Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Český pohár

Český pohár ideální formou pro přípravu na příští ročník! Zbývá několik volných míst

Východní Čechy se na konci srpna položí do další vrcholné akce v letošním roce.

Po dramatických bojích v play off CCM Extraligy a následného domácího mistrovsví světa přijde na řadu další vrcholná akce v podobě Českého poháru 2017! Ten hlásí změnu termínu a uskuteční se před startem příštího ročníku 26. – 27. srpna na zimních stadionech v Jičíně a Turnově! Červenec a srpen bude jistě patřit přípravám před startem další sezony a týmy tak mohou otestovat svoji formu v silné konkurenci na Českém poháru. „Účast na Českém poháru není povinná. Mělo by ale být ctí pro extraligové kluby se zúčastnit,“ upozorňuje garant turnaje Milan Hušek.

Český pohár se letos uskuteční před startem sezony v termínu 26. – 27. 8. 2017

Přiláká Český pohár 2017 více extraligových klubů?

Leč se to nezdá, tak se v hokejbale dá vyhrát spousta trofejí, včetně prvenství na Českém poháru, v jehož rámci se potkávají týmy z různých výkonnostních kategorií. Letošní ročník se uskuteční těsně před startem ročníku 2017/18 na zimních stadionech v Jičíně a Turnově. Bude tak tento termín pro jednotlivé celky, více lákavější? A co ne moc „hokejbalem políbené“ prostředí? „Obě místa jsme již vyzkoušeli při pořádání MČR žen a je nutno vyzdvihnout velice dobrou spolupráci s vedením měst i s provozovateli zařízení,“ upozorňuje koordinátor Českého poháru Milan Hušek.

V semifinále nám uškodil rychlý gól, ale ukázala se síla týmu, říká Jiří Mašík

Radující se hráči Pardubic

Pardubičtí hokejbalisté po zisku titulu slaví i vítězství v Českém poháru 2016, který se hrál v Českých Budějovicích. Pardubice suverénně ovládly základní skupinu a úspěšně prošly i play-off, i když v semifinále bylo Autosklo jen pár minut od vyřazení. Jenže tým trenéra Mašíka se dokázal zvednout a ještě utkání otočit. 

Pardubice slaví double. Povedl se nám náš cíl, ale bylo to náročné, přiznává Kubeš

Akce Prachatic ve finále ČP 2016

Pardubičtí hokejbalisté si z Českých Budějovic odvezli další pohár, tentokráte pro vítěze Českého poháru a pro letošní sezónu zkompletovali double. Dá se tedy říct, že kromě základní části extraligy vyhrály Pardubice všechno, co jen šlo. Nejlepším hráčem Pardubic na Českém poháru byl jednoznačně útočník Pavel Kubeš.

Pardubice mají double, ve finále zdolaly Prachatice

Pardubice vyhrály Český pohár 2016

V Českých Budějovicích začal boj o medaile na Českém poháru 2016 a hned ve čtvrtfinále bylo hodně zajímavé. Jasný postup do boje o cenné kovy vybojovali hráči Pardubic a Jindřichova Hradce, kteří v semifinále předvedli parádní bitvu, ve které Jihočeši vedli už 4:1, ale nakonec neudrželi vedení a padli v nájezdech. O druhou finálovou pozici bojoval Hradec Králové s Prachaticemi, kteří dokázali zaskočit favorita a postoupili do finále! Ve finále Pardubice nedopustily překvapení a zvítězily nad Prachaticemi. Bronz bere Jindřichův Hradec.

Mistrovské Pardubice zvládly suverénně první den Českého poháru

Český pohár 2016 v Českých Budějovicích

Jižní Čechy po dvou letech znovu přivítaly vrcholnou hokejbalovou akci. V Budvar Aréně v Českých Budějovicích začal letošní ročník Českého poháru, do kterého vstoupily výborně favorizované celky Pardubic, Hradce Králové, Kova nebo Jindřichova Hradce. Turnaj, který nabízí konfrontaci týmů z extraligy ale i druhé ligy, nabídne v neděli vyřazovací boje.

Překvapí opět vicemistr ČP z Opavy? Ježci s Pedagogem můžou Slezany napodobit

ilustrační foto

Již v sobotu 25.6 se českobudějovická Budvar aréna bude otřásat v základech. Do jejích útrob se totiž sjede dvanáct celků z různých výkonnostních skupin, aby zápasily o titul Českého poháru. Mezi nimi nechybí ani stříbrní medailisté z loňského roku v podobě prvoligových hokejbalistů z Opavy. Těm se bude snažit sekundovat domácí soubor Pedagogu, jenž působí v regionální 2. NHbL, stejně jako mistři základní části nejvyšší východočeské ligy Ježci z Heřmanova Městce.

Český pohár je tu! Výborná příležitost pro kluby z nižších soutěží, myslí si experti

Minulý rok se na Českém poháru dařilo prvoligové Opavě, která dokráčela až do finále!

Již tento víkend od soboty 25.6 do neděle 26.6 se v českobudějovické Budvar aréně uskuteční Český pohár za účasti dvanácti týmů z různých výkonnostních skupin. Sice chybí obhájce loňského titulu z Ústí nad Labem, o to víc ale chtějí uspět všichni ostatní. Odehraje se opět zajímavý turnaj jako minulý rok v Pardubicích? „Nevím, jak to bude vypadat v Českých Budějovicích, ale pokud podobně jako minulý rok v Pardubicích, bude to skvělé!“ nepochybuje Milan Jelen.

Představujeme účastníky ČP 2016: Mistři CCM extraligy i účastníci baráží

ilustrační foto

Český pohár 2016 už zítra odstartuje na první a druhé ploše Budvar Arény v Českých Budějovicích a složení týmů bude skutečně zajímavé. O svojí druhou trofej v krátké době budou na jihu Čech bojovat hráči pardubického Autoskla, kteří po titulu v CCM Extralize mohou získat další pohár. Kromě Pardubic se na Českém poháru představí i týmy, které letos okusily baráž. Hradec Králové, který momentálně ještě bojuje o účast v extralize a bude tak muset o víkendu bojovat na dvou frontách. Dalším týmem je Suchdol nad Lužnicí, kterému nevyšla sezóna v první lize a po nezvládnuté baráži spadl níže.

Účastníci ČP 2016: Skupina B nabídne zajímavou konfrontaci tří soutěží

ilustrační foto

Už v sobotu a v neděli se uskuteční v Českých Budějovicích Český pohár 2016, který nabídne zápolení týmů napříč soutěžemi. Přesně takovou konfrontaci přinese skupina B, ve které se utkají týmy ze třech různých soutěží. Od extraligového Třince po druholigové Prachatice. Pojďme si jednotlivé týmy představit.

Přehled posledních zápasů

H.Králové - KOVO Praha2:0
SHC Opava - HBC Prachatice1:2
Olymp J.Hradec - Ježci HM7:1
Autosklo PCE - Pedagog ČB4:0
Autosklo PCE B - Pedagog ČB2:4
Ježci HM - H.Králové0:1
Autosklo PCE B - KOVO Praha1:5
Autosklo PCE - HBC Prachatice3:2
SHC Opava - Autosklo PCE1:6
Pedagog ČB - Suchdol n./L.3:2
H.Králové - Olymp J.Hradec3:6
Tygři M.Boleslav - HBC Prachatice0:2
Svítkov Stars - Olymp J.Hradec1:10
Autosklo PCE - Pedagog ČB9:0
H.Králové - HBC Prachatice1:4
HBC Prachatice - H.Králové3:4
Olymp J.Hradec - KOVO Praha3:2
Ježci HM - Tygři M.Boleslav4:1
Autosklo PCE B - Svítkov Stars4:0
Autosklo PCE - Olymp J.Hradec5:4
Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu