Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

ilustrační foto
ilustrační foto (autor: MŠMT)

MŠMT pozastavilo vyhlášení klíčových programů. Co to znamená pro hokejbalový svaz?

Datum: 23. 01. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Nedávno dorazila na adresy všech sportovních svazů informace, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nevyhlásí v letošním roce neinvestiční programy pro činnost sportovních střešních organizací a svazů! Kvůli volbám a změně vedení MŠMT se programy připraví počátkem ledna. Podle České unie sportu to však významně zkomplikuje činnost sportovních svazů a organizací. Hned na začátku roku se tedy ocitnout bez peněz! Co na nastalou situaci říká předseda ČMSHb Martin Komárek a předseda České unie sportu Miroslav Jansta?

Na konci článku si důkladně můžete „prostudovat“ tiskovou zprávu České unie sportu, v níž se dozvíte veškeré podrobnosti a nepříjemnosti, jež plynou ze situace na MŠMT. Co to však znamená pro zainteresované svazy a organizace? „Nebudou vědět, co si mohou v roce 2018 naplánovat. Z pohledu toho, že svazy mají nespočet dlouhodobých smluvních závazků, se jedná o dokonalý Kocourkov,“ nechal se slyšet v tiskové zprávě Miroslav Jansta, předseda České unie sportu.

Uvedené přinese oddálení termínu podpory ze strany MŠMT

Každého jistě zajímá, co pro hokejbal a všeobecně sport znamená pozastavení vyhlášení klíčových programů na činnost sportovních svazů. ČUS ve své tiskové zprávě totiž varuje před „Kocourkovem“, mají se tak sportovní svazy obávat, že se nevyznají v dotačních programech? Programy MŠMT jsou pro rok 2018 zveřejněny ve změněné podobě, některé jsou jinak pojmenovány, některé mají pozměněné podmínky, jiné jako např. program IV na rekonstrukci sportovišť není a nebude vyhlášen vůbec,“ upozorňuje předseda Českomoravského svazu hokejbalu Martin Komárek.

„Pro činnost sportovních svazů je stěžejní především program V a dále také dva programy na podporu mládeže a reprezentací. Prvně jmenovaný program zatím nebyl zveřejněn, jelikož tvoří páteř financování všech sportovních svazů v České republice,“ přibližuje Martin Komárek. „Osobně jsem přesvědčen, že se absolutně nejedná o stejnou situaci jako v roce 2017 v návaznosti na korupční kauzu na MŠMT,“ pevně však věří předseda ČMSHb.

Českomoravský svaz se s nastalou situací jistě zdatně popere. Co ale celá záležitost pro ČMSHb znamená? „Jednoduše řečeno je možné, že uvedené přinese oddálení termínu podpory ze strany MŠMT,“ prozrazuje Martin Komárek. „Věřím, že se nám podaří uvedenou situaci přečkat bez jakýchkoliv závažnějších dopadů,“ dodává předseda ČMSHb.

Tisková zpráva - poszastavení programů

Partneři českého hokejbalu