Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Přihlášky a propozice pro příští ročník 2019/20 otevřeny! Uzávěrka již 12. června

Vítězem letošního ročníku CROSSDOCK Extraligy se stal opět po roce Kert Park.

Poháry pro vítěze některých soutěží jsou už rozdané, o další se ještě strhnou velké boje. Už nyní je však nutné přihlásit se do dalšího ročníku, jehož začátek bude co nevidět tady. Přihlášky je nutné poslat nejpozději do 12. června na email LK@hokejbal.cz. S úhradou startovného vyčkejte na fakturu, kterou vystaví a zašle Ekonomický úsek ČMSHb. K dispozici je stejně jako v letošním roce osm věkových kategorií.

Obětoval se v každém finálovém zápase! Časem bude i stříbro úspěch, tuší Schnaubelt

Kladenský ofenzivní forvard se v každém finálovém zápase hodně snažil a byl vidět při každém střídání.

V režimu reprezentační přípravy se naše redakce vrací ještě i k letošní finálové sérii CROSSDOCK Extraligy, v níž Kert Park dokonal po suverénním vítězství 3:0 na zápasy zlatý mistrovský hattrick. V poraženém týmu vyčníval ve všech třech zápasech svoji extrémní bojovností Milan Schnaubelt, jenž prokázal, že se nebojí jít do žádného souboje, který ho bolí třeba ještě i dlouho po závěrečné siréně. Ani obětavost kladenského ofenzivního plejera však družině kouče Kadlece nepomohla, takže se musela spokojit se stříbrnými medailemi. Ty chvíli po konci sezony samozřejmě Středočechy příliš netěšily, postupem času pro kladenské hráče však budou a mají velkou cenu! ALPIQ totiž opět v letošní sezoně patřil mezi týmy, které bavily extraligové fanoušky povedenou hrou.  

Vyhrál víc než titul! Udělal jsem pro cenu Libora vše, ulevilo se se slzami Wróbelovi

Tomáš Wróbel přebral cenu pojmenovanou po svém zesnulém kamarádovi Liboru Topolánkovi!

Dokázal to! Tomáš Wróbel získal společně s Kert Parkem Praha zlatý hattrick, když se z titulů radoval tři sezony po sobě! Tento lužinský forvard se však raduje po letošním ročníku ještě z dalšího primátu, získal totiž cenu, která patří jeho největšímu kamarádovi, jenž celou cestu Pražanů i k letošnímu titulu sledoval bohužel už pouze zpovzdálí. Wróbel se ale ohlíží i za celou finálovou cestou, která vypadá na papíře sice jednoznačně, na hřišti to byl však s Kladnem velký boj. „Říkalo se, že se ještě vrátíme do Prahy, my jsme se tam tedy vrátili, ale už jsme s sebou měli pohár!“ radoval se nejproduktivnější hráč play off, který se letos raduje z celkově šestého titulu!

Tým byl jako nastavená mašina, která měla jeden společný cíl, zdůrazňuje Tomáš Fejfar

Tomáš Fejfar vstřelil ve třetím finálovém utkání CROSSDOCK Extraligy vítěznou branku!

Třetí, a jak se ukázalo také rozhodující, utkání finálové série CROSSDOCK Extraligy mezi Kert Parkem a Kladnem bylo dlouho opatrné. Po bezbrankové první třetině se ke slovu dostal navrátilec do sestavy Tomáš Fejfar, jehož přesilovková trefa významně nastartovala motory Pražanů k cestě za zlatým hattrickem. Mladého útočníka za jeho neúnavný výkon po zranění vyhlašujeme nejlepším hráčem posledního hracího víkendu nejvyšší mužské soutěže!

Finále se mělo stěhovat na Kladno za úplně jiného stavu, smutnil po konci sezony Dědič

Michal Dědič patří mezi nejzkušenější hráče kladenského ALPIQu. Bude tomu tak ještě příští sezonu?

Kladno se v letošní skončené sezoně opět vrátilo na vrchol play off, kde bojovalo o zisk nejcennějšího primátu. Na sérii s Kert Parkem však nebude vzpomínat příliš šťastně, jelikož proti Pražanům neuhrálo ani jeden zápas, a to si nikdo z příznivců Středočechů před sérií zřejmě nepředstavoval. Lužinští totiž ukázali dostatečnou efektivitu a především skórování z početních výhod, což se naopak rysům vůbec nedařilo! Nepomohly tak ani roky zkušeností třeba od kladenského defenzivního borce Michala Dědiče, jenž se v posezonním rozhovoru ohlíží především za prvními dvěma zápasy finále a pak už zmiňovanými početními výhodami.

Razantní změna nejproduktivnějšího hráče. Asi jsem to okoukal, směje se Danko

Jihlavská parta v dresu extraligového Kert Parku! Petr Danko se ze zisku raduje na fotce úplně vlevo.

CROSSDOCK Extraliga má od soboty svého dalšího vítěze, potřetí v řadě se jím stal celek Kert Park Praha, který navíc našel v letošním ročníku nového a i trochu nečekaného tahouna! Své ofenzivní statistiky z předešlých let si totiž hodně vylepšoval každým zápasem třicetiletý forvard Petr Danko, který přiznává, že sám příliš neví, kde se to v něm vzalo. Zároveň ale jedním dechem dodává, že to budou zřejmě léta praxe, kterou sbíral v minulosti třeba ve Vlašimi, rodné Jihlavě a v sousední Bratislavě. Danko zároveň poodkrývá i svoji zásadní změnu před rozhodující částí dnes už loňského extraligového ročníku!

Plzeňští převzali bronz! Obdržení jakékoliv medaile je čest, zdůrazňuje Benedikt

Kapitán plzeňských Mečounů Ondřej Benedikt pomohl vydatnou měrou k zisku cenného bronzu.

V rámci prvního semifinálového klání play off Extraligy juniorů mezi domácí Plzní a hostujícími Autoskláři z Pardubic se do kryté haly Mečounů vydal místopředseda hokejbalového svazu Milan Hušek, který předal mužské družině cenné bronzové medaile! Plzeňští předváděli v nedávno skončeném ročníku CROSSDOCK Extraligy perfektní výkony a 3. místo berou jako úspěch včetně kapitána Ondřeje Benedikta. „TOP 3 zní skvěle. Sice byl původní cíl, na kterém jsme se shodli a snažili pracovat, o pár pater výš, ale je to sport a dopadlo to, jak dopadlo,“ praví svědomitý útočně laděný bek.

Na Kladně skórovali jen hosté, Kert Park slaví suverénní dovršení zlatého hattricku!

Hokejbalisté z Lužin slaví dovršení zlatého mistrovského hattricku! Kladno končí druhé.

Je dobojováno! Letošní ročník CROSSDOCK Extraligy nabídl nespočet zajímavých a nezapomenutelných momentů, krásným vrcholem pak bylo špičkové play off, které vyšperkovala finálová série mezi Kert Parkem a Kladnem. Hokejbalová podívaná se v sobotu z Lužin přesunula na hřiště Rysů, kde se hrálo další hodně ofenzivní střetnutí, ve kterém se však vyznamenali oba brankáři. A o celém osudu nakonec rozhodl jediný gól, který padl z hole hostujícího hráče Tomáše Fejfara. Středočeši se pak sice ještě mocně snažili hnát směrem do branky, když se však už jednalo o značnou příležitost, byli hosté v defenzivě vždy ještě dostatečně připravení a po závěrečné siréně tak propukla na hřišti mohutná radost. HC Kert Park Praha totiž dovršil jako čtvrtý klub v historii nejvyšší soutěže zlatý mistrovský hattrick! 

Pokud se Kladno vyvaruje zbytečných chyb, série se klidně může vrátit na Lužiny!

Experti tipují, že pokud se Kladno vyvaruje zbytečných faulů, tak může sérii ještě minimálně zdramatizovat.

TIPY EXPERTŮ: Finálová série play off CROSSDOCK Extraligy napíše během víkendu své další pokračování. Podaří se Kert Parku vybojovat titul v nejkratším možném čase, nebo Kladno ještě sérii zdramatizuje? Na tuto otázku tentokrát odpovídali Tomáš Friml (hlavní trenér Letohradu), Lukáš Soukup (útočník Ústí nad Labem) a Josef Česák (útočník Pardubic), které doplnila naše redakce.

PŘED VÍKENDEM PRAVDY: Zvonek z kabiny Kert Parku: Nedělní zápas pro nás neexistuje!

Dalimil Zvonek před možná rozhodujícím víkendem v letošním vrcholu CROSSDOCK Extraligy!

Kert Park se dostal po předchozím a prvním letošním finálovém víkendu do pozice, kterou by si před play off mohl jenom přát. Ve vrcholu sezony vede 2:0 nad Kladnem a je pouhý jeden krůček od vysněného dovršení zlatého hattricku! Lužinští jsou tak zatím ve vyřazovací části obrovsky suverénní, vždyť ve čtvrtfinále, semifinále a zatím ani ve finále neprohráli! Pokud se jim tato skvostná série podaří dovést v sobotu odpoledne na Kladně k úspěšnému konci, tak to pro ně bude znamenat velký úspěch hned z několika pohledů. A to, že Kert Park útočící na co nejkratší ukončení série, potvrzuje i v našem videorozhovoru forvard Dalimil Zvonek!

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha22103:5055
2.ALPIQ Kladno2293:4349
3.HBC Plzeň2266:4243
4.Letohrad2265:3440
5.Autosklo PCE2286:6340
6.H.Králové2260:6336
7.Elba DDM ÚNL2253:7229
8.KOVO Praha2249:7826
9.Karviná2274:7726
10.SK Sudoměřice2252:7023
11.Most2260:7623
12.Rakovník2234:1276

Přehled posledních zápasů

ALPIQ Kladno - Kert Park Praha0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu