Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jičín nabízí doslova pohádkový pohled na strop stadionu.
Jičín nabízí doslova pohádkový pohled na strop stadionu. (autor: VČES)

Český pohár přivítají moderní svatostánky vonící novotou! Finále hostí Jičín

Datum: 11. 08. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

První vrcholná akce letošní sezóny či poslední té minulé, označit Český pohár se dá z různých úhlů pohledů. Dvanáctka celků přijede do malebných východočeských měst Jičína a Turnova otestovat svoji formu před startem náročného ročníku. Trio extraligových mančaftů se setká s odporem vesměs prvoligových vlčáků. Jak celkově vypadá dějiště Českého poháru? To se dozvíte v průvodním článku!

Dva moderní kryté chrámy přivítají letošní Český pohár. Turnov nabídne zápolení skupiny C a D a následné boje o konečná umístění na 9. – 12. místě. Týmy bojující ve skupině A a B se představí na zimním stadionu v Jičíně, kde se také odehrají semifinálové souboje a samotné zápasy o medaile. Místa, která jsou políbená především ledním hokejem však s hokejbalem mají zkušenosti. V Turnově se totiž v roce 2016 konal závěrečný turnaj MČR žen a v Jičíně stejná akce, akorát o rok dříve v roce 2015!

Na trio celků z nejvyšší soutěže Crossdock Extraligy, osm prvoligových týmů a jeden druholigový, čeká prověřené prostřední zvládající pořádat vrcholné hokejbalové akce. Výhodou pořadatelských míst jsou i nedávné rekonstrukce zimních stadionů, jež se zapříčinily o to, že se ze zmíněných svatostánků staly ultramoderní záležitosti. Povrchem na obou stadionech je leštěný beton.

Stadion v Turnově stále voní novotou, město je sportu nakloněno!

Sportu nakloněné město rozléhající se kolem řeky Jizerky, jehož počátky spadají až do 13. století, se nachází v Jičínské pahorkatině při jihozápadním úpatí Ještědsko-kozákovského hřbetu, na okraji CHKO Český ráj. Více jak 14 000 obyvatel se může těšit z bohatého sportovního vyžití. Na památku Ludvíka Daňka, který právě zde překonal světový rekord v hodu diskem, se každoročně na turnovském stadionu Ludvíka Daňka uspořádává atletické klání: Memoriál Ludvíka Daňka.

V Turnově se nerozvíjí jen atletika, ale také mnoho dalších sportů. Ve východočeském městečku působí fotbalový klub Pěnčín - Turnov hrající čtvrtou nejvyšší soutěž v České republice v podobě divize C. V Turnově se rozmachu těší i florbal, basketbal, avšak i airsoft či judo a klub lyžařů. Díky Českému poháru se do povědomí dostane i hokejbal!

Jedním ze dvou míst konání Českého poháru je Zimní stadion Ludvíka Koška. Stadion je pojmenován po turnovském hokejistovi a pilotovi bombardéru RAF v období druhé světové války, který zahynul v roce 1944 při návratu z operačního letu. Plocha stadionu, jenž byl postaven v roce 2015, disponuje rozměry 59x26 metrů. Tribuny jsou určeny pro 350 diváků, z toho 306 sedících. Pro týmy je k dispozici 7 šaten + šatna pro rozhodčí a trenéry. Diváci se mohou občerstvit v restauraci a míst na parkování je přehršel.

Loupežník Rumcajs dohlédne na hladký chod turnaje v moderní aréně

Více jak šestnáctitisícové město v královéhradeckém kraji se nachází na severovýchodě Čech a s Jičínem je spojen především Albrecht z Valdštejna, vrchní velitel císařských vojsk za třicetileté války, který v Jičíně jako frýdlantský vévoda provedl rozsáhlou přestavbu, a loupežník Rumcajs, který v pohádkách Václava Čtvrtka a Radka Pilaře sídlil ve fiktivním lese Řáholci. Město s bohatou historií se na konci roku 2011 dočkalo nového hokejového svatostánku.

Hokejbalisté se budou svými výkony prezentovat v rámci Českého poháru na hřišti s rozměry 59x27 metrů. Fanoušci se mohou pohodlně usadit na tribuně pro sedící diváky, která je umístěna podél delší východní strany hrací plochy. Míst k sezení je 544, míst ke stání 136. Pod tribunou jsou umístěny dvě šatny. Další šatny jsou v přízemí i prvním patře budovy, kde se taktéž nachází restaurace. Restaurace je nekuřácká a s přímým výhledem na ledovou plochu. Od hráze do ní vede dřevěný můstek.

Přehled posledních zápasů

H.Králové - SHC Opava3:0
SK Sudoměřice - HBC Most0:3
KOVO Praha - Jungle Fever4:3
Olymp J.Hradec - Chlumec n./C.3:1
SHC Opava - HBC Most3:2
H.Králové - SK Sudoměřice4:2
Jungle Fever - Chlumec n./C.5:3
KOVO Praha - Olymp J.Hradec6:1
Olymp J.Hradec - SK Sudoměřice2:4
SHC Opava - H.Králové0:2
HBC Most - Olymp J.Hradec5:1
KOVO Praha - Jungle Fever7:1
SK Sudoměřice - HBC Most2:6
H.Králové - KOVO Praha1:1
Chlumec n./C. - Olymp J.Hradec4:2
Jungle Fever - SHC Opava0:3
SK Sudoměřice - Chlumec n./C.3:0
KOVO Praha - SHC Opava1:2
HBC Most - Chlumec n./C.4:1
H.Králové - Jungle Fever2:1
Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu