Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jihlavské derby přináší dramatickou záplektu! Flyers vyhráli základní část, ale nyní jsou krůček od vyřazení.
Jihlavské derby přináší dramatickou záplektu! Flyers vyhráli základní část, ale nyní jsou krůček od vyřazení. (autor: Ladislav Jonák)

Semifinálové bitvy na jihu Moravy zahájeny. Vítěz základní části nad propastí!

Datum: 22. 05. 2019
Autor: Petr Král, Filip Červinka
Sdílej přes:

Vyřazovací boje se ve 2. Lize na Jihu Moravy přehouply do semifinále. V něm sledujeme bitvy mezi Malenovicemi a Hodonínem, ale vydatnou porci atraktivní hokejbalové zábavy nabízí také městské derby Flyers s prvoligovou rezervou SK. Schyluje se k repríze loňského finále? Malenovice totiž míří za obhajobou titulu. SK Jihlava „B“ nachytala vítěze základní části a je krůček od postupu do bojů o titul. Semifinálové série se totiž hrají pouze na dva vítězné duely.

Malenovice otočily zápas během 67 vteřin!


Bitva jako řemen se odehrála v nedělním odpoledni v Lopík aréně. Tam v rámci semifinálové série přicestovali hokejbalisté Hodonína a už předem bylo jasné, že k vidění bude kvalitní, tvrdá a emotivní série. Však také Hodonín má po loňském play off „Čamlíkům“ co oplácet. Přítomní diváci pak mohli sledovat boj o každý centimetr hrací plochy s miniem brankových příležitostí. Do vedení šel zásluhou Svozila domácí výběr, ale Hodonín dokázal brankami Kováře a Krupky vývoj otočit.

Když do konce utkání zbývalo 67 vteřin, zdálo se, že je o vítězi prvního duelu rozhodnuto. Jenže v přesilové hře napřáhl od modré Hruboš a jeho pokus dorazil za Lindnerova záda útočník Nohal. Ten samý hráč pak prožil životní odpoledne, neboť v následujících vteřinách dorazil další skákající míček do hodonínské svatyně a odšpuntoval domácí radost! Hodonín byl v té době na kolenou a uvidíme, zda tento moment dokáže dostat ze svých hlav o nadcházejícím víkendu. Zápas také hodně ovlivnilo nepříznivé počasí, kdy to místy vypadalo na hrací ploše jako na koupališti.

HBC Malenovice vs. HBC Hodonín 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Stav série: 1:0.
Branky a nahrávky: 10. Svozil (Langer), 44. Nohal (Hruboš, Skyba), 45. Nohal (Hruboš) – 28. Kovář (Švagerka Z.), 33. Krupka (Mohyla).
Rozhodčí: Polášek, Kourek, vyloučení: 4:6, využití přesilovek: 1:0, střely na branku: 25:19.

Malenovice
: Zálešák (Polišenský) – Novák „A“, Skyba, Březík, Mikl, Langer, Vingárek, Lečbych – Šimíček, Hladký, Mahdal – Hruboš, Nohal, Havlík – Machálek, Brázdil, Svozil „A“ – Košatka, Huťka, Eibensteiner.

Hodonín: Lindner (Luner) – Zetocha, Tóth, Kovář, Krupka, Mohyla, Prčík – Rapant „A“, Kaluža, Hübl – Švagerka J., Hlavačka Z. „C“, Švagerka Z. – Tomi, Mráz, Navrátil – Roch.


Malenovice (v zelených dresech) směřují za postupem do finále. Obhájí titul? (Autor fotky: Lenka Hrubošová)

Útočné laděné derby vyznělo pro SK


Vítěz základní části HBC Flyers vyzval v ostře sledovaném městském derby svého rivala ze Sportovního Klubu. Divácky atraktivní zápas s pořadovým číslem 24 se také nesl překvapivě v útočném duchu, kdy hráli prim především oba brankáři. Na jedné straně čaroval Milfajt, na druhé přiváděl pro změnu soupeře k šílenství Humlíček disponující mnoha extraligovými zkušenostmi. Vyrovnaný zápas měl nakonec zlomový moment uprostřed zápasu, kdy zkušení Flyers inkasovali při vlastní dvojnásobné přesilovce!

Když se následně SK dokázalo dostat na začátku třetí třetiny do dvoubrankového vedení, svůj těžce vydřený náskok si pohlídalo až do závěrečné sirény. Zaplněné jihlavské hlediště pak bouřlivým potleskem ocenilo oba týmy za předvedenou hru. Flyers je tak v roli favorita v těžké situaci, když již nesmí klopýtnout. Nadcházející víkend se tak dá očekávat opět pořádná bitva, která na Vysočině přiláká stovku fanoušků.

HBC Flyers Jihlava vs. SK Jihlava „B“ 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Stav série: 0:1.
Branky a nahrávky: 3. Homola (Brázda) – 20. Apeltauer (Pošvic), 22. Mandát, 34. Mandát (Fatrdla).
Rozhodčí: Ščudla, Komárek, vyloučení: 2:4, bez využití přesilovek, v oslabení: 0:1, střely na branku: 32:41, diváků: 90.

Flyers Jihlava: Milfajt – Kourek „C“, Zelený, Homola, Dlabaja, Schlögl, Volf – Brázda, Jobák, Mejzlík „A“ – Souček „A“, Rezek, Pospíchal – Kučera, Lorenc, Lichtengerg – Machala.

SK Jihlava
: Humlíček (Bártů) – Anděl, Zbořil, Harasim, Fatrdla, Jiskra, Koch – Koudelka, Zápotočný „A“, Král „C“ – Pošvic, Mandát, Apeltauer – Policar, Zeman, Smutný.

Partneři českého hokejbalu