Ještěři (v bílých dresech) si v pětizápasové sérii poradili s Chomutovem. (autor: rshbcechysever.rajce.idnes.cz)

Ještěři si vybojovali v pátém rozhodujícím utkání postup do semifinále 2. Ligy!

Datum: 16. 05. 2019
Autor: Roland Baxa

Ve 2. Lize na severu Čech byli známi tři semifinalisté hned po třech utkáních. Pouze série mezi Ještěry z Ústí nad Labem a Dandy Chomutov se protáhla na pět utkání a o čtvrtém semifinalistovi se muselo rozhodnout až v poslední bitvě v Ústí. Repríza loňského finále nabídla opět vyrovnanou bitvu, která skončila jak jinak než výsledkem o jeden gól! Do semifinále play off 2. Ligy Čechy - Sever tak postoupily první čtyři týmy po základní části!

Ještěři se dostali do „pohodlného“ trháku

Do pátého čtvrtfinále vstoupili lépe domácí Ještěři, když v 11. minutě skóroval pozdější hrdina utkání Vladimír Brož. Ještě před přestávkou se ale podařilo Chomutovským srovnat výsledek zásluhou Honzy Müllera. Druhá třetina a celé utkání se neslo ve stejném duchu jako celá vypjatá série – vyrovnaný boj a bitva o každý metr hřiště. Jenže Ještěři byli tím, kdo nasadil k „trháku“ a ve druhé třetině dokázali vstřelit tři branky. Nejdříve se trefil opět Vladimír Brož, poté vedení navýšil střelec Ústeckých Lukáš Wágner a snovou třetinu dokončil Jiří Tomáš. Po druhé části svítil na tabuli stav 4:1 a zdálo se, že Ještěři měli namířeno do semifinále.

Krokodýli se vybičovali k úchvatné stíhačce!

Jenže chomutovští Krokodýli se nevzdali a hned na počátku třetí třetiny se prosadil František Mála a Chomutovu svitla naděje na obhajobu titulu. Jenže celou chomutovskou střídačku zmrazil 39 vteřin po Málově brance Miroslav Straka, Ještěři vedli 5:2 a spousta diváků už opouštěla hřiště s domněnkou jasného konce. Ale Dandy se nevzdávají a opět to potvrdili. Po brankách Mály a Müllera, pro které to byla již druhá branka v zápase, bylo opět o drama postaráno. Zbývaly čtyři minuty do konce základní hrací doby a stav byl 5:4 pro ústecké Ještěry.

Chomutov chyboval, čehož Ještěři využili k postupu

Dandy Chomutov se nadechovali k mohutnému tlaku a ostřelovali ústeckou branku, co to šlo. Jenže v poslední minutě utkání přišel útočný faul Chomutova, který byl už osmým v utkání, a bylo po nadějích. Ještěři si zkušeně pohlídali závěr utkání a dokráčeli si pro postup do semifinále. Hrdinou utkání se stal Vladimír Brož, který zaznamenal 4 kanadské body za 2 branky a 2 asistence. Tato série byla ozdobou hokejbalu na severu Čech a každé utkání bylo vyrovnané, důkazem toho je, že všechny výsledky byly pouze o jednu branku, nebo o osudu utkání musely rozhodovat nájezdy či prodloužení.