Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Tomáš Jiřík byl ze zisku titulu na Českém poháru pochopitelně nadšený.
Tomáš Jiřík byl ze zisku titulu na Českém poháru pochopitelně nadšený. (autor: Město Jičín)

Kapitán Hradce Králové se stal jediným obhájcem triumfu na Českém poháru!

Datum: 06. 09. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Královéhradečtí piráti mají za sebou opravdu povedenou přípravu na nový ročník CROSSDOCK Extraligy Hokejbalu. Bez jediné porážky si dokráčeli pro vítězství na Českém poháru v Jičíně, čemuž pomohl i jeden z nejmladších extraligových kapitánů Tomáš Jiřík. Ten se ale radoval z triumfu na Českém poháru již v minulém roce, avšak v dresu konkurenčních Pardubic. „Vítězství s Hradcem je prostě jiné. Je to můj rodný klub a každý triumf s Hradcem je speciální,“ nezastírá důrazný obránce.

Dva týdny před startem CROSSDOCK Extraligy jste absolvovali Český pohár v Turnově a Jičíně, kde jste se bez ztráty květinky probojovali až do vítězného finále se Sudoměřicemi! Vaše vystoupení, se tak nedá hodnotit jinak než pozitivně, je to tak?
Určitě převažují ty pozitivní momenty, zápasy s Jindřichovým Hradcem a Opavou asi nebyly z naší strany tak úplně povedené, ale jinak si myslím, že jsme všechny zápasy plně kontrolovali a šli si za výhrou. Jaký zápas byl pro vás na Českém poháru nejtěžší a v čem přesně?
Jednoznačně zápas s Opavou. Velice kvalitní tým, výborný gólman. Prvních deset minut jsme dle mého názoru předváděli kvalitní hru, ale pak jsme dostali gól po takové akci „neakci“ a najednou jsme hrozně začali kazit a nebylo to prostě ono. Potom přišla bohužel branka na 2:2 a šlo se na nájezdy, v nichž se nám prostě nedaří, ale díky bohu Biegl zavřel bránu a naše slovenská strela Mitra to tam pověsil! Vy jste jediným ze všech hokejbalistů, kterému se povedlo triumf na Českém poháru letos obhájit. V roce 2016 jste byl u vítězného tažení pardubického Autoskla a nyní v dresu Hradce Králové! Ceníte si těchto dvou triumfů hodně?
Každého vítězství si cením. Loni se to povedlo po sezóně snů s Pardubicemi, teď po dlouhé době s Hradcem! Hrozně moc jsem to chtěl vyhrát právě s piráty! Po šesti letech jsme si zase mohli sáhnout na pohár a všem v klubu to dalo ohromnou chuť dál pracovat! Celou přípravu to tady hezky šlape a hokejbalem se bavíme!

V jakém týmu bylo náročnější Český pohár získat? A byl letos váš prvotní cíl, ovládnout předsezónní turnaj?
Kde to bylo náročnější to nevím, ale vítězství s Hradcem je prostě takové jiné. Je to můj rodný klub a každý triumf s Hradcem je speciální. Jeli jsme se na turnaj dobře připravit na sezónu, ale v hlavě jsme to měli, že bychom mohli začít nový ročník dobrým výsledkem. Co jste vůbec říkal na organizaci a herní formát letošního turnaje? Líbil se vám? Většina extraligových týmů totiž tento zajímavý turnaj napříč výkonnostními kategoriemi „bojkotuje“, chápete proč?
Já proti Českému poháru vůbec nic nemám. Organizace byla super, vše fungovalo, jak mělo. Proč se extraligové týmy Českému poháru vyhýbají to nevím, asi se to nehodí do jejich přípravy.Hradci se v přípravě celkově daří. Pokud se nepletu, tak jste prohráli jediné utkání s pardubickým Autosklem po bezbrankové remíze až po nájezdech. Co se u vás změnilo, že najednou máte široký kádr a šlapete jako dobře seřízené hodinky?
Stále je to jen příprava, kde se na výsledky nehraje. Co se týče kádru, tak nikdo hlavně neodešel, jen nás všechny mrzí zranění Petra Škody. Tým se doplnil o Petra Švandu, který nám dodá klid vzadu, přišli kluci z dorostu, kteří mají opravdu velkou kvalitu, a ještě přišli kluci ze Svítkova. Takže trenéři mají více variant, jak poskládat útoky. Musím zaklepat, ale celou přípravu to tady hezky šlape a opravu se tím bavíme!    Podle trenéra máme jasný cíl v podobě finále! Favoritem je Kert Park

Vy jste se v pouhých 23 letech stal kapitánem extraligových pirátů. Považujete si toho hodně? A byl jste zvolen trenérem či týmem?
Ano, je to pro mě velká čest mít na dresu céčko, ale v Hradci je opravdu hodně hráčů, kteří by tuhle funkci mohli klidně zastávat. Zvolen jsem byl hrajícím trenérem Petrem Novákem, který mi to oznámil na soustředění. Již tuto sobotu startujete CROSSDOCK Extraligu na horké půdě v Ústí nad Labem, kde je získání bodů vždy náročné. S čím na sever Čech jedete a budete v plné síle?
V Ústí začínáme už druhý rok po sobě, minule jsme tam prohráli na nájezdy, letos doufáme, že budeme my tím šťastnější týmem. Víme, že to nebude nic lehkého, ale jedeme tam uspět a začít nový ročník co nejlépe. Co se týká sestavy, tak to si necháme pro sebe. (úsměv)

Jaké máte vůbec cíle pro letošní ročník? A můžeme vás poprosit, zdali byste si tipnul vítěze CROSSDOCK Extraligy a kdo je podle vás černý kůň soutěže? Za redakci to klidně můžete být vy! (úsměv)
Podle trenéra máme jasný cíl v podobě finále. (směje se) Co se týče favorita na titul, tak tam vidím jednoznačně obhájce titulu Kert Park, pak Kladno nebo Plzeň. Černý kůň soutěže by mohl být Most nebo Letohrad, ale doufám, že bychom to mohli být třeba i my. (úsměv)

Přehled posledních zápasů

H.Králové - SHC Opava3:0
SK Sudoměřice - HBC Most0:3
KOVO Praha - Jungle Fever4:3
Olymp J.Hradec - Chlumec n./C.3:1
SHC Opava - HBC Most3:2
H.Králové - SK Sudoměřice4:2
Jungle Fever - Chlumec n./C.5:3
KOVO Praha - Olymp J.Hradec6:1
Olymp J.Hradec - SK Sudoměřice2:4
SHC Opava - H.Králové0:2
HBC Most - Olymp J.Hradec5:1
KOVO Praha - Jungle Fever7:1
SK Sudoměřice - HBC Most2:6
H.Králové - KOVO Praha1:1
Chlumec n./C. - Olymp J.Hradec4:2
Jungle Fever - SHC Opava0:3
SK Sudoměřice - Chlumec n./C.3:0
KOVO Praha - SHC Opava1:2
HBC Most - Chlumec n./C.4:1
H.Králové - Jungle Fever2:1
Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu