Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

CROSSDOCK Extraliga hokejbalu

Na začátku roku 2019 se opět rozjede studijní program trenérské B licence!

Trenéři usilující o zisk nejvyšší licence B mají další možnost posunout se dál.

Pro ročník 2019 bude pro trenéry vyhlášený studijní program k zisku hokejbalové B licence. Studium je akreditováno u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a bude obdobně jako v minulých letech probíhat v rámci úzké spolupráce s TMS Českého olympijského výboru. Pro všeobecný vědecký základ sportovních her, lze tedy očekávat lektory zvučných jmen v podobě profesora Koláře, sportovního odborníka Michala Ježdíka či renomovaného psychologa Kena Waye a mnoho dalších sportovních odborníků z České republiky a zahraničí. Přihlášky lze zasílat do 2. ledna 2019! Neváhejte, počet míst je omezen!

Proč Hradec prohrál v derby? Rozhodovala naše produktivita, smutnil trenér Rytíř

Jiří Rytíř v rozhovoru pro reportáž SPORT 5 po jednom z podzimních zápasů

CROSSDOCK Extraliga měla na svůj konec podzimní části přinést hned šest zajímavých duelů. Z těch se však hned čtveřice kvůli sněhové přikrývce musela zrušit. Redakcí vybraný Zápas kola se ovšem uskutečnil! Východočeské derby sice nejprve bylo také v ohrožení, Hradečtí hráči se ale už od ranních hodin snažili připravit svoje hřiště tak, aby bylo pro oba týmy regulérní. Více se na konec podzimu ovšem dařilo hostům, kteří podle trenéra Pirátů Jiřího Rytíře dali domácím tak trochu lekci z produktivity.  

Východočeské derby alá Winter Classic! Pardubice v Hradci nasázely sedm branek

Sníh východočeské derby nezrušil. Hrací plocha byla úderem úvodního vhazování připravena ke hře!

Hned tři z pěti sobotních duelů 16. kola CROSSDOCK Extraligy musely být odloženy kvůli sněhové pokrývce. Ta však neodradila hokejbalisty Hradce Králové, kteří už po osmé hodině ranní nastoupili s vyhrnováky a plochu se snažili co nejlépe připravit. V derby s Pardubicemi jim to ale štěstí nepřineslo, hosté totiž do domácí sítě nasázeli během tří třetin hned sedm gólů a byli to tak Autoskláři, kteří celou podzimní část zakončili s úspěšnější bilancí. Derby s Piráty navíc ovládli už podruhé v sezoně! 

Jedna ztráta Plzni stačila, druhou už nepovolí. Rakovník se sveze na vlně

Plzeň musí na hřišti pražského Kova odčinit zaváhání z minulého víkendu

Podzimní část CROSSDOCK Extraligy hokejbalu je u konce. První prosincový víkend přinese rozlučku s hokejbalovým rokem 2018. Na co se můžeme těšit? Lákadlem je jistě východočeské derby, ve kterém bude mít, podle našich tipérů, navrch celek Hradce Králové či výlet Sudoměřic za potřebnými body na sever Čech. Tak kdo se rozloučí s podzimní části vítězstvím?

Derby na závěr podzimu rozpálí hradecké hřiště! Uspějí podruhé v sezoně Pardubice?!

Derby nemá favorita! Východočeský souboj zaujme už v sobotu hodinu před polednem v Hradci.

CROSSDOCK Extraliga už tento víkend zaklapne své brány pro rok 2018. Pro rok, který byl jak pro Hradec Králové, tak také pro Pardubice úspěšný. Vždyť Piráti nechali zapomenout na předchozí nepovedené roky a Pardubice zase byly blízko zisku titulu. A i podzimní části aktuální sezony nebudou v obou táborech počítat jako neúspěch. I když Autoskláři možná pomýšleli navíc. Nadcházející východočeské derby tak bude opět hodně pikantní, domácí Hradec je totiž dle tabulky mírným favoritem!

ČMSHb vyhlašuje výběrové řízení na pozici obchodního zástupce!

Obchodní zástupce bude pro ČSMHb rozvíjet hokejbal v oblasti partnerů.

Nedílnou součástí každé úspěšné organizace jsou obchodní zástupci, kteří se starají o vyhledávání nových partnerů a do této oblasti se vrhne i Českomoravský svaz hokejbalu, který vyhlašuje výběrové řízení na pozici obchodního zástupce ČMSHb. Výběrové řízení je otevřeno všem uchazečům splňujícím kritéria a požadavky výběrového řízení, kteří v termínu do 10.12.2018 zašlou životopis s motivačním dopisem. Výběrové řízení je koncipováno pro osoby, jež disponují živnostenským listem. Zajímá vás pracovní nabídka pro hokejbal? Pak neváhejte a mrkněte se do článku na důležitý dokument, kde naleznete veškeré potřebné podrobnosti!

Nejlepší tým 15. kola: Rakovník okradl favorizované mečouny o dva body!

Trenér Rakovníka Moravec musel být s výkony svých svěřenců proti Plzni více než spokojený.

Rakovník se od začátku sezony topí v krizi. Schází se v malém počtu hráčů a od většiny soupeřů dostával gólové rance. V 15. kole CROSSDOCK Extraligy bylo vše ale jinak. Středočeský soubor se těšil z návratu reprezentačního obránce Jana Pospíšila po zranění, jeho branku navíc vyztužil bývalý juniorský reprezentant Jan Marek z Dobřan a hned z toho bylo překvapivé vítězství v plzeňské kryté hale! Raci předvedli výtečný výkon, zápas dotáhli až do prodloužení, o osudu utkání ale musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž zazářil Martin Tvarůžek a v hlasování fanoušků na naší oficiální facebookové stránce redakce hokejbal.cz vyhráli ocenění nejlepšího týmu uplynulého kola.

ALL STARS TÝM: Dejneka zachránil „blamáž“, Šimara zavřel klec a Lux srazil mistra

Jan Šimara zneškodnil v derby s Autosklem téměř všechny střelce.

Předposlední kolo podzimní části CROSSDOCK Extraligy přineslo napínavé a dramatické zápletky ve všech případech. Letohradští Jeleni si vyšlápli ve východočeském derby na pardubické Autosklo, které do Letohradu přijelo v plné síle a gólman Jan Šimara pustil za svá záda jen jeden gól. Pražskému Kert Parku zachránil bod v Hradci Králové produktivní bek Radovan Dejneka, Tomáš Chyba zase úřadoval za Most. V útoku se nejvíce dařilo hvězdě 15. kola Martinu Tvarůžkovi, Ondřej Lux největší měrou pomohl srazit na kolena obhájce titulu a karvinský forvard Ondřej Farský rozhodl moravské derby se Sudoměřicemi.

Vzkříšení Rakovníka? Šance se zvednout a udržet extraligu je! hlásí fantom Marek

Jan Marek pořádně potrápil své plzeňské oponenty. Dres Dobřan ale vyměnil za ten z Rakovníka.

Rakovník se tři sezony v kuse zuby nehty drží mezi elitní hokejbalovou společností. Letošní ročník CROSSDOCK Extraligy se ale pro středočeský soubor nevyvíjí ani trochu dobře. Raci se tak rozhodli postavit hráz ve své brance. Do svých řad totiž přivedli posilu z prvoligových Dobřan v osobě Jana Marka, který za Rakovník odchytal tři zápasy a v tom posledním pomohl udolat favorizovanou Plzeň. V rozhodujících nájezdech totiž vynuloval všech pět plzeňských exekutorů a Rakovník slavil dva body za vítězství na půdě svého oponenta! „Na nájezdy jsem si věřil. Tuhle disciplínu mám velice rád,“ prozrazuje v rozhovoru Marek.

Martin Tvarůžek: V Rakovníku potenciál je, chybí širší kádr a kvalitnější trénink

Martin Tvarůžek se raduje z vítězného nájezdu proti Plzni.

/HRÁČ 15. KOLA CROSSDOCK EXTRALIGY/: Rakovník se momentálně pohybuje v úplně jiných vodách, než by si představoval. Před následujícím víkendem, který ukončí podzimní část, se nachází na poslední příčce extraligové tabulky. Alespoň malou vzpruhou a náplastí může být sobotní výhra 4:3 po nájezdech v Plzni, na které se významně podílel útočník Martin Tvarůžek. Ten v tomto utkání zapsal 3 branky, včetně té vítězné v nájezdech, a tento počin mu vynesl ocenění Hráče kola.

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.Kert Park Praha1666:4238
2.ALPIQ Kladno1671:3436
3.Letohrad1646:2330
4.HBC Plzeň1547:3228
5.Autosklo PCE1661:5228
6.H.Králové1547:4227
7.Karviná1445:4818
8.SK Sudoměřice1435:4817
9.HBC Most1440:4614
10.KOVO Praha1531:5813
11.Elba DDM ÚNL1330:4312
12.Rakovník1426:776

Přehled posledních zápasů

Karviná - Letohrad3:2
H.Králové - Autosklo PCE3:7

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu