Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Úroveň stoupá! Je potřeba neustále makat, uvědomuje si reprezentační brankářka Tupá

Brankářka Aneta Tupá měla na kempu plné ruce práce.

Hokejbalová reprezentace žen se už podruhé za dva měsíce sešla v plzeňské hale. Stále ještě širší kádr hlavního trenéra Karla Manharta přivítal i nová jména, která by se ráda ukázala na nadcházejícím světovém šampionátu. K nováčkům ale rozhodně nepatřila brankářka Aneta Tupá, která jinak hájí barvy mládežnického týmu Písku. Účastnice posledního mistrovství světa v Pardubicích by se ráda opět v co nejlepším světle předvedla na Slovensku. „Kdo bude před odjezdem nejvíce připravený, tak ten bude také nominovaný a tohle si pochopitelně uvědomujeme všechny,“ moc dobře ví talentovaná brankářka.

Máme nějaký systém, který musíme neustále zdokonalovat, upozorňuje Ondřej Malý

Plzeň přečkává zimu na čtvrté příčce extraligové tabulky.

Plzenští Mečouni okupují po podzimní části CROSSDOCK Extraligy čtvrtou příčku tabulky, přičemž se mohou také pyšnit druhou nejlepší defenzivou v lize. Současné umístění by Plzni zajišťovalo to, že by vyřazovací boje začínala doma, do konce základní části je však ve hře ještě mnoho bodů. Jak je s momentální situací západočeské družiny spokojen útočník Ondřej Malý?

V Pardubicích beze změn. Jednou týdně máme boxerské tréninky, prozrazuje Mašík

Jiří Mašík vede kromě českého výběru mužů také extraligové Pardubice.

Zimní dril už také několik dní zažívají hokejbalisté z Pardubic. Ti však mají své tréninky hodně pestré a různorodé. Jejich příprava se totiž neskládá pouze z tradičního nabírání fyzické kondice, ve speciálních jednotkách trénují také třeba odolnost, která je na hřišti ve vypjatých chvílích někdy hodně důležitá. „Sezona, doufejme, bude dlouhá, takže ta fyzická cvičení chceme mít až do konce února tak, abychom měli z čeho čerpat,“ doufá hlavní trenér Autoskla Jiří Mašík.   

Karvinská stálice Lumír Rosůlek: Budeme chtít navázat na to, kde jsme skončili

Lumír Rosůlek (vpravo) se mimo jiné podílí na skladbě tréninků.

Karviná letošní zimu tráví na příčce zajišťující play off. Sedmá pozice v tabulce CROSSDOCK Extraligy staronovému účastníkovi nejvyšší soutěže na první pohled sluší, zda to tak ale bere i přímo karvinská družina, nám prozradila stálice moravskoslezské sestavy, Lumír Rosůlek. Ten mimo jiné prozradil také plán zimní přípravy a vyhlídky pro jarní část.

Hradec zvolil v přípravě ověřený model. A v sobotu winter classic, hlásí trenér Rytíř

Jiří Rytíř vede extraligový celek z Hradce Králové. Jaký úspěch zaznamená letos?

Zimní přípravy napříč všemi mužstvy v CROSSDOCK Extralize už jsou v plném proudu. Tentokrát se zaměříme na východní Čechy, a to konkrétně na hradecké Piráty. Přes zimu šestý celek celé soutěže už pracuje na co nejlepším fyzickém fondu, který by mu pomohl minimálně zopakovat loňskou hodně úspěšnou sezonu. A jak potvrzuje i trenér Jiří Rytíř, jeho tým opět poctivě pracuje, a to v podobném modelu, který se borcům z Hradce Králové už dříve osvědčil. 

Určitě jsme chtěli víc, na jaře se musíme zlepšit, je si vědom Matěj Fraňo

Sudoměřice na domácím asfaltu nadělávají soupeřům četné problémy.

Hokejbalisté z malebné jihomoravské vesničky Sudoměřice se opět po roce pohybují přesně na hranici zajišťující postup do play off, přičemž udržení nebo zlepšení této pozice bude vyžadovat opravdu kvantum práce. O plánech zimní přípravy a možném zlepšení výkonů pro jarní část se pro náš web rozpovídal suverénně nejproduktivnější hráč Sudoměřic, juniorský mistr světa z nedávného šampionátu U20 v Kanadě Matěj Fraňo.

Statistikám CROSSDOCK Extraligy vládnou hráči mistra, Lux znovuzrozeným snajprem

Tomáš Wróbel (ve žlutém dresu) patří stabilně mezi nejproduktivnější hráče extraligy.

Poslední mozaikou do střípků podzimní části je rozbor individuálních statistik nejvyšší hokejbalové soutěže v České republice. Před startem jarního pokračování se na čele kanadského bodování CROSSDOCK Extraligy usadilo trio z mistrovského Kert Parku, střeleckou nadvládu Petra Danka se pak pokouší rozprášit Ondřej Lux hostující v Hradci Králové či rychlonohý Josef Česák z pardubického Autoskla. Strážcům svatyň vévodí letohradský Jan Šimara, na záda mu ale hodně natěsno dýchá gólmanský benjamínek z Plzně Jiří Návara. Detailní rozbor nejlepších dosavadních individuálních výkonů naleznete v článku.

Nezdolný Jan Čejka: Dva, tři zápasy za víkend se dají v pohodě zvládnout

Jan Čejka patří k budoucnosti českého hokejbalu.

Hostivařský talent Jan Čejka se dostává do podvědomí hokejbalové veřejnosti stále víc a víc. Na jaře minulého roku si jako patnáctiletý připsal premiérový start v extralize, když oblékl dres Kert Parku, se kterým později získal titul, v tomto angažmá pokračuje i letos a vede se mu náramně. Kromě toho stíhá také zápasy hostivařského áčka a juniorky, v obou kategoriích dokonce vede kanadské bodování ligy. O momentální formě a plánech na jarní část sezony se Honza rozpovídal v rámci rozhovoru.

Doufám, že další kemp bude opět o mnoho lepší, říká spokojený Friml 

Hlavní kouč reprezentační dvacítky Friml se do své role vžil okamžitě a na výbornou.

Hokejbalovou reprezentaci hráčů do 20 let dostal v průběhu prosince minulého roku do rukou nový realizační tým, a to konkrétně ten okolo bývalého asistenta u A týmu, tedy Tomáše Frimla. Ten společně se svými kolegy připravil pro více jak třicítku vybraných už i první přípravný kemp, jenž o druhém lednovém víkendu ukázal v Plzni, jak na tom jednotliví hráči jsou. „Kdo do Plzně jel, tak předvedl hodně kvalitní výkon, který si nyní ještě rozebereme a uvidíme, koho povoláme a koho naopak nepovoláváme na další kemp v červnu,“ říká jinak hlavní trenér extraligového Letohradu. 

Důležitější část sezony je teprve před námi, uvědomuje si Faltus

Filip Faltus patří v sedmnácti letech k jedním z největších talentů extraligy.

Letohrad se po podzimní části CROSSDOCK Extraligy nachází na skvělé třetí příčce, to vše i přesto, že disponuje velmi mladým týmem. Jeleni se mohou opírat o perfektní defenzivu, která je dokonce nejlepší v celé extralize. Jedním z pilířů útoku se pak stal teprve sedmnáctiletý junior Filip Faltus, který si drží skvělý průměr téměř jednoho kanadského bodu na zápas. Právě tohoto talentovaného útočníka jsme v rámci rozhovoru vyzpovídali.

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha1666:4238
2.ALPIQ Kladno1671:3436
3.Letohrad1646:2330
4.HBC Plzeň1547:3228
5.Autosklo PCE1661:5228
6.H.Králové1547:4227
7.Karviná1445:4818
8.SK Sudoměřice1435:4817
9.HBC Most1440:4614
10.KOVO Praha1531:5813
11.Elba DDM ÚNL1330:4312
12.Rakovník1426:776

Přehled posledních zápasů

Karviná - Letohrad3:2
H.Králové - Autosklo PCE3:7

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu