Jihlavské derby přinesl dramatickou zápletku s lepším koncem pro Flyers v oranžových dresech. (autor: Ladislav Jonák)

Flyers vyhrálo derby po 4 letech! Oslabené Malenovice nestačily na Přibyslavice

Datum: 03. 10. 2018
Autor: Petr Král, Filip Červinka

2. Liga - Morava: Další hrací víkend přinesl na Jihu Moravy pouze dva zápasy. Přesto nebyla o zápletky a zajímavé momenty nouze. Program odstartoval v Přibyslavicích, kde tamní Slza hostila oslabené Malenovice. V hodně vypjatém zápase nakonec brali všechny tři body domácí hráči. Ve druhém klání pak natáhli svoji šňůru neporazitelnosti jihlavští Flyers, kteří v městském derby přestříleli soka z SK! Derby potom sledovalo slušných 63 diváků.

Flyers zvládli jihlavské derby po 4 letech

Ostře sledovaný zápas vyzněl lépe pro zkušené Flyers, kteří neomylně trestali chyby SK. Ten si sice vypracoval především ve druhé třetině hodně příležitostí, ale ztroskotával na skvělém a nestárnoucím brankáři Milfajtovi. Promarněné šance nakonec SK mrzely, když se Flyers dostali na konci druhé třetiny do vedení kuriózním způsobem. Při jejich útoku zazněla předčasně siréna a tu doprovodil také pískot rozhodčích. Jenže Flyers dohráli akci a pár vteřin na to vsítili branku. Dlouhé dohady dopadly pro SK nezvratně, branka byla uznána Flyers. Když se navíc Flyers povedl v početní výhodě také vstup do závěrečné třetiny, bylo o vítězi derby rozhodnuto. 63 diváků tak sledovalo vítězství „letců“ v rámci městského derby po dlouhých 4 letech!

SK Jihlava „B“ vs. HBC Flyers Jihlava 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 1. Koch, 23. Pošvic (Růžička), 42. Koudelka (Zápotočný) - 11. Volf (Drápela, Rezek), 18. Lorenc (Mětějka, Lichtenberg), 28. Brázda (Smutný), 33. Brázda (Rezek, Drápela), 39. Smutný (Jobák, Homola), 41. Kourek (Drápela, Rezek).
Rozhodčí: Vokurka, Chytil, vyloučení: 4:3, využití přesilovek: 1:2, střely na branku: 28:34, diváků: 63.

Houževnaté Přibyslavice zaskočily favorita

Lepší první třetinu si ani Přibyslavice přát nemohly! Proti favorizovaným Malenovicím se totiž v úvodní třetině prosadily hned čtyřikrát, čímž položily základní kameny svého úspěchu. Oslabené Malenovice se sice dokázaly díky zlepšenému výkonu dostat zpět do zápasu, když se ve druhé části dotáhly na rozdíl jediné branky, a tak se před poslední třetinou schylovalo k velkému dramatu. V hodně emotivním utkání, kde se nehrálo v rukavičkách, rozhodl nakonec o vítězství domácí Slzy svým důrazem Samek, když vstřelil branku čtyři minuty před koncem. Domácí tak mohli slavit druhé vítězství v řadě, naopak Malenovice doplatily na svoji marodku a také koncovku proti výborně chytajícímu Pojerovi. Za zmínku stojí jistě také aktivita obou mančaftů, když se poměr střel zastavil na 44:43 pro domácí. Brankáři se tak museli činit na obou stranách.

J.V.S.K. Slza Přibyslavice vs. HBC Malenovice 5:3 (4:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Fiala (Fila, Novák), 7. Malý (Fila), 12. Novák (Fiala), 14. Malý, 41. D. Samek (Novák, Fiala) - 6. Medřický (Šimíček, Havlík), 23. Machálek (Havlík), 27. Šimíček (Hladký).
Rozhodčí: Vokurka, Chytil, vyloučení: 5:5, navíc Hladký a Šimíček (oba MAL) 10 min. OT, využití přesilovek: 1:1, střelyna branku: 44:43.