Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

TOP TÝM „17“ uctil památku Libora Topolánka tím nejlepším možným způsobem!
TOP TÝM „17“ uctil památku Libora Topolánka tím nejlepším možným způsobem! (autor: Petr Blažek)

Stoupa Cup ve Vsetíně ovládl TOP TÝM „17“! Benefice přinesla úctyhodných 472 tisíc

Datum: 05. 08. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V parném letním dni v sobotu 28.7. se na hřišti za průmyslovkou uskutečnil již 13tý ročník hokejbalového turnaje Stoupa cup. I tento ročník nabídnul hodně zajímavou podívanou, zejména díky kvalitnímu obsazení za účasti hokejbalových a hokejových hráčů. Osm týmů bylo jako vždy rozděleno do dvou skupin, kde se hráči poprali o 2 postupové místa. Z postupu do vyřazovacích bojů se mohli radovat týmy ze skupiny A: THUNDER TEAM a TOP TÝM „17“ hrajícího na počest Libora Topolánka. Ze skupiny B: BORAX a BUSHMAN.

V semifinalových bojích se nejvíce dařilo týmům THUNDER TEAM a TOP TÝM „17“, jež se utkaly o prvenství na turnaji, z tohoto souboje lépe vyšel tým TOP TÝM „17“, který vyhrál výsledkem 6:1, stal se celkovým vítězem letošního ročníku a obhájil tak loňské prvenství. Bronzovou příčku vybojoval tým BUSHMAN který zvítězil 1:0 na samostatné nájezdy. Jak je již zvykem rozdělovaly se také individuální ocenění, cenu za nejlepšího střelce si odnesl Jan Střecha z tým TOP TÝM „17“, cenu LIBORA TOPOLÁNKA za nejproduktivnějšího hráče obdržel taktéž Jan Střecha.

Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Petr Janků z týmu THUNDER TEAM a nejužitečnějším hráčem turnaje se stal Michal Dědič z celku TOP TÝM „17“. Tímto chceme pogratulovat vítězům a všem zúčastněným. Následná afterparty tak probíhala ve velmi přátelském a příjemném duchu a oslava celého stoupacupového dne končila v brzkých ranních hodinách.

Benefice „nikdy se nevzdávej“? Rekordní počin!


I tento ročník turnaje Stoupa Cup se nesl v duchu benefice. Letos s podtitulem „nikdy se nevzdávej“ a prostředky byly vybírany na podporu vsetínského sdružení Auxilium o.p.s  pro cca padesát dětí. Sbírka probíhala na několika frontách, ať už zasíláním peněz na transparentní účet, připravenými kasičkami tak i aukcí cenných sportovních artefaktů těch největších hvězd z různých odvětvích.

Celkově se pro děti z Auxilia podařilo vybrat neuvěřitelných 472 262,- Kč! Sečtení této částky proběhlo ke konci turnaje, tudíž částka ještě není zdaleka konečná. Tato částka výrazným způsobem pomůže tam, kde bude velmi potřebná. „Tímto bychom chtěli poděkovat všem kteří jakýmkoliv způsobem podpořili letošní ročník a už teď se těšíme na rok nadcházející,“ vzkazuje velký srdcař a hlavní pořadatel Stoupa Cupu a celé benefiční akce Zdeněk Čablík, s nímž na začátku příštího týdne přineseme obsáhlý rozhovor.

Vítězný tým podpořila i sestra tragicky zesnulého Libora Topolánka. Autor fotografie: Petr Blažek

REPORTÁŽ O TURNAJI NA ČT SPORT

Partneři českého hokejbalu