Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Stanislav Tauš složil tým Beranů a hned v první sezoně slavil zisk druholigového titulu!
Stanislav Tauš složil tým Beranů a hned v první sezoně slavil zisk druholigového titulu! (autor: rshbcechysever.rajce.idnes.cz)

Na SpeedDeer Českém poháru ostudu rozhodně neuděláme! hlásí beraní vůdce Tauš

Datum: 09. 08. 2019
Autor: Roland Baxa
Sdílej přes:

SpeedDeer Český pohár 2019 se nezadržitelně blíží, a i když v minulosti byl tento turnaj záležitostí hlavně extraligových a prvoligových týmů, letos se na poháru představí ambiciózní tým z 2. Ligy. Berani z Ústí nad Labem vyhráli suverénně svou soutěž bez jediné prohry a nyní si brousí zuby na extraligové týmy v Jičíně. O účasti na Českém poháru jsme vyzpovídali vedoucího, kapitána a zakladatele týmu Stanislava Tauše v jedné osobě. „Bude to skvělá akce. Pro naše hráče by to měl být svátek, protože hodně z nás si proti extraligovým celkům nemusí už nikdy zahrát,“ zdůrazňuje před startem Českého poháru.

Chceme se poměřit s těmi nejlepšími


Co vás vedlo k účasti na Českém poháru, na němž se utkáte i s extraligovými týmy?
Kvůli tomu jsme se vlastně přihlásili, abychom změřili síly s extraligovými mančafty a zjistili, jak na tom vlastně jsme. Čeká nás opravdu těžká skupina. Narazíme na Hradec Králové (vítěz posledních dvou ročníků pozn. red.), Karvinou a Most, takže je na co se těšit.

Když se dozvěděl tým o účasti na této akci, setkalo se to s pozitivními reakcemi nebo se objevily i nějaké negativní názory?
Ano, byly to jen pozitivní reakce. Myslím, že se na tu akci všichni v týmu těšíme. Negativní názor jsem neslyšel žádný. Bude to skvělá akce. Pro naše hráče by to měl být svátek, protože hodně z nás si proti extraligovým celkům nemusí už nikdy zahrát.


Český pohár se těší vydatné podpoře partnerů!

Na turnaji můžeme jen překvapit


Představí se na turnaji posily pro příští sezonu? Případně jaké?
Měl by se představit Štěpán Kuchynka, kterého jsme získali a hodně si od něj slibujeme. Loni v play off patřil dle mého názoru k nejlepším hráčům. Další posila Tomáš Chyba bude bohužel hrát za Most. A o další posile jednáme, jestli neodejde do zahraničí za hokejem, tak by se měl taky představit na Českém poháru v Jičíně. Pro nás veliká škoda, že Tomáš Andres se nemůže poháru zúčastnit, protože si bude plnit hokejové povinnosti v Německu. A jede s námi i náš nový trenér Radek Tengler, který přichází z Dandy Chomutov. Jinak pojedeme s týmem, který hrál předchozí ročník.

Jaké jsou vaše cíle na Českém poháru? Berete to jako přípravu, stmelení party nebo máte opět cíle nejvyšší?
Nelétáme v oblacích. Víme, že nás čekají opravdu těžcí soupeři, ale jsem přesvědčen o síle týmu a že nedáme svou kůži lacino. Máme v týmu pár hráčů, kteří extraligu hrají, nebo hráli. Ostudu snad neuděláme. Ale myslím, že můžeme jen překvapit.  A samozřejmě zapracujeme i na stmelení party.


Berani to v silné konkurenci nebudou mít jednoduché. Do nedělních bojů o medaile postupují první dva týmy z každé skupiny!

Cílem je jednoznačně obhajoba


Jaké máte cíle do příští sezony? Bude to obhajoba titulu opět bez jediné prohry?
Tak rozhodně se zaměříme hlavně na obhajobu titulu. Postavil jsem tento tým s cílem vyhrávat. Jsem rád, že se to podařilo hned v našem prvním roce. Byl to skvělý rok. Vše šlapalo tak, jak mělo. Za to bych chtěl ještě jednou poděkovat koučovi Petru Kotlíkovi. Ale myslím, že nic podobného se už opakovat nebude. Soutěž se hodně zkvalitnila. Týmy dost posilují o extraligové hráče, potažmo o hokejisty, takže si myslím, že určitě nějaký ten zápas prohrajeme. Ale důležité je vyhrát ten poslední v sezoně a za tím si půjdeme.

Jak probíhá letní příprava Beranů?
Příprava probíhá individuálně. Doufám, že se sejdeme alespoň párkrát před pohárem na hřišti a doufáme, že se všichni poctivě připravují. Budeme to všichni potřebovat.

Přehled posledních zápasů

Most - H.Králové0:3
Elba DDM ÚNL - Svítkov Stars7:4
KOVO Praha - Karviná1:3
HSÚ Berani Ústí nad Labem - ČR U183:2
H.Králové - Svítkov Stars1:0
Elba DDM ÚNL - Most2:5
ČR U18 - Karviná1:4
KOVO Praha - HSÚ Berani Ústí nad Labem3:2
Karviná - H.Králové1:3
Most - HSÚ Berani Ústí nad Labem6:2
Elba DDM ÚNL - Svítkov Stars1:0
ČR U18 - KOVO Praha3:4
H.Králové - Most2:1
HSÚ Berani Ústí nad Labem - Karviná0:2
Svítkov Stars - ČR U181:1
KOVO Praha - Elba DDM ÚNL1:1
Most - Karviná2:2
H.Králové - HSÚ Berani Ústí nad Labem0:0
ČR U18 - Elba DDM ÚNL0:3
Svítkov Stars - KOVO Praha1:0
Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu