Pardubice, Svítkov a Kert Park jsou blízko semifinále! Karviná ve druhém utkání vyrovnala sérii

Čtvrtfinále CROSSDOCK Extraligy je v plném proudu. Ústí nad Labem nepotvrdilo roli favorita ani ve druhém utkání a Pardubice na jeho hřišti získaly dva body. Oba zápasy ovládl také Svítkov, Kert Park jako jediný vyhrál dvakrát doma. Karviná v neděli zaskočila vítěze základní části a srovnala sérii.

HBC Hostivař vs. HbK Karviná 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 6. Čápek (Urbanec), 15. Čejka (J. Vaniš, Ferfecki), 34. J. Vaniš (Čejka, Kudela), 36. Průcha (D. Vaniš, Kucharčík) – 5. Wróbel (Juraško), 27. L. Rosůlek (Pala, Pořízek), 30. Zahradníček (Pořízek, Pala), 40. Pala (Zahradníček), 45. Zahradníček (Pořízek, Pala).

Střely: 46:23, vyloučení: 5:6, přesilovky: 5:4, využití: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 224.

Na Hostivař zamířilo v nedělním utkání přes dvě stě fanoušků a pražští hráči se před početnou návštěvou snažili ovládnout také druhý souboj. Karvinští ale nechtěli domů odjet s prázdnou a snažili se vítěze základní části potrápit. V páté minutě se jim podařilo otevřít skóre, postaral se o to Jakub Wróbel. Domácí našli rychlou odpověď, už po necelé minutě vyrovnal Dalibor Čápek a jen třináct vteřin před první přestávkou otočil stav Jan Čejka.

Na další gól čekali diváci až do závěru druhé části. Nejprve Lumír Rosůlek zařídil vyrovnání a osmnáct vteřin před závěrem druhé patnáctiminutovky vrátil hostům náskok Jan Zahradníček. Napínavé utkání pokračovalo také ve třetí třetině, když necelé čtyři minuty po jejím začátku rozradostnil Pražany Jiří Vaniš a ve třicáté šesté minutě je do těsného náskoku poslal Michal Průcha. Karviná se nevzdávala a zanedlouho na to zareagoval Martin Pala. Už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, ale jen osm vteřin před koncem základní hrací doby zařídil hostům vyrovnání série druhým gólem Zahradníček.

Stav série: 1:1.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Pardubice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 36. Červinka (Vyhlídal) – 7. Langr (Mikula, Zajíček), 17. Krejčí (Bílý), 38. Krejčí (Bílý), 43. Förstl.

Také v Ústí měli hráči velkou podporu fanoušků a pokoušeli se napravit sobotní souboj. Do něho si nepřenesli skvělou formu z jara, kdy neprohráli ani jedno utkání. Pardubice se ale také v neděli prosadily jako první, když v sedmé minutě rozvlnil síť Nicolas Langr. Těsný náskok si hosté přenesli do druhé patnáctiminutovky a jen minutu a pět vteřin po jejím zahájení zařídit týmu dvoubrankové vedení Roman Krejčí.

Ústeckým hráčům se nedařilo překonat pardubického brankáře, který držel čisté konto až do třicáté šesté minuty. O snížení se postaral Vojtěch Červinka, ale na straně domácích to bylo všechno. Za chvíli přidal druhou branku na své konto Krejčí a hosté zase odskočili. Ústečtí ještě odvolali gólmana, to se jim ale nevyplatilo, do prázdné klece poslal míček Filip Förstl a pojistil tak pardubickým hráčům druhý bod.

Stav série: 0:2.

HC Kert Park Praha vs. SK Hokejbal Letohrad 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 9. M. Kruček (Pavlík, Jágr), 14. Jágr (Novák, Zvonek), 27. Jágr (M. Kruček), 36. Lhota (Mejzlík), 44. Lhota – 20. Flynn (Halbrštát, Faltus), 37. Faltus (Macháček), 45. Cvejn (Faltus, Macháček).

Na hřišti soupeře chtěl v neděli uspět také Letohrad. Stejně jako v předchozím utkání se ale musel dotahovat, když v deváté minutě zamířil přesně Martin Kruček. Hosté si pak situaci ještě zkomplikovali a na trestnou lavici postupně šli dva letohradští hráči. Dvojnásobnou početní výhodu využil Vojtěch Jágr a před první přestávkou už měli Pražané dvoubrankový náskok. Druhá třetina byla na góly vyrovnaná. Nejprve potrestal vyloučení domácích také Oscar Flynn, ale necelé čtyři minuty před přestávkou přidal na druhé straně další trefu Jágr.

Pražští hráči na to pak navázali ve třicáté šesté minutě a na rozdíl tří branek navýšil vedení Lukáš Lhota. Letohrad ale zanedlouho v početní výhodě odpověděl po trefě Filipa Faltuse a o další gól se hosté snažili ve hře bez brankáře. Tam ale dostal míček do prázdné klece Lhota. Hostům dal naději třicet pět vteřin před koncem základní hrací doby Jakub Cvejn, ale poté už se skóre neměnilo a domácí vyhráli také druhé utkání.

Stav série: 2:0.

HBC Kladno – HBC Svítkov Stars Pardubice 4:5 PP (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Král (Kastner, Jirotka), 23. Patera (Král), 26. Markytán (Král, Dědič), 28. Špaček (Soukup) – 14. Malý (O. Matýs), 18. Bureš (O. Matýs, Bláha), 33. O. Matýs (Hrabica), 43. Bureš (Kohoutek, Bláha) 55. Hudec (Kaštánek).