Vsetínští hokejbalisté se vrací zpátky na vrchol. Jsou jedno vítězství od postupu do finále 2. Ligy! (autor: fcb HBK Vsetín)

Vsetín se natahuje po druholigovém finále! Frýdek s Karvinou nerozhodně

Datum: 20. 05. 2019
Autor: Redakce

Na serveru Moravy se rozběhlo očekávané semifinále 2. Ligy, kde za jeden víkend stihla dvojice týmů HBK Frýdek-Místek a HbK Karviná „B“ odehrát již dva zápasy. Vsetín tento víkend hostil Opavu a obě série jsou neuvěřitelně vyrovnané. Překvapovat mohou různorodé výsledky mezi Frýdkem Místkem a extraligovou rezervou Karviné. Ta totiž v prvním klání semifinálové série hrané pouze na dva vítězné duely prohrála, ale o den později ve druhém zápase zvítězila vysoko 9:1! Kdo se bude radovat z postupu do finále? O tom bude rozhodnuto již tento týden!

Uzdravený Škabraha rozhodl dalekonosnou ranou prodloužení

Vsetínské hokejbalové hřiště hostilo úvodní semifinálový duel play off 2. Ligy Morava-Sever. Napínavý zápas otevřeli po sérii přesilovek hosté, kdy při přesile 5 na 3 přesnou střelou překonali Kutěje a dostali se do vedení. Úvod druhé třetiny se nesl ve znamení tlaku vsetínského týmu. Střelu Pírka tečoval před gólmanem Brázdil a míček zamířil za záda opavského brankáře. Po vyrovnání pokračovali domácí v nastoleném tempu a ve dvojnásobné početní převaze se dostali po ráně Kuchaříka do vedení. Při dalším oslabení Valachů dokázala Opava ihned po buly srovnat a do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

V závěru třetího dějství dostal Vsetín výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou ovšem nedokázal využít a přišlo tak na řadu první prodloužení v letošním play off. Na začátku prodloužení zazvonila tyč Kutějovy branky, ale úspěch ani po dorážkách a zmatků v brankovišti Slezané neslavili. Hned vzápětí se po nahrávce Pěsničáka a Vrány probudil po zranění již uzdravený Josef Škabraha a Vsetín mohl po jeho střele zpoza modré čáry slavit vítězství v úvodním souboji této napínavé série. Následující zápas se odehraje tento pátek v 18:30 v Opavě, kde se série může rozhodnout, nebo přijde na řadu nedělní rozhodující utkání.

Neděle 19.5.2019 - Vsetín
HBK Vsetín vs. IHC Jaselská Opava 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Stav série: 1:0.

Střelecké hody přinesly výsledky jako den a noc

Slezské derby má již dva zápasy za sebou a vítěz stále není znám. Nejdříve v sobotu dokázal Frýdek Místek porazit Karvinou přesvědčivě 6:3, v nedělní odvetě pak jednoznačně od úvodních minut pro změnu dominovali hráči Karviné, kteří svého soupeře přejeli 9:1. Rozuzlení série tak přinese až rozhodující třetí utkání, které je na programu ve středu 22.5. od 18:00 v Třinci, kde Frýdek Místek nastupuje ke svým domácím duelům. Uvidíme opět dominanci „domácích asfaltářů“? Nebo Karviná naváže na dělostřeleckou show z druhého domácího klání?