Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Český pohár letos zavítá do Jičína a Turnova v termínu 26. až 27. srpna
Český pohár letos zavítá do Jičína a Turnova v termínu 26. až 27. srpna (autor: archiv)

Český pohár zná účastníky všech čtyřech skupin, kdo si s kým zahraje?

Datum: 14. 07. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Už tradiční pohár se sice letos uskuteční až při posledním srpnovém víkendu, už před měsícem však proběhla uzávěrka pro zájemce a v polovině července vám tak přinášíme rozlosování všech dvanácti celků ve čtyřech skupinách. Dvě z nich uvidí zimní stadion v Turnově a stejný počet také ten v Jičíně, kde se druhý hrací den odehrají i boje o nejvyšší příčky zakončené soubojem o ceněnou trofej!  

Letos v novém. Přijedou týmy ve formě? 

Český hokejbalový pohár se v letošním roce uskuteční ve zcela novém termínu. Pro všechny přihlášené celky tak nebude minimálně pro rok 2017 letošní ročník ve znamení ukončení předchozí sezony, ale spíše pro vyladění posledních nesrovnalostí ve hře a naladění na vítěznou vlnu těsně před zahájením jednotlivých dospělých hokejbalových soutěží. „Ke změně termínu z tradičního června na srpen nás vede snaha nabídnout klubům napříč soutěžemi možnost těsně před zahájením nového soutěžního ročníku doladit formu a vyzkoušet připravenost hráčů na druhé nejvýznamnější akci pořádané ČMSHb. Na konci sezóny byl ze strany klubů nižší zájem z různých důvodů, takže i únava, přesycenost hokejbalem a blížící se prázdniny,“ vysvětluje garant turnaje Milan Hušek.

Loňský vítěz z východních Čech se tentokrát nepřihlásil. Pardubice tak svůj triumf obhájit moct nebudou, černým koněm soutěže může ale být třeba tým z nižších soutěží, jako například Chlumec nad Cidlinou. Za favority by zase mohla platit extraligová trojice tvořená Hradcem Králové, Letohradem a Sudoměřicemi. Nechybí pak třeba vítěz loňské základní části 1. Národní hokejbalové ligy z Opavy, či naopak vicemistr z play-off, kterým se stal kladenský celek Jungle Fever.  

Čtyři skupiny, dvě města 

Záštitu nad turnajem převzal starosta města Jičín JUDr. Jiří Malý a my vám už brzy přineseme kompletní rozpis všech zápasů včetně ohlasů týmů před začátkem všech zajímavých soubojů. V posledních dnech byly účastníkům rozeslány všechny potřebné informace, včetně typů na ubytování a stravování v obou lokalitách. Níže prozatím nabízíme rozlosování skupin, ve kterých se bude bojovat o postupy do vyřazovací části. Zmiňovaní postupující pak své boje odehrají už jen v Jičíně, na zbytek čekají souboje o umístění, které se naopak uskuteční na zimním stadionu v Turnově. Dočkáme se nejednoho nečekaného výsledku?  

zimní stadion Jičín

skupina „A“
1. Jihlava
2. Letohrad
3. Kelti

skupina „B“
1. Sudoměřice
2. Opava
3. Svítkov Stars

zimní stadion Turnov

skupina „C“
1. Jindřichův Hradec
2. Mladá Boleslav
3. Hradec Králové

skupina „D“
1. Plzeň – Litice
2. Jungle Fever
3. Chlumec nad Cidlinou 

Přehled posledních zápasů

H.Králové - SHC Opava3:0
SK Sudoměřice - Most0:3
KOVO Praha - Jungle Fever4:3
Olymp J.Hradec - Chlumec n./C.3:1
SHC Opava - Most3:2
H.Králové - SK Sudoměřice4:2
Jungle Fever - Chlumec n./C.5:3
KOVO Praha - Olymp J.Hradec6:1
Olymp J.Hradec - SK Sudoměřice2:4
SHC Opava - H.Králové0:2
Most - Olymp J.Hradec5:1
KOVO Praha - Jungle Fever7:1
SK Sudoměřice - Most2:6
H.Králové - KOVO Praha1:1
Chlumec n./C. - Olymp J.Hradec4:2
Jungle Fever - SHC Opava0:3
SK Sudoměřice - Chlumec n./C.3:0
KOVO Praha - SHC Opava1:2
Most - Chlumec n./C.4:1
H.Králové - Jungle Fever2:1
Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu