Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Podaří se královéhradeckým Pirátům uzmout zlatý hattrick na SpeedDeer Českém poháru?
Podaří se královéhradeckým Pirátům uzmout zlatý hattrick na SpeedDeer Českém poháru? (autor: Mgr. Jan Jireš)

SpeedDeer Český pohár míří do Jičína! Hradec Králové útočí na zlatý hattrick

Datum: 19. 08. 2019
Autor: Tisková zpráva
Sdílej přes:

Těsně před startem nadcházející hokejbalové sezony 2019/20 se na zimním stadionu v Jičíně uskuteční předsezónní turnaj v podobě SpeedDeer Českého poháru 2019! Letos se v pohádkovém městě představí 8 celků z různých koutů České republiky. Pětici extraligových celků doplní jeden prvoligový ze Svítkova a o první velkou trofej po konci uplynulého ročníku se popere i vítěz severočeské 2. Ligy HSÚ Berani Ústí nad Labem! Přípravu na juniorské mistrovství světa ve švýcarském Vispu si zpestří reprezentační výběr hráčů do 18 let, pro něhož to bude vskutku náročná, ale nesmírně cenná příprava. Na zlatý hattrick bude útočit Hradec Králové! Podaří se Pirátům opět ovládnout „domácí“ Český pohár?

Uspějí juniorští reprezentanti v silné seniorské konkurenci?


Od soboty 24. do neděle 25. srpna se v prostorách útulného a moderního zimního stadionu města Jičín bude prohánět osm nesmírně kvalitních hokejbalových týmů. Z pohádkového města loupežníka Rumcajse se stává tradiční zastávka předsezónního seniorského turnaje, který nabývá na důležitosti, jelikož na východ Čech dorazí i pro mistrovství světa ve Švýcarsku se budující národní tým hráčů do 18 let. Český pohár je rozdělen do dvou základních skupin po čtyřech týmech. Talentovaní juniorští reprezentanti se poperou o dvě postupová místa do bojů o cenné kovy s extraligovou Elbou DDM Ústí nad Labem, svěřenci hlavního kouče Tomáše Semery narazí na další celek z nejvyšší hokejbalové soutěže v podobě pražského KOVA a na prvoligový Svítkov Stars Pardubice.

Ve druhé skupině B se bude prezentovat největší favorit na vítězství z Hradce Králové, jenž ovládl poslední dva České poháry! V roce 2017 ve finále rozstřílel sudoměřické hokejbalisty a v roce 2018 slavil vítězství po finálovém boji s prvoligovou Opavou! Zisk cenného zlatého hattricku, a ještě na domácí půdě Královéhradeckého kraje, je zajisté velkou motivací. Piráty ale nečeká nic jednoduchého už v základní skupině. Proti nim totiž vyrukují dva extraligové celky, a to důrazně hrající Most a Karviná! O největší překvapení na poháru se pokusí druholigoví Berani, kteří v nedávno skončeném ročníku ovládli severočeskou soutěž.  

Krásné prostředí města Jičín láká kvalitní týmy


Systém turnaje je jasný. V sobotu 24.8. se odehrají duely v základní skupinách, z nichž první dva celky míří do velkého semifinále, kde budou křížem (1.A vs. 2.B a 1.B vs. 2.A) bojovat o postup do finále. Na poražené celky čeká souboj o bronz. Týmy, jež se umístí v základních skupinách na 3. – 4. místě, míří do bojů o konečná umístění na 5. – 8. příčce. V základních skupinách se hraje každé utkání na dvě poloviny po 12 minutách čistého času. V play off se ale celky proti sobě utkají na 2x15 minut čistého času. Vítěz SpeedDeer Českého poháru 2019 bude znám v neděli 25.8. kolem 18:00. Všechny duely budou vysílány živě na YouTube kanálu Hokejbal TV!

Ze SpeedDeer Českého poháru se stala silná tradice, jež našla stabilní a krásné zázemí na zimním stadionu v Jičíně, čehož si považuje i místopředseda Českomoravského svazu hokejbalu a hlavní organizátor turnaje Milan Hušek. „Výčet účastníků slibuje zajímavé a nepochybně i kvalitní duely, některé týmy se vracejí pravidelně, jiné jsou nové a tím, že se turnaj uskuteční v krásném prostředí města Jičína i jeho zimního stadionu, je skutečně nač se těšit,“ má jasno organizátor SpeedDeer Českého poháru. „Těším se nejen já, ale vím, že také řada spolupracovníků, rozhodčích i jednotlivých hráčů,“ nepochybuje Milan Hušek.


SpeedDeer Český pohár 2019 se koná pod záštitou starosty města Jičín JUDr. Jana Malého a hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána Ph.D.

Přehled posledních zápasů

Most - H.Králové0:3
Elba DDM ÚNL - Svítkov Stars7:4
KOVO Praha - Karviná1:3
HSÚ Berani Ústí nad Labem - ČR U183:2
H.Králové - Svítkov Stars1:0
Elba DDM ÚNL - Most2:5
ČR U18 - Karviná1:4
KOVO Praha - HSÚ Berani Ústí nad Labem3:2
Karviná - H.Králové1:3
Most - HSÚ Berani Ústí nad Labem6:2
Elba DDM ÚNL - Svítkov Stars1:0
ČR U18 - KOVO Praha3:4
H.Králové - Most2:1
HSÚ Berani Ústí nad Labem - Karviná0:2
Svítkov Stars - ČR U181:1
KOVO Praha - Elba DDM ÚNL1:1
Most - Karviná2:2
H.Králové - HSÚ Berani Ústí nad Labem0:0
ČR U18 - Elba DDM ÚNL0:3
Svítkov Stars - KOVO Praha1:0
Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu