Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Východ Čech uspořádá další ročník Českého poháru.
Východ Čech uspořádá další ročník Českého poháru. (autor: Matouš Ingršt)

Kdo se stane dalším vítězem Českého poháru a vystřídá tak na trůnu pardubické Autosklo?

Datum: 18. 08. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Český pohár má už několikaletou tradici. Oproti loňskému roku se však mění datum. Letošní ročník se totiž uskuteční před začátkem sezony, aby si všechny zúčastněné týmy naostro prověřily připravenost před startem svých soutěží. Místa konání jsou hned dvě. Celkem čtyři skupiny se představí v Jičíně a v Turnově, finálové utkání pak bude odehráno v prvně jmenovaném městě. Loňským vítězem se stalo HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, který po extraligovém triumfu přidalo ještě jeden. Kdo pozvedne pohár nad hlavu tentokrát?

Když se ohlédneme o šest let zpátky, najdeme jako vítěze Českého poháru tým HBC Hradec Králové 1988, který ve finále porazil vítěze extraligy ze stejného roku Kladno 6:4. Za nimi se na stupně vítězů dostalo ještě TJ KOVO Praha. O rok později mohla dosáhnout na double Vlašim. Po vítězství v celé sezóně se v Českém poháru probojovala do finále, kde však nestačila na HC Kert Park Praha 1:2.

V roce 2013 se pohár uskutečnil v srpnu, stejně jako letošní rok. Svoje prvenství vybojovalo HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, které porazilo HC Kert Park Praha nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O rok později se opět v srpnovém termínu odehrálo ve finále severočeské derby. Proti sobě totiž nastoupili HbC Rondo Teplice a HBC Kovodemont Most. Lépe se dařilo Rondu, které zvítězilo 2:0.

Také v dalším roce putoval pohár na sever Čech. Tentokrát to byla Elba DDM Ústí nad Labem, která dokázala ve finále zvítězit. SHC Opava na ústecký tým nestačila a prohrála 1:3. V posledním ročníku, který se uskutečnil v červnu roku 2016, se z vítězství podruhé od roku 2011 radovalo HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Jediný z výše zmíněných vítězů, který se zúčastní letošního ročníku, je HBC Hradec Králové 1988. Zda si připíše další vítězství, zjistíme už brzy!Přehled posledních zápasů

H.Králové - SHC Opava3:0
SK Sudoměřice - HBC Most0:3
KOVO Praha - Jungle Fever4:3
Olymp J.Hradec - Chlumec n./C.3:1
SHC Opava - HBC Most3:2
H.Králové - SK Sudoměřice4:2
Jungle Fever - Chlumec n./C.5:3
KOVO Praha - Olymp J.Hradec6:1
Olymp J.Hradec - SK Sudoměřice2:4
SHC Opava - H.Králové0:2
HBC Most - Olymp J.Hradec5:1
KOVO Praha - Jungle Fever7:1
SK Sudoměřice - HBC Most2:6
H.Králové - KOVO Praha1:1
Chlumec n./C. - Olymp J.Hradec4:2
Jungle Fever - SHC Opava0:3
SK Sudoměřice - Chlumec n./C.3:0
KOVO Praha - SHC Opava1:2
HBC Most - Chlumec n./C.4:1
H.Králové - Jungle Fever2:1
Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu