Valaši se derou zpátky na hokejbalový vrchol, když ovládli 2. Ligu na severu Moravy. (autor: fcb HBK Vsetín)

Vsetín zpátky na vrcholu! Valaši zvládli další prodloužení a slaví titul v 2. Lize

Datum: 05. 06. 2019
Autor: redakce

Vsetín to dokázal! Potvrdil svůj vzestup a slaví titul 2. Ligy Morava-Sever po neuvěřitelném finále. Jako by Valachům nestačila semifinálová série s Opavou, kde se ani jeden zápas nerozhodl po základní hrací době. Finále se zdálo po první třetině hotovou věcí, avšak v dalším průběhu zápasu se přihlížejícím tajil dech napětím. Nakonec se radoval Vsetín, který evidentně prodloužení ovládá a letos v něm ani jednou neprohrál. Nabízíme vám popis úžasného finále, jež se odehrálo tuto neděli v Karviné.

Mocný start Vsetína Frýdek dotáhl, rozhodlo opět prodloužení

HBK Vsetín vs. HBK Frýdek 6:5 pp (4:0, 0:3, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Michoněk (Pěsničák), 5. Baránek (Ovčačík R.), 12. Vašíček (Ševčík, Sachr), 15. Hába (PP), 44. Pírek (Hába, Škabraha), 46. Škabraha – 17. Říman (Goldmann, Gruner), 26. Říman (Lotko), 29. Sikora (Dittmann), 37. Báló (Dittmann, Říman), 45. Říman (Dittmann).
Střely: 33:29, vyloučení: 9:8, přesilovky: 5:7, využití přesilovek: 2:2, oslabení: 0:0.

Neskutečně dramatické finále hrané pouze na jedno vítězné utkání na neutrální půdě v Karviné mezi Vsetínem a Frýdkem Místkem bylo tím pravým vyvrcholením letošního ročníku soutěže. Do souboje o titul nastupoval Vsetín v pozici nováčka, to Frýdek si tento zápas o všechno vyzkoušel již třikrát, pokaždé však odešel se stříbrem po porážkách od Opavy, což chtěl letos proti novému soupeři změnit.

Možné předzápasové prognózy o mírném favoritu z Frýdku však vzaly za své hned zkraje utkání, když se během devatenácti sekund v průběhu páté minuty trefili vsetínští hráči Michoněk s Baránkem. Frýdek v tuto chvíli nevěděl, co hrát a Vsetín dále trestal jeho laxní hru, když se na konci dvanácté minuty prosadil Vašíček a půl minuty před koncem úvodního dějství i Hába po střele z poloviny hřiště - 4:0. Po první třetině se tak zdálo, že je hotovo, Frýdek se v ní nezmohl na žádný odpor a vsetínským hráčům se dařilo vše, na co sáhli.

Druhá třetina ale přinesla úplně odlišnou podívanou. Frýdeckomístecký tým vletěl na svého soupeře s jasnou motivací, že nemá co ztratit a Valaši se nestačili divit. Hned ze startu se po úvodním drtivém tlaku prosadil Říman a Frýdek i nadále pokračoval aktivně a svíral Vsetín v jeho obranném pásmu, což vyústilo v další branku na konci šestadvacáté minuty, když se trefil opět Říman. Vsetín však pokračoval v pasivní hře a přišel třetí trest z hokejky Sikory a rázem to bylo před závěrečnou třetinou o gól - 4:3. Druhá část hry přinesla úplně odlišnou podívanou i díky nedisciplinovanosti Valachů a najednou bylo z jasného utkání zaděláno na pořádné drama.

Frýdek se ve třetí třetině hnal za vyrovnáním, což se mu také nakonec podařilo. V sedmatřicáté minutě po přesné střele Bála bylo srovnáno - 4:4. Úžasné zmrtvýchvstání týmu z Frýdku po neskutečném průběhu mohlo vygradovat při dalších šancích, Vsetín se ale po vyrovnání a ztrátě čtyřgólového vedení nehodlal smířit s výsledkem tohoto zápasu a kontroval neméně slibnými akcemi, které však ke gólu nevedly. Když už se zdálo, že utkání směřuje do prodloužení, přišla střela vsetínského Pírka, který vrátil minutu a půl před koncem vedení na stranu Vsetína - 5:4. Další euforie Valachů však trvala necelou půl minutu, když střela Římana, která letěla původně nad bránu do sítě na mantinelu, nakonec skončila ve vsetínské brance. Po odrazu od sítě nad mantinelem totiž míček padl na zadní horní tyčku, tam si chvilku poskákal a při snaze vsetínského brankáře ho dostat pod kontrolu skončil po zmatku v brankovišti v brance - vyrovnáno 5:5.

Pro Vsetín to byla opravdu studená sprcha a k prodloužení tedy přece jen došlo a s ohledem na to, že se v rozhodujících utkáních hraje nově bez nájezdů a prodlužuje se do vstřelení branky, a i vzhledem k průběhu tohoto fantastického zápasu, létaly ze stran diváků poměrně smělé tipy o tom, že se bude hrát minimálně do půlnoci. Nakonec ale rozuzlení tohoto zápasu a celé soutěže přišlo 40 vteřin po začátku prvního prodloužení, když přízemní střela Josefa Škabrahy od modré čáry zaskočila brankáře Frýdku a u zelenožlutých vypukla vytoužená euforie radosti. Frýdek tak i počtvrté v řadě odchází se stříbrem. Nutno však smeknout před oběma týmy.

Ušli jsme pořádný kus cesty, vzpomíná střelec vítězné trefy

Střelec vítězné finálové branky Josef Škabraha okomentoval výsledek do krátkého odstavce.: „Ušli jsme strašný kus cesty, který nebyl jednoduchý. Díky několika srdcařům, kteří chtěli opět hrát, reprezentovat náš klub a vítězit se dalo dohromady tohle mužstvo a za to jim patří můj nekonečný dík a na tuhle sezonu budu vzpomínat více než na jakoukoliv jinou. Dokázali jsme to!“

Sedm titulů a dost, Opava slaví „pouze“ bronz

První třetina utkání mezi domácí Karvinou a hosty z Opavy gól nepřinesla, v té druhé se však opavští hráči trpělivou hrou dostali do vedení 3:0 po trefách Málika, Sukeníka a Staníčka. Domácí hráči ale vstupovali do závěrečné části se snahou utkání ještě zvrátit, jejich aktivitu ale hned zkraje otupil Král, který zvýšil na 4:0. Zkušení hosté si pak závěr utkání zkušeně pohlídali a v letošním ročníku končí na třetí pozici.

HbK Karviná „B“ vs. IHC Jaselská Opava 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)