Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Východ Čech se těší na kvalitně obsazený Český pohár.
Východ Čech se těší na kvalitně obsazený Český pohár. (autor: Matouš Ingršt)

Český pohár rozlosován, Jičín a Turnov uvidí třicet zápasů během dvou dnů!

Datum: 07. 08. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Dva týdny před vypuknutím Crossdock Extraligy se na zimních stadionech v Jičíně a Turnově uskuteční Český pohár! Finálové boje se odehrají v neděli 27. srpna v Jičíně a tým s největší formou před ročníkem 2017/18 bude známý kolem šesté hodiny odpolední. Nejvyšší soutěž vysílá do předsezónního turnaje tři celky, největší zástup družin se na východ Čech řítí z první ligy. Druholigový Chlumec se pokusí zazářit v našlapané konkurenci.

Český pohár je tvořen kvartetem skupin po třech účastnících. Základní skupiny se odehrají v sobotu 26. srpna, kdy se proti sobě postaví každý s každým v jedno duelu. Sobotní odpoledne pak ještě nabídne čtvrtfinálové souboje, do nichž postoupí týmy na prvních a druhých místech základních skupin. Skupina A a B odehraje čtvrtfinále křížem, a to samé čeká skupinu C a D v Turnově. Vítězové postupují do semifinále, poražení odehrají v neděli malé semifinále.

Týmy, které ovládnou semifinálové duely postupují do finále, poražení se utkají o konečné 3. místo. Vítězové malého semifinále hrají o konečné 5. místo, poražení o konečné 7. místo. Týmy na 3. místech základní skupin utvoří samostatnou skupinu, v níž hrají každý s každým o pořadí na 9. - 12. místě. Každý tým tak na předsezónním turnaji odehraje pět zápasů!

Vítěz se může těšit na Světový pohár a nemalou finanční či materiální odměnu!

Všechna utkání základních skupin a utkání o pořadí na 9. - 12. místě se hrají 2 x 15 minut čistého času, dvoubodovým systémem – bod za remízu, dva body za vítězství a žádný bod za porážku. Utkání play-off se hrají do rozhodnutí 2 x 15 minunt čistého času. V případě nerozhodného výsledku následují samostatná střílení v sérii po třech, popřípadě po jednom s výměnou pořadí do rozhodnutí.

V případě nerozhodného výsledku finálového utkání následuje po dvouminutové přestávce prodloužení v délce pěti minut, v případě stálého nerozhodnutí následují samostatná střílení v sérii po pěti, či série po jednom s výměnou pořadí a stylem náhlé smrti. Vítěz Českého poháru se může těšit na zisk putovního poháru a zlatých medailí a finanční či materiální odměny v hodnotě 25.000 Kč! Triumfátor si navíc vybojuje právo postupu na Světový pohár.

Týmy na druhém a třetím místě taktéž obdrží poháry, medaile a finanční či materiální odměnu v hodnotě 15.000 Kč respektive 5.000 Kč. Umístit se na bedně se tak týmům rozhodně vyplatí. Kdo se stane vládcem Českého poháru 2017? Obhájce titulu v podobě pardubického Autoskla chybí a naskýtá se tak možnost pro někoho úplně jiného!

Kompletní rozpis turnaje -> ZDE!

Přehled posledních zápasů

H.Králové - SHC Opava3:0
SK Sudoměřice - Most0:3
KOVO Praha - Jungle Fever4:3
Olymp J.Hradec - Chlumec n./C.3:1
SHC Opava - Most3:2
H.Králové - SK Sudoměřice4:2
Jungle Fever - Chlumec n./C.5:3
KOVO Praha - Olymp J.Hradec6:1
Olymp J.Hradec - SK Sudoměřice2:4
SHC Opava - H.Králové0:2
Most - Olymp J.Hradec5:1
KOVO Praha - Jungle Fever7:1
SK Sudoměřice - Most2:6
H.Králové - KOVO Praha1:1
Chlumec n./C. - Olymp J.Hradec4:2
Jungle Fever - SHC Opava0:3
SK Sudoměřice - Chlumec n./C.3:0
KOVO Praha - SHC Opava1:2
Most - Chlumec n./C.4:1
H.Králové - Jungle Fever2:1
Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu