Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Havířov se dočkal hokejbalové svatostánku! Teď je na řadě úkol rozšířit hráčskou základnu.
Havířov se dočkal hokejbalové svatostánku! Teď je na řadě úkol rozšířit hráčskou základnu. (autor: fcb Hokejbal Havířov)

Havířov se po více jak 25 letech dočkal hokejbalového svatostánku! Co dál?

Datum: 10. 09. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Na začátku září obletěla hokejbalový svět výtečná zpráva. V Havířově byly dokončeny práce na zbrusu novém hokejbalovém hřišti, které disponuje plastovým povrchem, krásnými střídačkami i světelnou tabulí. Z domovského stánku se po více jak 25 letech snahy o výstavbu hřiště těší Warriors Havířov, jenž budou nastupovat ve 2. Lize na severu Moravy. Největší letošní vítězství už ale havířovští válečníci zažili. „Snaha o hřiště byla prakticky od té doby, co se klub zaregistroval v roce 1994,“ upozorňuje hráč Warriors Karel Aniol. „Až letos, kdy se vyhlásilo druhé výběrové řízení, tak se úspěšně začalo během léta stavět,“ prozrazuje v rozhovoru havířovský hokejbalista.

O tom, že si zahraju doma, jsem začal věřit, až když začala výstavba


Havířov se konečně dočkal zbrusu nového hokejbalového svatostánku. Jak dlouho vlastně trvala snaha o nové hřiště?
Nevím, jestli to řeknu úplně přesně, ale myslím si, že snaha o hřiště byla prakticky od té doby, co se klub zaregistroval v roce 1994. Docela blízko ke schválení projektu na hřiště bylo někdy kolem roku 1997 a 1998. Dokud byli aktivní lidé, co stáli u zrodu hokejbalu v Havířově, tak se každoročně žádalo na magistrátu o výstavbu hřiště. Původní nadšenci pomalu končili, a tak nastalo období, kdy se vůbec nevěřilo, že by hřiště mohlo stát. Tím také snaha o realizaci opadla. Občas někteří noví nadšení hráči, kteří měli někoho známého, na městě se snažili oživit myšlenku domácího stánku. Bohužel, ale vše skončilo neúspěchem. Poté klub nějakou tu sezónu nehrál žádnou soutěž. Čili snaha úplně opadla.

Čím to, že se to konečně povedlo?
Až 2 možná 3 roky zpět domluvil dnes už bývalý hráč schůzku se svým známým, který v té době byl ve sportovní radě města. Schůzka proběhla nadmíru dobře a dostali jsme příslib o projednání výstavby. Vloni bylo vyhlášeno výběrové řízení, které ovšem dopadlo tak, že se město nedokázalo dohodnout na finančních podmínkách. Až letos, kdy se vyhlásilo druhé výběrové řízení, tak se úspěšně začalo během léta stavět. Pokud mohu mluvit za sebe, tak o tom, že si zahraju doma, jsem opravdu začal věřit, až když začala výstavba.

>>SLEDUJTE WARRIORS HAVÍŘOV NA FACEBOOKU<<

Pokud má klub fungovat a posouvat se dál, musí mít mládežnické kategorie


Čeká vás nějaký slavnostní otevírací ceremoniál?
Otevírací ceremoniál by byl určitě super. Otázkou však je, jestli to má smysl. A to z toho důvodu, že hráčů je opravdu málo. Takže organizovat nějaký ceremoniál, kde do zápasu nastoupíme třeba v 8 lidech a dostaneme klepec je spíše na ostudu. Určitě se o tom ale ještě pobavíme a uvidí se. Zatím ani nevíme, kdy bude první domácí zápas. Rozpis se bude teprve řešit a taky asi všichni víme, jak to je s plněním termínu ve stavebnictví.

Jaké týmy, respektive jaká soutěž se na novém havířovském hřišti bude hrát? Chystá se Havířov založit i mládež?
Hrát budeme 2. Ligu. Tým bude určitě jen jeden a úspěchem pro mě osobně bude to, že sezónu dohrajeme a pravidelně nás bude chodit na zápas alespoň deset. Minulou sezónu jsme se v deseti sešli snad jen jednou. Díky tomu teď mládež není na pořadu dne. Je teď málo lidí do hry, natož aby se našel někdo, kdo by kvalitně trénoval mládež. Samozřejmě pokud má klub fungovat a posouvat se dál, musí mít mládežnické kategorie.

Díky Luboši Hrouzkovi všichni ví, jaká je cesta do Havířova


Nová sezóna je sice už doslova za dveřmi, ale už máte myšlenky na uspořádání nějakého silně obsazeného turnaje, které by hřiště pořádně „zatěžkalo“ (úsměv)?
Minulý rok nás nastupovalo do zápasu osm až devět lidí, takže hraní turnaje by byla naše smrt. Do budoucna je to pěkná myšlenka. A kdo by sem taky přijel na turnaj? Díky Luboši Hrouzkovi všichni ví, jaká je cesta do Havířova (úsměv).

Nové hokejbalové hřiště disponuje krásnými mantinely, střídačkami, trestnými lavicemi a plastovým povrchem. Co zázemí hřiště? Máte kabiny apod.?
No zázemí je velká neznámá. Protože škola, kde se hřiště nachází, se s námi bude o pronájmu bavit až po 20. září, jak jsem se nedávno dozvěděl. Otázkou je, jestli bude šance mít kabinu stabilně na celý rok.

Partneři českého hokejbalu