Vsetín zažil velkou euforii, když vyřadil favorizovanou Opavu v semifinále!
Vsetín zažil velkou euforii, když vyřadil favorizovanou Opavu v semifinále! (autor: fcb HBK Vsetín)

Vsetín zvládl strhující sérii a slaví postup do finále 2. Ligy! V něm narazí na Frýdek

Datum: 28. 05. 2019
Autor: Josef Škabraha

Vsetín to dokázal! Neuvěřitelně vyrovnaná a strhující série s Opavou se nepochybně zapíše do historie této ligy. Ani jeden zápas se nerozhodl v základní hrací době a úroveň hokejbalu byla na opravdu špičkovém levelu. Šťastnějším týmem byli Valaši, kteří přerušili sérii 21 vítězných sérií a sedmi titulů Opavy a poprvé po sedmi sezonách Slezané ne že nevyhrají, ale nepostupují ani do finále. Na druhé straně se odehrála série karvinské extraligové rezervy a Frýdku Místku, kterou v rozhodujícím zápase dokázali druzí jmenovaní strhnout na svoji stranu a poperou se tak o titul již tuto sobotu 1.6. v Opavě se Vsetínem!

Postup vystřelil na svůj svátek kapitán Filip Vrána!

Výhoda domácího prostředí se ukázala jako klíčová. Vsetín nejprve doma zvítězil 3:2 v prodloužení, poté v Opavě padl 1:2 po samostatných nájezdech. Rozhodující třetí duel za vsetínskou průmyslovkou v neděli 26. května opět dospěl za stavu 2:2 do prodloužení, kdy Opavští museli dvakrát dotahovat jednogólové manko. A právě v nastaveném čase vstřelil symbolicky vítěznou branku jmeniny slavící kapitán domácích Filip Vrána.

HBK Vsetín vs. IHC Jaselská Opava 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky:
14. Pěsničák (Škabraha), 27. Pěsničák (Baránek, Hába), 51. Vrána (Pěsničák) – 15. Kovalčík (Prokeš, Raab), 35. Málik (Porubčanský).
Konečný stav série: 2:1 (3:2 pp, 1:2 ss, 3:2 pp).

Tato parta pozvedla vsetínský hokejbal ze dna zpátky na vrchol!

Karvinští se po domácí kanonádě zasekli a postup slaví Frýdek

Ve velmi deštivém počasí, které trápilo oba týmy téměř polovinu zápasu, se nakonec z postupu po gólech Římana, Baly a Sikory raduje HBK Frýdek-Místek, který na třineckém hřišti porazil karvinskou rezervu 3:0. Frýdek ve svém „domácím prostředí“ vyhrál oba zápasy semifinálové série. Karviná naprosto ovládla domácí duel na svém plastu v poměru 9:1. Strhující série tak nabídlo zajímavé rozuzlení.

HBK Frýdek-Místek vs. HbK Karviná „B“ 3:0 (1:0,1:0,1:0)
Konečný stav série: 2:1 (6:3, 1:9, 3:0).

Teoretickou výhodu má před finálovým utkáním Vsetín, který dokázal v základní části dvakrát nad Frýdkem zvítězit – 2:1 po prodloužení a 5:2.