Ústečtí Berani v bílých dresech absolutně přehráli Litoměřice a těší se z průběžného prvního místa severočeské 2. ligy. (autor: Markéta Štroufová)

Litoměřičtí „zabijáci“ se museli po kanonádě sklonit ústeckým Beranům

Datum: 19. 09. 2018
Autor: JM 15, Filip Červinka

První domácí zápas sehráli Berani z Ústí nad Labem ve 2. Národní hokejbalové lize Čechy – sever proti litoměřickým zabijákům, kteří v minulém kole ukázkově otočili duel s Duklou. Berani tak ani trochu nepředpokládali, že je proti Litoměřicím bude čekat lehká práce. Sestava na toto klání byla prakticky v plné síle, včetně extraligových borců Červinky, Patzelta a Gottfrieda. Na ústecké hokejbalové kolbiště pak dorazila celkem početná návštěva, která se nakonec těšila z velmi zajímavé podívané.

HSÚ Berani Ústí nad Labem vs. SHC Killers Litoměřice12:1 (1:0, 6:0, 5:1)

Branky a asistence Beranů: 8. Patzelt (Tauš S., Gottfried), 22. Řídel (Patzelt, Gottfried), 23. Červinka (Patzelt), 24. Kotlík (Gottfried, Bärnt), 25. Patzelt (Tauš S, Řídel), 28. Melicher (Tauš M.), 29. Hruška, 38. Tauš S. (Hruška, Červinka), 39. Tauš S. (Hruška, Tuček), 39. Gottfried (Kotlík), 42. Netušil (Tauš S., Červinka), 43. Netušil (TS).
Hvězdy utkání: Stanislav Tauš 2+3, Martin Patzelt 2+2, David Gottfried 1+3.

Berani do utkání vstoupili aktivně a od začátku diktovali tempo hry. Hostující tým dlouhou dobu držel brankář Zimanzl, který ale nakonec kapituloval zhruba v polovině třetiny, když krásnou přihrávku Standy Tauše uklízel do branky profesionální hokejista z Ústí nad Labem Martin Patzelt, pro kterého to byl první letošní zápas.Krátce po vstřelené brance vybojoval Jiří Cícha přesilovku, jež však zůstala i přes velký tlak neproměněná, naopak faulující Krátký měl velkou šanci po návratu z trestné lavice, když pláchl obraně, ale na opět skvěle chytajícího Luboše Mergla si nepřišel. Další velký tlak z beraní strany přišel v poslední minutě, ale ani ten branku nepřinesl a do pauzy se tak šlo za stavu 1:0.

Zápas se lámal ve dvacáté minutě, kdy hostující Patrák neudržel emoce a za úder hlavou obdržel trest ve hře a nabídl Beranům dlouhou přesilovku, která navíc byla dalším trestem zdvojená.Během pěti minut dokázali nasázet čtyři branky, přičemž některé stály opravdu za to a bylo prakticky po zápase. Dvě a půl minuty před koncem prostřední části se dostal do brejku opět Krátký, ale opět neúspěšně, naopak další dva slepené zásahy na druhé straně určily skóre 7:0 po dvou třetinách.

Zápas se mohl prakticky dohrávat, ale Berany neopustila chuť hnát se za dalšími brankami. Další gólová pasáž přišla ve 38. minutě, kdy dvě téměř totožné akce zakončoval do odkryté branky Standa Tauš po krásných nahrávkách Petra Hrušky.Hned půl minuty na to završil desítku střelou od modré čáry David Gottfried. Ruku k dílu přiložil také beraní elitní střelec Jarda Netušil, který nejprve zakončil pohlednou kombinaci do prázdné branky a následně proměnil trestné střílení. Luboš Mergl přišel o čisté konto dvě minuty před koncem, když za jeho záda propadla střela od Gazsiho z velkého úhlu.Berani si tak suverénním způsobem připisují druhou výhru v ročníku a díky lepšímu skóre se vyhřívají na prvním místě celé tabulky 2. NHbL Čechy – Sever.