Kdo se stane letošním vítězem Českého poháru?
Kdo se stane letošním vítězem Českého poháru? (autor: archiv)

Český pohár 2018 je tady! Záštitu poskytl starosta města Jičín a Královéhradecký kraj

Datum: 23. 08. 2018
Autor: Filip Červinka

Od soboty 25.8. do neděle 26.8. proběhne na zimním stadionu v Jičíně Český pohár 2018, který se dočkal podpory starosty města Jičín JUDr. Jana Malého, jenž poskytl turnaji nejen záštitu nad jeho uskutečněním, ale i finanční příspěvek od města Jičín. Turnaj zaštítil i hejtman královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. Oběma představitelům patří velké poděkování, Český pohár tak získal na ještě větší prestižnosti a důležitosti. Dvoudenního turnaje se zúčastní celkem osm hokejbalových týmů z různých výkonnostních skupin. Titul z loňského ročníku obhajuje extraligový celek královéhradeckých pirátů. Podaří se mu na „domácí“ půdě opět po roce zvítězit?

Všechna utkání základních skupin Českého poháru se odehrají na dvě poloviny po dvanácti minutách čistého času, přestávka bude v délce tří minut a jedná se o dvoubodový systém turnaje. Utkání play off se hrají do rozhodnutí 2x15 min. čistého času s pětiminutovou přestávkou v polovině utkání. V případě nerozhodného výsledku následují samostatná střílení v sérii po třech, popřípadě po jednom s výměnou pořadí do rozhodnutí. V případě nerozhodného výsledku finálového utkání následuje po dvouminutové přestávce prodloužení v délce 5 minut, případně samostatná střílení v sérii po pěti, pokud se i tak nerozhodne o vítězi, následují nájezdy po jednom s výměnou pořadí do rozhodnutí.

Obhájce titulu z loňského ročníku v podobě týmu HBC Hradec Králové 1988 se v základní skupině A střetne s jeho extraligovým oponentem z pražského KOVA, prvoligovou Opavou a druholigovým Jungle Fever z Kladna. Druhá skupina taktéž čítá čtyři družiny z toho dva celky z nejvyšší hokejbalové soutěže CROSSDOCK Extraligy, Sudoměřicím a Mostu budou soupeři prvoligový Jindřichův Hradec a druholigový Chlumec nad Cidlinou. Českomoravský svaz děkuje městu Jičín a Královéhradeckému kraji za záštitu nad turnajem a finanční podporu!