Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Třetím místem jsme se pěkně namlsali, říká hlavní trenér Ústí Pavlík

Pavlík by se chtěl v play-off probojovat minimálně mezi čtyři nejlepší.

Před novým ročníkem nebylo vůbec jisté, zda ústecký celek zasáhne do CROSSDOCK Extraligy. Měl velké problémy poskládat dohromady tým, ale na poslední chvíli se mu to podařilo. I přes tyto komplikace se mu však podařila podzimní část a zimní přestávku strávila Elba DDM na třetím místě, což je i pro hlavního trenéra Jaroslava Pavlíka velmi milé překvapení. Cíle se tak mění a do jarní části a následného play-off myslí tým na nejvyšší příčky.

Starší žáci pražského KOVA se radovali z vítězství na domácím turnaji

Pražské KOVO se ve finále blýsklo výtečným výkonem proti jinak suverénní Plzni.

V neděli 17. února se tradiční zimní turnaj na Palmovce dočkal svého dalšího pokračování. Pražský míček tentokrát okupovalo šest celků kategorie starších žáků. V základní části se nejvíce dařilo plzeňským mečounům, kteří z pěti duelů nepoznali ani jednou krutost porážky, a navíc obdrželi pouze jednu branku! Boj o druhé postupové místo do finále byl opravdu dramatický a nesmírně těsný, nakonec se s ním ale nejlépe popralo domácí KOVO, jež nakonec celý turnaj vyhrálo.

Rakovník již není zakřiknutým nováčkem. Můžeme bojovat o play-off, věří Pospíšil

Kvalitu hokejbalu v Rakovníku stoupá, mužstvo se na jaře chystá rvát o vyřazovací boje

Jedenáct bodů ze dvanácti zápasů. To je výsledek kvalitního podzimu rakovnického týmu, který mu stačí v CROSSDOCK Extralize hokejbalu na desátou příčku se čtyřbodovou ztrátou na osmý Letohrad. Trenér Jan Pospíšil v rozhovoru kromě slov chvály za podzimní část popisuje ne zrovna lehkou zimní přípravu a ambiciózní cíle Rakovníku před jarem.

Ze dne na den jsme neměli kde trénovat, přiznává předseda Mostu Dvořák

Mostečtí vybojovali na víkendovém turnaji třetí místo.

Velké komplikace nastaly během zimní přestávky pro tým HBC Rondo Most. Kvůli narušené statice byl uzavřen ANS, a nejen extraligový celek si tak musel hledat nové hřiště, na kterém bude moct odehrát jarní část CROSSDOCK Extraligy. Daniel Dvořák však věří, že se tento problém na předvedených výkonech neprojeví. Most se aktuálně nachází na osmé pozici a rád by si ve zbývajících zápasech zajistil play-off.

Brzy na hřišti, minimum změn. Letohrad svědomitě trénuje na jarní nápravu

Jeleni se budou snažit na jaře napravit nepovedenou podzimní část.

Bylo to nečekané, když se Letohrad na podzim v CROSSDOCK Extralize trápil a nedokázal navázat na velice povedený předešlý ročník. Jeleni tak nakonec na přelomu roku skončili z trojice východočeských zástupců v nejvyšší české hokejbalové soutěži nejhůře, a to devátí. Pokud se jim ale v dalších blížících se mistrovských zápasech zlepší koncovka, nemuselo by to pro Letohradské vypadat už tak bledě. „Byl to náš největší podzimní problém,“ potvrzuje trenér Tomáš Friml.

První střela, první gól! Patnáctiletý Čejka zazářil v premiéře za muže v dresu Kert Parku

Jana Čejku si hned do záře reflektorů zavolali reportéři z Hokejbal TV.

Na mezinárodním seniorském turnaji Pilsen Challenge se do své premiéry v seniorském hokejbale pustil talentovaný hostivařský útočník Jan Čejka. Ten poprvé za mistrovský Kert Park nastoupil ve třetím utkání základní skupiny, kdy se svým premiérovým gólem podílel na remíze 1:1 se švýcarským Grenchenem. „Bylo to super, se hned takhle ukázat a vyrovnat, i nervozita ze mě opadla,“ přiznává stabilní člen reprezentace hráčů do 16 let.

Kovo musí na jaře pálit ostrými! Čísla ve střelbě máme tragická, ví trenér

Tomáš Herstus v kabině svého celku.

Zimní přípravy všech extraligových celků jsou ve své polovině. Naše redakce se tak postupně začne zaměřovat podrobněji na zimní drily všech borců a začínáme hned v hlavním městě. Pražské Kovo totiž skončilo po podzimní části na posledním místě a trenér Tomáš Herstus tak v prvních týdnech nového roku musí začít se svými svěřenci pracovat především na koncovce, která byla hlavní příčinou neúspěchů v posledních mistrovských zápasech. Problémy ale nastávají s kádrem, který celek z chvostu tabulky bude řešit průběžně zřejmě až do startu druhé části sezony.

Kladno hlásí návraty mohykána Dědiče a uzdraveného beka Plimla!

Michal Dědič patří mezi nejlepší české obránce.

V sobotu 27. ledna, se na webových stránkách HBC ALPIQ Kladno objevila pro rysy a hokejbal jako takový výtečná zpráva! Na jaře se totiž po kolbištích CROSSDOCK Extraligy bude podle všeho opět prohánět dvojnásobný mistr světa a velezkušený obránce Michal Dědič společně se svým mladším kolegou Františkem Plimlem, jenž patřil v roce 2016 mezi nejlepší beky juniorské reprezentace na světovém šampionátu v anglickém Sheffieldu! Poté se ale zranil v dolní části těla a dlouho středočeskému souboru chyběl, a to měl nakročeno i na domácí MS v Pardubicích.

Nejlepší střelec CROSSDOCK Extraligy Lukáš Soukup: Je to práce celé lajny!

Lukáš Soukup zažil v podzimní části CROSSDOCK Extraligy spoustu radosti.

V podzimní části nejvyšší hokejbalové soutěže zářil útočník ústecké Elby Lukáš Soukup, jenž nastřílel úctyhodných čtrnáct branek, a navíc se stal nejlepším hráčem za měsíc listopad. „Ocenění mě hodně moc potěšilo,“ má radost pravoruký produktivní forvard. Ten byl nominován i na únorový kemp nově se tvořícího národního týmu mužů, kvůli zranění se ho však bohužel nemůže zúčastnit. „Chci co nejdříve doléčit zranění a zapojit se do přípravy a být stoprocentní na jaro,“ přeje si Soukup.

Dva sedmnáct Tomáše Jiříka: Reprezentace byla velká zkušenost, věřím v budoucnost!

Tomáš Jiřík ve východočeském derby proti Pardubicím

Den po Štědrém dnu se přehoupneme do druhé poloviny hodnocení roku 2017 s kapitány všech extraligových celků. Se začátkem vánočních svátků tak míříme do Hradce Králové, a to za Tomášem Jiříkem. Ten se nejprve rozpovídal o hokejbalovém roce a poté nechal nahlédnout pod pokličku svých zimních zálib a také toho, jak strávil 24. prosinec. Má rád kapra, nebo raději dává přednost jinému masu? 

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha1144:2129
2.ALPIQ Kladno1163:2127
3.Elba DDM ÚNL1232:3121
4.Autosklo PCE1230:3419
5.HBC Plzeň1231:3217
6.H.Králové1237:4017
7.SK Sudoměřice1225:3317
8.Rondo Most1130:2915
9.Letohrad1123:2314
10.Rakovník1227:4311
11.KOVO Praha1218:535

Přehled posledních zápasů

Elba DDM ÚNL - HBC Plzeň4:1
H.Králové - Kert Park Praha3:7
KOVO Praha - ALPIQ Kladno3:9

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu