Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Východ Čech uspořádá další ročník Českého poháru.
Východ Čech uspořádá další ročník Českého poháru. (autor: Matouš Ingršt)

Kdo se stane dalším vítězem Českého poháru a vystřídá tak na trůnu pardubické Autosklo?

Datum: 18. 08. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Český pohár má už několikaletou tradici. Oproti loňskému roku se však mění datum. Letošní ročník se totiž uskuteční před začátkem sezony, aby si všechny zúčastněné týmy naostro prověřily připravenost před startem svých soutěží. Místa konání jsou hned dvě. Celkem čtyři skupiny se představí v Jičíně a v Turnově, finálové utkání pak bude odehráno v prvně jmenovaném městě. Loňským vítězem se stalo HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, který po extraligovém triumfu přidalo ještě jeden. Kdo pozvedne pohár nad hlavu tentokrát?

Když se ohlédneme o šest let zpátky, najdeme jako vítěze Českého poháru tým HBC Hradec Králové 1988, který ve finále porazil vítěze extraligy ze stejného roku Kladno 6:4. Za nimi se na stupně vítězů dostalo ještě TJ KOVO Praha. O rok později mohla dosáhnout na double Vlašim. Po vítězství v celé sezóně se v Českém poháru probojovala do finále, kde však nestačila na HC Kert Park Praha 1:2.

V roce 2013 se pohár uskutečnil v srpnu, stejně jako letošní rok. Svoje prvenství vybojovalo HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, které porazilo HC Kert Park Praha nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O rok později se opět v srpnovém termínu odehrálo ve finále severočeské derby. Proti sobě totiž nastoupili HbC Rondo Teplice a HBC Kovodemont Most. Lépe se dařilo Rondu, které zvítězilo 2:0.

Také v dalším roce putoval pohár na sever Čech. Tentokrát to byla Elba DDM Ústí nad Labem, která dokázala ve finále zvítězit. SHC Opava na ústecký tým nestačila a prohrála 1:3. V posledním ročníku, který se uskutečnil v červnu roku 2016, se z vítězství podruhé od roku 2011 radovalo HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Jediný z výše zmíněných vítězů, který se zúčastní letošního ročníku, je HBC Hradec Králové 1988. Zda si připíše další vítězství, zjistíme už brzy!Přehled posledních zápasů

H.Králové - SK Sudoměřice8:1
SHC Opava - Olymp J.Hradec1:2
Kelti 2008 - Svítkov Stars0:5
SK Jihlava - Letohrad2:3
Chlumec n./C. - Jungle Fever2:3
Tygři M.Boleslav - Svítkov Stars1:3
Tygři M.Boleslav - Plzeň-Litice5:2
SK Sudoměřice - Olymp J.Hradec5:0
Plzeň-Litice - Kelti 20084:3
SHC Opava - H.Králové2:3
Letohrad - Jungle Fever4:0
Svítkov Stars - Plzeň-Litice5:1
SK Jihlava - Chlumec n./C.4:3
Kelti 2008 - Tygři M.Boleslav0:6
Jungle Fever - Olymp J.Hradec1:4
SK Sudoměřice - Letohrad1:0
SK Jihlava - SHC Opava2:3
H.Králové - Chlumec n./C.6:0
Svítkov Stars - SK Sudoměřice4:5
Chlumec n./C. - Plzeň-Litice5:1
Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu