Malenovice obhajují titul z loňského ročníku, Jihlava je ale více než vyrovnaným oponentem! (autor: Lenka Hrubošová)

Finále 2. Ligy na jihu Moravy v plném proudu! Je vyrovnáno, obhájí Malenovice titul?

Datum: 05. 06. 2019
Autor: Petr Král, Filip Červinka

Na Jihu Moravy se naplno rozběhla finálová série regionální 2. Ligy. První hrací víkend hostily Malenovice, druhý tým základní části. Protivníkem jim byl celek SK Jihlava „B“, jenž postoupil do finále ze čtvrtého místa po základní části. Před sérií byly v roli jasného favorita Malenovice, ale jak už to tak bývá, v play off jdou tyto papírové předpoklady bokem. O víkendu se hrál vyrovnaný a otevřený hokejbal na obě strany, kdy až do závěrečné sirény nebylo jisté, jak zápas dopadne. Z celého hracího víkendu pak stojí za zmínku skvělá divácká atmosféra, o niž se starali kromě domácích i hostující fanoušci.

Přetahovanou rozčísl v nájezdech extraligový šampion Střecha!

HBC Malenovice vs. SK Jihlava „B“ 2:3 ss (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Stav série: 0:1.

Branky a nahrávky
: 27. Hruboš (Svozil, Machálek), 36. Hladký (Šimíček, Novák) – 25. Zbořil, 42. Apeltauer (Střecha), rozhodující nájezd Střecha.
Rozhodčí: Prudík, Černý, vyloučení: 8:8, bez využití přesilovek, střely na branku: 39:33.

Opatrný zápas z obou stran, kde největší šance obou celků vykryli skvělí brankáři. Změna skóre nastala až ve 25. minutě, kdy od modré napřáhl obránce SK Zbořil. Domácí Malenovice odpověděly za pouhé dvě minuty po dorážce útočníka Hruboše. Skóre zápasu pak otočil ve třetí třetině k radosti zaplněného domácího publika Hladký a zdálo se, že „Čamlíci“ míří za prvním finálovým bodem. Jenže Jihlava se nevzdala a tři minuty před koncem se díky Apeltauerově pohotovosti na brankové čáře dostala zpátky do hry. Prodloužení příliš hokejbalové krásy nenabídlo. Oba týmy hrály nadoraz, bojovaly s letním počasím a už jim viditelně docházely síly. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich bylo po páté sérii skóre 1:1, a tak došlo na náhlou smrt. V té rozhodl o cenné výhře SK čerstvý extraligový šampion z Kert Parku Jan Střecha!

Mocný start obhájců titulu byl stěžejní pro vyrovnání

HBC Malenovice vs. SK Jihlava „B“ 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Stav série: 1:1.

: 8. Hruboš (Skyba, Hladký), 24. Skyba (Langer), 25. Eibensteiner (Langer, Huťka), 38. Nohal (Hladký), 41. Hruboš (Nohal) – 18. Střecha (Apeltauer, Pošvic), 19. Policar (Král, Zeman), 40. Klíma (Střecha).
Rozhodčí: Ščudla, Komárek, vyloučení: 14:12, navíc Pošvic (SKJ) 2x OT, využití přesilovek: 1:1, střely na branku: 51:30, diváků: 70.

Druhý zápas se hrál v ještě tropičtějším počasí, a tak síly oběma týmům při nastaveném tempu hry rychle ubývaly. Do vedení šel tentokrát domácí tým již v 8. minutě zásluhou produktivního rychlíka Hruboše. Hosté na začátku druhé třetiny zapnuli a výsledkem bylo rychlé otočení výsledku na 1:2. K tomu došlo po brankách Střechy a Policara. V tomto zápase pak sehrály velkou roli přesilové hry a oslabení. Jihlava v něm totiž záhy inkasovala branku na 2:2 z hole Skyby a o minutu později dostal domácí zpět do vedení šikovnou tečí Eibensteiner. Když se Jihlava nadechovala k vyrovnání, tak po velkém tlaku přišla ledová sprcha v podobě čtyřminutového dvojnásobného oslabení. To sice SK zuby nehty ubránil, ale domácí nakonec dostal do dvoubrankového vedení chytrou střelou zpoza brány Nohal. Jihlava se dostala ještě jednou zpět do zápasu, když také početní výhodu využil bombou od modré Klíma. Jenže Malenovice následně opět udeřily po brejku Hruboše a zbytek zápasu si již i přes nábor hostů pohlídaly.

Série se tak nadcházející víkend přesouvá do Jihlavy, a to za nerozhodného stavu 1:1. Po oba dny se hrál pěkný, útočný hokejbal, a tak se mají fanoušci na Vysočině na co těšit. Dočká se Morava nového mistra už v neděli? Oba zápasy se pak budou hrát od 16:00 z důvodu probíhajícího 19. ročníku charitativního turnaje ORION CUP, na kterém pravidelně startuje např. brankář Rittich z NHL!

Sestavy finalistů 2. Ligy Morava-Jih:

Malenovice: Zálešák (Polišenský) – Novák „A“, Skyba, Březík „C“, Mikl, Vingárek, Langer, Lečbych – Šimíček, Hladký, Mahdal – Havlík, Hruboš, Nohal – Machálek, Brázdil, Svozil „A“ – Košatka, Huťka, Eibensteiner.

Jihlava
: Bártů (druhý zápas Humlíček) – Zbořil, Jiskra, Harasim „A“, Hrbáč, Koch, Dolejší, Klíma - Policar, Zeman, Král „C“ – Herman, Apeltauer, Střecha – Mareš, Smutný, Pošvic.