Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Zdeněk Čablík vlevo v bílém tričku by se pro dobrou věc rozkrájel! Super práce!
Zdeněk Čablík vlevo v bílém tričku by se pro dobrou věc rozkrájel! Super práce! (autor: Petr Blažek )

Podpora veřejnosti je perfektní, těší hlavního pořadatele Stoupa Cupu Zdeňka Čablíka

Datum: 07. 08. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V sobotu 28.7. se měla nad Vsetínem prohnat bouřka, avšak se tak nestalo! Proč? Konal se přeci tradiční benefiční turnaj Stoupa Cup! Ten opět po roce přispěl téměř půlmilionovou částkou na dobrou věc, v jejíž rámci si děditčky z Auxilium o.p.s. mohou dovolit aktivity respektive veledůležitou léčbu, kterou jim nehradí stát. „Konkrétně se jedná o canisterapii, hipoterapii, multisenzorickou stimulaci a další druhy léčby. Tyto procedury dětičkám pomůžou v jejich rozvoji a umožní další pokroky v jejich nelehkých životech,“ upozorňuje hlavní pořadatel Stoupa Cupu Zdeněk Čablík, jenž v obsáhlém rozhovoru prozrazuje další zajímavosti a informace.

Máte za sebou další, nesmírně vydařený ročník Stoupa Cupu. Co na to říct?
Pro začátek bych rád všem poděkoval za to, že nás sledují, pomáhají a jakýmkoliv způsobem se na chodu našeho turnaje podílejí. Mám na mysli lidičky s dobrým srdcem, kteří neváhají a pošlou peníze na dobrou věc, moje kamarády ze spolku, kteří mi v celé organizaci pomáhají a samozřejmě sponzory s naším generálním partnerem firmou BR Servis, bez jejichž pomoci bychom nebyli tam kde jsme teď.

Jaká částka se na děti z Auxilium o.p.s. vybrala a překvapil vás tak velký zájem o podporu z řad široké veřejnosti?
Podpora veřejnosti je perfektní a každoročně silnější. Lidé o našem turnaji ví, sledují jej, stejně tak věci kolem něj, což znamená pozdravy známých osobností, stav transparentního účtu atd. Podpora veřejnosti je každoročně silnější a víme, že právě lidé a troufám si říct, že už široká veřejnost má stejnou radost jako my pořadatelé, že turnaj prosperuje a daří se mu. Částka, která se podařila shromáždit na pomoc spolku Auxilium o.p.s. byla ke skončení turnaje, což znamená k sobotě 28.7. , 472 226 Kč. Tato částka ale není ještě konečná, víme o příspěvcích dalších, které by měly v nejbližších dnech dorazit na transparentní účet. Celková částka tak nebude daleko od půl milionu korun, což je fantastické.

Počasí turnaji přálo, byla k vidění tradiční každoroční přátelská atmosféra
Kamarádská atmosféra je každoročně to hlavní, proč Stoupa Cup pořádáme. Na přátelské atmosféře je celý tento den postaven. Sjedou se lidé a kamarádi z celé republiky, povykládají si a užijou si pohodový den. Právě tato kamarádskost nás přivedla k nápadu, zkusit této přátelskosti využít a někomu pomoci. A jak je vidět, funguje to. Je úžasné se alespoň jednou za rok vidět přátele, pokecat o životě a zavzpomínat na Ondru Vaculíka a na Libora Topolánka.

Stoupa s Topolem nám to nahoře vždycky zařídí tak, abychom nezmokli


Stoupa Cup se snad nikdy nehrál ve špatných klimatických podmínkách, to musí být určitá symbolika!
Co se týče počasí…, je neuvěřitelné, že nám každoročně svítí sluníčko a neprší. Stoupa (Ondřej Vaculík pozn. red.) s Topolem (Libor Topolánek pozn. red.) nám to nahoře vždycky zařídí tak, abychom nezmokli. Letos nebylo k bouřce daleko, nad Vsetínem bouřilo, ale nespadlo nic. Jistý pan novinář po obědové přestávce dorazil s nepromokavou bundou a říkal mi, pane Čablík, do hodiny podle radaru leje jako z konve… po chvíli se usmál a řekl, aha, jsem na Stoupa Cupu, tady máte počasí zařízeno, takže bundu schoval zpátky do batohu. (úsměv)

Benefice „Nikdy se nevzdávej“ už skončila, nebo mohou lidé na transparentní účet stále posílat finanční podporu?
Ano, tato možnost pořád existuje a bude tomu tak vlastně celoročně, protože z těchto prostředků budeme podporovat děti z Auxilia v jejich aktivitách. Všechny benefice, které jsme pořádali byly ve všech směrech tranparentní a takto to bude i nadále. Lidé zaslali prostředky na pomoc a my chceme, aby viděli, kam každá koruna z účtu odejde a že se dostane tam, kam má.

K jakému účelu vlastně bude tak velká finanční částka sloužit? Pomůže dětem z Auxilia hodně?
Pro rodiče a děti z Auxilia o.p.s. je tato pomoc velmi potřebná. S paní ředitelkou Boženou Mikulíkovou jsme vše vymysleli tak, že cca padesát dětí podpoříme po celý rok v aktivitách, na které jim stát nepřispívá. Konkrétně se jedná o canisterapii, hipoterapii, multisenzorickou stimulaci a další druhy léčby. Tyto procedury dětičkám pomůžou v jejich rozvoji a umožní další pokroky v jejich nelehkých životech. Každý rodič chce pro své děťátko udělat to nejlepší, co se jeho zdravotního stavu týče, ale ne vždy si to může z hlediska finančního dovolit. I proto jsme se letos rozhodli pomoci tímto způsobem.

Osobnosti? Je to každý, kdo nám jakkoliv pomáhá!


Na turnaj dorazilo i nespočet těch největší sportovních osobností. Mohl byste čtenářům prozradit, kdo všechno na Stoupa Cup dorazil?
Pozdravy od Roberta Záruba, od Žanety Peřinové, ale stejně tak od malého Matýska a dětí z Auxilia jsou úžasné. Od rána s námi byl na hřišti Ondra Němec, český hokejový obránce, který je patronem Stoupa Cupu a každoročně nám velmi pomáhá. Bohužel z časového vytížení nemohli dorazit Martin Adamský, Dmitrij Jaškin, ani Erik Hrňa, což jsou další velmi zpřízněné duše našeho turnaje a jejichž pomoc je každoročně obrovská. Ale zato s námi byla celý den nejlepší patronka, redaktorka České televize Peťa Staňová, která o nás natočila reportáž do České televize. Peťa pro náš turnaj dělá strašně kouzelné práce a patří jí ty největší díky. Martin Kruček, Michal Dědič, Dalimil Zvonek, Petr Mikl, Tomáš Wróbel, Dominik Barnošák, Tomáš Kudela, Lukáš Heczko… nerad bych na někoho zapomněl.

Podpora takových lidí musí být úžasná!
Víte, je těžké říct, kdo je větší osobnost. Pro mě samotného to jsou všichni, kdo nám pomáhají, ti, kteří pošlou cokoliv na pomoc dětem, přijedou si zahrát, nebo nás podpoří. Náš pořadatelský tým, zejména Tomáš Blažek, Luky Navrátil, kteří dělají neskutečnou práci, Rosťa Pěsničák s Peťou Michoňkem, kteří pro podporu benefice ušli 850 km přes celou republiku! Na hřišti je to stejné, jsou osobosti, které mají čtyřicet let, drží hokejku jednou za rok a jdou si zahrát proti reprezentačním hvězdám. A velkou osobností je moje přítelkyně, která se mnou celé ty přípravy prožívá doma. (úsměv)

Letos se prvně udělovalo ocenění Libora Topolánka


Na turnaji se musely odehrávat i ty nejkvalitnější hokejbalové zápasy. Kdo nakonec zvedl nad hlavu pohár Stoupy?
Letošní první místo obhájil „TOP tým 17“. Tento tým je složen z hráčů z celé ČR, kteří jezdí uctít památku Libora Topolánka, jenž byl naším velkým podporovatelem a informátorem v kruzích hokejbalových. Na druhém místě vsetínský Thunder Team, který do finále táhl zlatoruký Dalimil Zvonek, útočník Kert Parku Praha a třetí skončil tým BUSHMAN - tvořen z větší části prvoligovými hokejisty VHK Vsetín.

Zavzpomínali jste také na Ondřeje Vaculíka, na jehož počest byl vlastně turnaj prvotně založen a na Libora Topolánka, který vám osobně hodně pomáhal v organizaci a propagaci turnaje?
Bez vzpomentí na tyhle dva pány, kteří už bohužel mezi námi nejsou, by to nešlo. Samotná vzpomínka je už to, že se všichni kamarádi a známí těchto pánů přijedou na Vsetín. Letos se prvně udělovalo ocenění Libora Topolánka: Toto ocenění si odnesl Honza Střecha, a touto cenou bude od letošního roku oceněn hráč, který získá za celý turnaj nejvíce kanadských bodů. No a na poturnajové afterparty se na Stoupu a Topola vypilo nespočet panáků. (úsměv)

Je to sice daleko, ale už máte v hlavě myšlenky na zrození další benefice pro příští ročník Stoupa Cupu?
(úsměv) Tak nad tím jsme ještě nepřemýšleli. Určitě si sedneme, zhodnotíme a k něčemu dospějem. Počítám, že v březnu budeme chytřejší a dáme vědět.

Do benefince Nikdy se nevzdávej stále můžete přispívat -> ZDE! 


www.stoupacup.cz

Partneři českého hokejbalu