Rezerva prvoligové Jihlavy setřásla v semifinále 2. Ligy favorizované Flyers! (autor: Petr Milfait)

Na jihu Moravy si to o titul rozdají Malenovice s Jihlavou! Flyers derby nezvládli

Datum: 30. 05. 2019
Autor: Petr Král, Filip Červinka

Malenovice zvládly těžkou sérii s Hodonínem a coby obhájce titulu míří do finále. V něm vyzvou stejně jako v loňské sezoně béčko prvoligového týmu SK Jihlava, které překvapivě vyřadilo vítěze základní části Flyers! Pro SK jde o šesté finále v řadě – celkem čtyřikrát uspělo. Malenovice jsou zase krůček od vytoužené baráže o postup do celorepublikové 1. Ligy. Finálová série startuje o víkendu v Malenovicích!

Hodonínu vykřesal naději hattrickem Mráz

Odvrátit vyřazení, vrátit sérii domů a nenechat před vlastním publikem svého soupeře slavit. Přesně s tím šel do zápasu Hodonín, jenž týden předtím utrpěl velmi smolnou porážku v Malenovicích. A také se hrálo podle not domácích. Ti totiž prakticky ze všeho dali gól, a tak to bylo po dvanácti minutách 4:0. V prostředním dějství se domácí celek uklidnil po výsledku 5:0 a už prakticky zápas kontroloval. Hosté doplatili na častá vyloučení, ale také na nepříliš podařený výkon své brankářské jedničky.

HBC Hodonín vs. HBC Malenovice 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Mráz (Tomi), 2. Švagerka Z., 5. Mráz (Rapant), 12. Mráz (Zetocha, Tomi), 23. Navrátil (Tomi) – 24. Březík, 42. Huťka.
Rozhodčí: Orság, Zbořil, vyloučení: 8:7, využití přesilovek: 2:1, střely na branku: 24:21, diváků: 49.

Hodonín: Lindner (Krýsa) – Hübl, Kovář, Krupica, Mohyla, Prčík, Švagerka M., Zetocha – Hlavačka L., Navrátil, Rapant – Roch, Švagerka J., Švagerka Z. – Toman, Tomi, Tóth D.

Malenovice: Zálešák (od 30. Polišenský) – Březík, Langer, Lečbych, Mikl, Novák, Skyba, Vingárek – Brázdil, Eibensteiner, Havlík – Hladký, Hruboš, Huťka – Machálek, Nohál, Svozil – Šimíček.

Obhájce titulu uhájil domácí prostředí a je opět ve finále!

Velké rozzuzlení této série musel přinést až dodatečný třetí zápas. V něm se opět hodně vylučovalo, a tak hrály v konečném důsledku velkou roli přesilové hry. Domácí „Čamlíky“ dostal do vedení už ve čtvrté minutě Nohál, ale dlouho se jeho tým z vedení neradoval, když o minutu později vyrovnal Kovář. Ve druhé třetině to pro Malenovice vypadalo dobře, protože se dostaly díky Hladkému s Mahdalem do dvoubrankového vedení. Jenže Hodonín využil své střelecké převahy a zápas po brankách Švagerky a Helešice srovnal.

Ve třetí třetině byl nadále aktivnější hostující Hodonín, ale svou svatyni střežil skvělým výkonem brankář Zálešák, jenž dal zapomenout na sobotní nepříliš podařený výkon. A když se ve 41. a 42. minutě prosadili postupně domácí Skyba se Svozilem, mohli obhájci titulu z Malenovic slavit postup do finále! Velkou měrou se na výhře podepsal zmiňovaný brankář Zálešák a také veterán Mahdal (1+2). Na druhé straně Hodonín možná doplatil na to, že k třetímu rozhodujícímu zápasu nepřijel v nejsilnější sestavě.

HBC Malenovice vs. HBC Hodonín 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Nohal (Mahdal, Skyba), 17. Hladký (Skyba, Novák), 24. Mahdal (Hladký, Skyba), 41. Skyba (Novák, Mahdal), 42. Svozil (Skyba, Nohal) – 5. Kovář (Hlavačka L.), 28. Švagerka J. (Prčík), 30. Helešic (Tomi, Navrátil).
Rozhodčí: Komárek, Kovařík, vyloučení: 10:7, využití přesilovek: 2:1, střely na branku: 24:36, diváků: 44.

Malenovice: Zálešák (Polišenský) – Novák „A“, Skyba, Březík „C“, Mikl, Vingárek, Langer, Lečbych – Šimíček, Hladký, Havlík – Mahdal, Hruboš, Nohal – Machálek, Brázdil, Svozil „A“ – Huťka, Eibensteiner.

Hodonín: Luner – Hlavačka  Z., Kovář, Krupica, Prčík, Švagerka M., Zetocha – Helešic, Hlavačka L., Mráz – Navrátil, Rapant, Roch – Švagerka J., Švagerka Z., Toman – Tomi.

Vítěz základní části končí. SK pošesté v řadě ve finále!

Jihlavské derby sledovalo opět zcela zaplněné hlediště, které mohlo shlédnout velké drama až do poslední minuty. Oproti minulému zápasu totiž byl lepším týmem vítěz základní části Flyers. Letci svého soka přehrávali a měli více brankových příležitostí. Jenže do vedení šel jejich městský rival, když Mandát využil početní výhodu. Srovnání však přišlo záhy, a to po úniku Rezka. Flyers se také zápas podařil otočit, kdy pohlednou kombinaci zakončil do prázdné branky Mejzlík. SK do čtyř minut odpověděl srovnáním z hole Klímy.

V závěrečném dějství se role týmů otočily a aktivnějším byl mančaft SK. Nicméně v zápase opět hráli prim oba brankáři, a tak se zdálo, že se půjde do prodloužení. Jenže tři minuty před koncem dostali Flyers přesilovku a zamkli SK v obranném pásmu. Po jedné chybě se však hráči SK dostali do protiútoku, který zakončil povedeným blafákem extraligový šampion z Kert Parku Jan Střecha. V posledních minutách to pak Letci zkusili bez brankáře a také si vytvořili další velké příležitosti, jenže k jejich smůle je neproměnili. Definitivní tečku dal pak zápasu kapitán Král, jenž do prázdné branky odšpuntoval oslavy svého týmu. Vítěz základní části tak končí před branami finále a musí se spokojit pouze s bronzem. SK si zahraje po roce opět o titul.

SK Jihlava „B“ vs. HBC Flyers Jihlava 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Mandát (Pošvic), 28. Klíma (Smutný), 42. Střecha (Mandát), 45. Král – 21. Rezek (Lichtenberg), 24. Mejzlík (Souček, Pospíchal).
Rozhodčí: Chytil, Jeletz, vyloučení: 4:1, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 1:0, střely na branku: 36:32, diváků: 86.

SK: Humlíček (Ježek) – Anděl „A“, Zbořil, Harasim, Hrbáč, Koch, Jiskra, Mareš – Střecha, Zápotočný „A“, Král „C“ – Pošvic, Mandát, Apeltauer – Klíma, Zeman, Smutný – Fatrdla.

Flyers
: Milfajt – Adam, Homola, Zelený, Schlögl, Kourek „C“, Dlabaja, Volf – Pospíchal, Mejzlík, Kučera – Brázda, Drápela „A“, Jobák – Souček „A“, Lichtenberg, Rezek – Lorenc.

Repríza loňského finále se blíží. Obhájí Malenovice titul?

O titul si na Jihu Moravy zahrají stejně jako v loňské sezóně týmy Malenovic a prvoligové rezervy Jihlavy. Loni se z výhry radovaly Malenovice, které svého soupeře přehrály 3:1 na zápasy (5:4, 3:4 pp, 6:3 a 6:2). Jihlava jim tak má co vracet. Půjde o souboj druhého a čtvrtého týmu po základní části. Cesta Malenovic vedla do finále přes Hodonín 2:1. To Jihlava musela bojovat už ve čtvrtfinále proti Kyjovu 2:1 a následně proti dalšímu favorizovanému celku Flyers 2:0.

Finále se bude hrát na tři vítězné zápasy a výhodu v podobě domácího prostředí budou mít o následujícím víkendu Malenovice. Ty měly před sezonou jasný cíl v podobě baráže a postupu do 1. Ligy. Potvrdí také v této sérii roli favorita, nebo jihlavské béčko dokáže své překvapivé tažení play off dotáhnout do vítězného konce? Pro SK se jedná o šesté finále v řadě (4x dokázalo vyhrát). Z moravského hokejbalového trůnu sesadily SK právě Malenovice a dá se očekávat velmi zajímavá série.