Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Otevření hokejbalového hřiště v Malém Březnu nabídne výživný program!
Otevření hokejbalového hřiště v Malém Březnu nabídne výživný program! (autor: Malé Březno)

Malé Březno se těší z moderního hokejbalového svatostánku!

Datum: 12. 10. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Malebná obec, jež se nachází v okrese Most v Ústeckém kraji a leží zhruba 7,5 km jihozápadně od centra města Mostu, se připravuje na slavnostní otevření zbrusu nového hokejbalového hřiště! Otevírací ceremoniál vypukne již tuto sobotu 14.10 za účasti zástupců hokejových extraligových klubů z Chomutova a Litvínova. „Právě připravuji registrace a na všem spolupracuji s panem Paprancem,“ prozrazuje starosta obce František Štrébl o nově budovaném týmu.

Každého by jistě zajímalo, jak se tak krásný hokejbalový svatostánek objevil v malebné obci, která čítá něco málo přes 200 obyvatel?
V místě nového areálu se dříve nacházel starší, který byl postaven v roce 2003 a obsahoval pouze malé hokejbalové hřiště, takže nesplňovalo klasické rozměry. Navíc hřiště bylo spíše pouze multifunkční a nebylo tak úplně ideální. Takže jsme se rozhodli pro rekonstrukci, protože hokejbal a hokej je u nás v obci hodně populární. Hokejbal hraje dost silná generace teenagerů.

Jaký vztah máte k hokejbalu vy osobně?
Mám k němu hodně blízko, protože můj syn Marek Štrébl hrál za Most, takže i tento fakt mě trošku nabudil, že jsem si to vzal za své. Starší dorostenci v Mostě po minulé sezoně skončili a nemají prakticky kde pokračovat, takže i tento důvod hrál ve prospěch vybudování nového hokejbalového hřiště. Chtěli jsme samozřejmě vybudovat i důstojnou základnu pro další mládež. 

V sobotu 14.10 proběhne ve vašem moderním svatostánku slavnostní otevření, u něhož měla být původně i Česká televize…
Dnes jsem zrovna hovořil s ředitelem České televize panem Ponikelským a ten mi řekl, že to nakonec nestihnou pokrýt. Osobně mi pan ředitel volal a řekl nám, že když uspořádáme nějaký dětský turnaj, tak pošle štáb, který z turnaje připraví reportáž.

V rámci slavnostního otevření vystoupí i herec a komik Milan Pitkin

Co vše bude součástí slavnostního ceremoniálu? Mohou se hokejbaloví fanoušci těšit i na exhibici? 
Exhibice nebude. Řešili jsme tuto věc s Českomoravským svazem hokejbalu, protože v plném průběhu soutěží se nedají pořádně dohromady týmy. Původně jsem přemýšlel, že by třetinu například odehráli dorostenci, bohužel se jedná o tak velkou termínovou kolizi, že to nešlo takto zařídit. Zápasový křest se tedy odehraje jindy! (usmívá se) 

Jaká bude tedy náplň slavnostního ceremoniálu?
Proběhne tedy slavností uvítání, přijedou zástupci hokejových extraligových klubů Vervy Litvínov a Pirátů z Chomutova. Za unii sportu dorazí Vladimír Papranec, předseda ČMSHb Martin Komárek, další svazoví funkcionáři, dorazí i zástupci Ústeckého kraje. Následně proběhne kulturní program, občerstvení, pro děti je připraven taktéž bohatý program, a navíc vystoupí herec a komik Milan Pitkin, který vystupoval v pořádku Ivana Mládka.

Chceme založit přímo místní klub a hrát druhou ligu na severu Čech

Každého hokejbalistu by jistě zajímalo, jaký druh plastu jste zvolili a proč?
Máme Stilmat poslední generace. Vycházeli jsme ze standardů mezinárodní hokejbalové federace a co je pro zdraví hráčů to nejlepší. Tento povrch je ozkoušený nejen mistrovstvím světa a dalšími vyššími soutěžemi, takže povrch byl jasná volba. Na celé věci jsme spolupracovali s Ondřejem Průšou (předseda technické komise ČMSHb pozn. aut.), s ním jsme konzultovali vše, jak pořádně celý projekt realizovat, aby byl schválen pro hokejbalové soutěže. 

Je vůbec reálné v takto malé obci vytvořit registrovaný hokejbalový tým?
Týmu násurčitě vyroste, právě připravuji registrace a na všem spolupracuji s panem Paprancem. Chceme založit přímo místní klub a hrát druhou ligu na severu Čech, která spadá pod Českomoravský svaz hokejbalu. Nastupovat by zde měli právě dorostenci, kteří odešli po minulé sezoně ze staršího dorostu Mostu. Chtěl bych vybudovat tým, jako je například na každé vesnici fotbalový mančaft, ale mi bychom zastoupili hokejbal, aby se každou sobotu či neděli dal na krásném hřišti odehrát nějaký zápas a vytvořit program. (úsměv)

Kolik celá výstavba moderního areálu stála?
Celý areál se vším všudy stál zhruba 19 miliónů bez daně. Objekt stál 7 miliónů, multifunkční hřiště stále něco kolem šesti miliónů. Areál tedy obsahuje multifunkční hřiště, hokejbalové hřiště a budovu šaten, správce, a navíc venkovní úpravy parkoviště atp.

Partneři českého hokejbalu