceni odhlásit svůj tým z 1. Ligy. Je vidět, že mezi kopci kolem Lapače jsou lidé do hokejbalu stále zapálení a je možné, že letos by se mohli probojovat až do samotného finále a potvrdit tak návrat mezi velká jména českého hokejbalu. To sedminásobní králové severní Moravy v podobě Opavy tuto sezonu nejsou tak dominantní, jak by se možná čekalo a číhají na páté pozici na poslední výpady před koncem základní části.

Kdo bude vítězem prvního ročníku 2. Ligy Moravy-Sever a třeba i vybojuje post v 1. Lize? Adeptů je jistě dost a určitě nelze vypíchnout největšího favorita. Bude to tedy stabilní Frýdek-Místek? Znovuzrozený Vsetín? Pro soupeře neznámá z Karviné? Úřadující šampioni z Opavy nebo nevyzpytatelný Martinov? Hádanka bude již brzy rozluštěna.