Semifinále Extraligy je zahájeno! Doma uspěla Hostivař, svítkovští hráči zaskočili Kert Park

O prvním květnovém víkendu jsou na programu úvodní zápasy semifinále CROSSDOCK Extraligy. První utkání zvládla lépe Hostivař a na domácím hřišti porazila Pardubice rozdílem tří branek. Papírové předpoklady v sobotu nenaplnil Kert Park, první bod si z hlavního města odvezl Svítkov.

HBC Hostivař vs. HBC Pardubice 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 30. D. Vaniš (Průcha, J. Vaniš), 31. Hrabár (Taufer, J. Vaniš), 37. Čejka (Smola, Kucharčík), 44. D. Vaniš (Diviš) – 17. Krejčí (Langr, Bílý).

Střely: 29:21, vyloučení: 3:2, přesilovky: 2:3, využití: 0:1, oslabení: 0:0, diváků: 270.

První semifinálovou sérii zahájila na domácím hřišti Hostivař, která přivítala Pardubice. Pražské hráče minulý rok ve čtvrtfinále Východočeši vyřadili, nyní si role favorita vyměnili. Pardubičtí hokejbalisté ale vstoupili do play off ve skvělé formě a v nejkratší možné době vyřadili Ústí. Lépe začali také první utkání další části vyřazovacích bojů a první nabídnutou přesilovou hru využil v sedmnácté minutě Roman Krejčí. Jednobrankový náskok drželi hosté až do závěru druhé třetiny, kde jen čtyři vteřiny před přestávkou srovnal Daniel Vaniš.

Domácí na to navázali na začátku třetí části. Neuběhla ani minuta a Jiří Hrabár otočil skóre. Pardubickým hokejbalistům se na to nepodařilo odpovědět, naopak vedení Hostivaře pak navýšil Jan Čejka. Hosté si situaci zkomplikovali ještě vyloučením, to se jim podařilo ubránit a bojovali až do konce. Na soupeře už se ale nedotáhli, naopak střelou do prázdné branky ještě upravil stav Daniel Vaniš. Domácí se tak radovali z prvního bodu, další utkání je programu zítra.

Stav série: 1:0.

HC Kert Park Praha vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 27. Jágr (Pavlík, Kovárník), 31. Jágr (Kruček, Novák) – 10. Hudec (Fanderlik), 19. Matýs (Kohoutek, Bláha), 19. Kohoutek, 38. Bláha (Hrubý, Kohoutek), 44. Stromko (Matýs, Král), 44. Král (Matýs, Hrubý).

Kert Park se stejně jako minulý rok potkal v semifinále se Svítkovem. V prvním utkání před kamerami ČT sport Plus měli domácí k dispozici přesilovou hru už ve třetí minutě, další v sedmé, ale ani jedno vyloučení nepotrestali. Vedení se naopak v desáté minutě ujali hosté po trefě Tomáše Hudce. Zanedlouho nezareagoval ani v nařízeném trestném střílení Vojtěch Jágr a po první části měli těsný náskok svítkovští hráči.

V devatenácté minutě se pak hosté radovali dvakrát. Nejprve se v přesilové hře prosadil Ondřej Matýs, poté proměnil trestné střílení Lukáš Kohoutek. Za chvíli mohli hosté odskočit do většího rozdílu ve dvounásobné přesilové hře, to se jim ale nepodařilo. Ještě ve druhé třetině pak snížil v přesilové hře Vojtěch Jágr a jen třicet jedna vteřin po začátku třetí patnáctiminutovky se prosadil zase. To ale bylo z domácí strany všechno. Síť pak rozvlnil ještě Matyáš Bláha a v předpolední minutě základní hrací doby během devatenácti vteřin rozradostnili hosty Jan Stromko a Jakub Král a pojistili tak Svítkovu první bod.

Stav série: 0:1.