Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Nové logo mladoboleslavských Tygrů oplývá značnou modernizací. Souhlasíte?
Nové logo mladoboleslavských Tygrů oplývá značnou modernizací. Souhlasíte? (autor: HBC Tygři Mladá Boleslav)

Mladoboleslavští Tygři se těší z nového moderního loga! Dominanta zůstává stejná

Datum: 07. 08. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Mladá Boleslav patří dlouhodobě neodmyslitelně na českou hokejbalovou mapu. Dosavadní tygří logo, kterému dominovala žlutá a černá barva, nosili Středočeši na svých dresech prakticky od založení klubu v roce 2003. Provedení původního loga zcela reflektovalo dobu svého vzniku a v téměř nezměněné podobě vydrželo až do roku 2016. „V tomto roce prošlo logo velice nenápadným faceliftem, jehož cílem bylo pouze jemné vyhlazení stávající podoby. Nicméně již v této době začalo vedení klubu uvažovat o výraznější modernizaci loga, která byla v letošním roce po několika měsících práce úspěšně dokončena,“ má radost předseda klubu Tomáš Norek.

Základem a středobodem nového loga zůstává hlava tygra. Vizuální projev moderní zjednodušené grafiky je ovšem výrazně dravější a barevně daleko lépe vystihuje reálného tygra. Základní tvar tygří hlavy umožňuje její přirozené vsazení do černého pozadí ve tvaru trojúhelníkového štítu. „Výraz tygra tak vyjadřuje bojovnost a štít na pozadí pro změnu symbolizuje aktivní obranu. Ve spodní části štítu je konečně vyobrazen také nejvýraznější symbol hokejbalového sportu, kterým je oranžový míček,“ popisuje nové logo předseda klubu Tomáš Norek.

„Nápis HBC TYGŘI v horní části štítu doplňuje grafickou informaci o základní textový identifikátor klubu, který zůstává v nezměněné podobě. Celá grafika je uzavřena ještě jedním rámečkem ve tvaru štítu, jehož bílošedé stínování evokuje kovové lemování historického štítu,“ pokračuje Tomáš Norek. „Nové logo tak na první pohled daleko lépe vyjadřuje odhodlání jeho nositelů k ještě větší bojovnosti a neústupnosti, než tomu bylo posud. Díky unikátní kombinaci barev je také snadno rozpoznatelné od všech ostatních,“má jasno předseda mladoboleslavských Tygrů.

Nové logo už míří na klubová trička a příměstský tábor


Dle slov Tomáše Norka sklidilo první představení loga samotným hráčům, činovníkům a příznivcům klubu velký úspěch a nové logo se očividně líbí i široké veřejnosti, protože dosud v anketě na facebookovém profilu hokejbal.cz hlasovalo 74% hlasujících, že se jim nové logo líbí daleko více než to staré. „Vůbec poprvé bude nové logo použito již tento týden na nových klubových tričkách, která zdarma obdrží všichni účastníci oblíbeného příměstského dětského tábora v Mladé Boleslavi, který klub každoročně pořádá pro širokou veřejnost v rámci popularizace hokejbalového sportu,“ upozorňuje předseda středočeského klubu Norek.

Grafickou proměnou projde v následujících dnech a týdnech také hráčské dresy, které jsou nejvýznamnější částí grafické vizualizace klubu, dále grafika a loga na hokejbalovém hřišti za Májem a v neposlední řadě také webové stránky a veškeré klubové tiskoviny. „Velice rádi bychom novým klubovým designem potěšili své hokejbalové fanoušky a veřejnost již v úvodu nové hokejbalové sezóny 2018/19, ale čeká nás ještě skutečně hodně práce, která značným dílem záleží i na našich dodavatelích,“ je si vědom Tomáš Norek.

„Na prvním místě je však pro nás kvalita a provedení dresů, proto nebudeme na jejich premiéru pospíchat za každou cenu. Důležité je, aby se v nich našim hráčům dobře hrálo a tím pádem dělali radost i našim fanouškům,“ dodává na závěr předseda klubu. Redakce hokejbal.cz je změnou loga doslova nadšená a dává Tygrům jednoznačně palec nahoru!

Partneři českého hokejbalu