Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Reprezentace bude součástí oslav 30 let od založení klubu SK Hokejbal Letohrad!

Oslavy 30 let letohradského hokejbalu nabídnou zajímavé exhibiční bitvy.

Velkou slávou ukončí národní tým své pětidenní předsezónní soustředění, které v těchto dnech probíhá na zimním stadionu a přilehlých sportovištích města Jičín. V neděli 19.8. se totiž svěřenci hlavního kouče seniorské reprezentace Jiřího Mašíka přesunou z pohádkového města do malebného podorlického městečka Letohrad. Zde se v místním svatostánku uskuteční oficiální oslavy 30 let letohradského hokejbalu. Národní výběr odehraje v rámci velké slávy exhibiční utkání s extraligovým A týmem jelenů. Utkání startuje v 13:00, v jehož rámci dojde k předání slavnostních medailí a dojde i na autogramiádu.

Začali jsme dříve, abychom byli dobře připravení na začátek, říká ústecký Pavlík

Elba DDM odstartovala přípravu už 9. července.

Zatímco mládežnické celky ústeckého hokejbalového týmu zahájily letní přípravu 26. července soustředěním ve Světlé nad Sázavou, mužský tým ji odstartoval už o více než dva týdny dříve. Hlavní trenér Jaroslav Pavlík chce mít tým pořádně připravený, proto svolal celek už zkraje letních prázdnin. Nejen v přípravě, ale následně i v sezóně by rád zapojil také nadané juniory.

Šestnáctidenní maraton aneb humanitární pochod podpořil Stoupa Cup!

Stoupa Cup má každoročné velký dosah, o který se stará několik dobrovolníků s velkým srdcem.

Benefiční turnaj ve Vsetíně Stoupa Cup vypukne již tuto sobotu 28.7! Před ním se Rastislav Pšeničák a Petr Michoněk vydali v rámci podpory benefice nikdy se nevzdávej na 16. dní dlouhotrvající cestu. Ti urazili 850 kilometrů. Smekáme klobouk před touto náročnou cestou, kterou ušli pro podporu dětí Auxilium ops. Podívejte se v článku na jejich první dojmy po příchodu domů na Vsetín. Podpořit dobrou věc můžete i vy posláním jakékoliv částky na transparentní účet: 2201425944/2010 (Fio banka).

Splnění sázky! Trenéři finalistů Kuna a Mašík společně povečeřeli

Společná fotografie trenérů Davida Kuny a Jiřího Mašíka z restaurace.

Pamatujete na seriál článků před finálovou sérií loňského play off CROSSDOCK Extraligy hokejbalu? David Kuna v rozhovoru vyzval Jiřího Mašíka k sázce: „Pokud Pardubice dokážou na Lužinách zvítězit, zvu tě na večeři!“ Pardubice dokázaly v hlavním městě jedno utkání vyhrát, výsledek sázky posuďte sami!

CROSSDOCK Extraliga po dvou letech opět s dvanácti týmy! Mládež hlásí úpravy

Karviná v modrých dresech se po dvou sezonách vrací mezi hokejbalovou elitu!

Sezona 2018/19 vypukne za necelé dva měsíce, a tak se všechny týmy pustily do příprav na nový ročník, letní pauzu využívají i pro rekonstrukci svých svatostánků a Českomoravský svaz zase provedl několik změn v mládežnických extraligách. Nejvyšší seniorská soutěž se bude opět po delší době těšit ze sudého počtu družin, 1. Liga se naopak vydatně zúžila. Od nové sezony se už nebude hrát Extraliga staršího dorostu, ale Extraliga juniorů a dorostu. Kdo všechno bude v nadcházejícím ročníku zápolit o tituly v nejvyšší svazových ligách? A jakým formátem se bude hrát? To se dozvíte v článku!

Pro nadcházející sezonu vstoupil v platnost nový soubor předpisů

Hokejbalové předpisy a řády obsazují několik novinek.

Loňský ročník je už dávno minulostí. Nyní už započaly přípravy na novou sezonu a nezahálel ani Českomoravský svaz hokejbalu, který zveřejnil nový soubor předpisů. Start dalšího ročníku 2018/19 s sebou přinese i změny a novinky, jež se týkají jednotlivých předpisů a řádů. Od 1.7.2018 totiž vstoupila v platnost podobně jako nová pravidla i nová aktualizovaná verze souboru předpisů. Nepřehlédněte důležité změny, které by vás mohly mile i nemile překvapit.

Video reportáž: O pohodlí reprezentantů se na MS starají tvrdě pracující maséři!

Evžen Buščík v bílém triku je grandiózním tanečníkem, maserém, bavičem a kamarádem.

Reprezentační týmy hráčů do 18 a 20 let se dnes večer střetnou o titul mistrů světa v obou případech s domácí Kanadou! O fyzickou i psychickou pohodu se v národních výběrech starají dva parádní maséři Michal Válek a Evžen Buščík, kteří naše hráče dávají do kupy po každém zápase. Podívejte se do zákulisí těchto borců ve video reportáži. Nezapomeňte, že finále kategorie U18 startuje v 16:00 (20:30 SEČ) a dvacítka jde do boje o zlato v 19:00 (23:30 SEČ)! Sledujte zápasy živě na ➡ http://player.communitylive.ca/Player/Player/222. 

Tak blízko, ale nakonec nic! Český sen o zlatu se po dramatu ve Zlíně rozplynul

To je škoda! Česká U16 měla do finále tak blízko, nakonec si zahraje jen o třetí místo.

Bylo jasné, že pokud svěřenci Jiřího Christa chtějí postoupit do nedělního finále Světového poháru, musí porazit v sobotu večer Kanadu. Utkání pro reprezentační šestnáctku sice nezačalo dobře, ze stavu 0:2 přišla ale skvělá otočka a tři minuty před koncem tak Češi vedli 6:4! Jak ale sport dokáže byt někdy krutý, ukázaly následující minuty, Kanada dvěma slepenými brankami dokázala vyrovnat a v prodloužení rozpoutat obrovskou radost na svojí straně. 

4. díl magazínu Hokejbal TV je tady! Zmapoval finálové souboje všech kategorií

Hokejbalová televize pokračuje 4. dílem, jenž přináší nepřeberné množství informací.

Další díl Hokejbal TV spatří světlo světa ve čtvrtek 28.6. v 18:00. 4. díl bude zveřejněn v již zmiňovanou hodinu na facebookové stránce hokejbal.cz v podobě živého vysílání. Fanoušci hokejbalu se mohou těšit na vydatné informace z dramatické finálové série play off CROSSDOCK Extraligy, reportéři Hokejbal TV také zmapovali cestu starších dorostenců pardubického Autoskla za obhajobou extraligového titulu a dominanci mladších dorostenců Letohradu, kteří také obhájili titul a nepoznali krutost porážky 34 zápasů v řadě!

Kuna o střípcích mistrovského týmu: vyspělý Mikl, šachy v obraně a fenomén Kruček

Trenér David Kuna dokázal dovést podruhé v řadě svůj tým k mistrovskému titulu.

Podruhé v řadě kotví mistrovský pohár pro vítěze nejvyšší hokejbalové soutěže na Lužinách. V dramatickém finále play off CROSSDOCK Extraligy ho ukořistil tým Kert Parku Praha, který se tak radoval z obhajoby. Poté, co mistrovské oslavy utichly, jsme se na složení mistrovského mančaftu podívali s trenérem Davidem Kunou, který okomentoval hlavní faktory mistrovské jízdy.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha2095:3653
2.ALPIQ Kladno2086:4139
3.HBC Plzeň2055:5034
4.Elba DDM ÚNL2062:5834
5.Autosklo PCE2052:5433
6.Letohrad2048:4032
7.H.Králové2058:6031
8.SK Sudoměřice2040:6225
9.Rondo Most2047:5824
10.Rakovník2044:7317
11.KOVO Praha2029:848

Přehled posledních zápasů

Kert Park Praha - Autosklo PCE5:1

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu