Pavel Brém o víkendu jako jediný ze všech extraligových gólmanů nepustil za svá záda jediný balónek. (autor: Iva Janoušková)

ALL STARS TÝM: Brém vynuloval Letohrad, Fraňo opět nabil ostré náboje

Datum: 07. 11. 2018
Autor: redakce

Minulý víkend byl v CROSSDOCK Extralize pořádně nabitý. Na zápasovém programu byly dvě kola. V sobotním dvanáctém nejvíce zářil mezi tyčemi strážce mostecké svatyně nestárnoucí Pavel Brém, který defenzivní bitvu s Letohradem zvládl s čistým štítem. Na vítězství Mostu se pak povedeným zrežírováním přesilovky podílel obránce Tomáš Chyba. Nejproduktivnějším bekem se o víkendu stal Jiří Krejsa a v útoku se rozparádil zas a znovu sudoměřický Matěj Fraňo. Pala srazil na kolena své bývalé spoluhráče z Kert Parku a Petr Adam z KOVA sestřelil dvěma góly pardubické Autosklo!

Gólman:

Brém Pavel (HBC Most)

Mostečtí hokejbalisté se naposledy představili na alternativním hřišti v sousedním Malém Březně
, kde v rámci 11. kola přivítali letohradské jeleny oplývající nejlepší defenzivou v soutěži! Hrál se urputný hokejbal, k vidění bylo nespočet přesilových her na obou stranách, na Bréma se Letohradští často řítili v početní výhodě, ale on předváděl od začátku utkání až do konce sebejisté výkony. Na Bréma celkem mířilo neuvěřitelných 37 ostrých letohradských projektilů, ani jeden však neskončil za jeho zády v síti. Připsal si tak 100% úspěšnost zákroků. Na druhé straně stál reprezentační gólman Šimara, jenž za svá záda pustil jeden balónek po přesilové hře Mostu.

Obránci:

Krejsa Jiří (SK Hokejbal Letohrad)

Vytáhlý důrazný a technickými finesy oplývající obránce letohradské družiny Jiří Krejsa zažívá v pouhých 23 letech výborné chvíle. O minulém víkendu opět potvrdil svoji výsostnou formu. V 11. kole proti Mostu svědomitě bránil mostecké hráče, rozjížděl nebezpečné útoky, ale bodově se ještě neprosadil. Jeho „prozření“ přišlo v neděli ve 12. kole na půdě posledního Rakovníku. Tomu vstřelil hned první vedoucí gól ve vlastním oslabení, když proběhl celé hřiště a povedenou střelou mezi betony rakovnického gólmana uklidnil Jeleny. Pak se na rekordní výhře pro Letohrad 10:2 podílel dalšími dvěma góly, završil tak hattrick a držte si klobouky, v početních převahách přidal ještě dvě asistence! Pět kanadských bodů je na obránce úctyhodný výkon, navíc když přes sebe prakticky nepustil žádného oponenta.

Chyba Tomáš (HBC Most)

Most se od začátku sezony prezentuje kolísavými výkony. Když hodně branek dává, také jich dost dostává. Proti Letohradu to ale byla úplně jiná písnička. Když byl na plastovém povrchu v útulném areálu v Malém Březně reprezentační obránce Tomáš Chyba, měli Jeleni z východních Čech pořádné problémy se prosadit. Největší síla mosteckého tahouna byla ale cítit v početních převahách, kterých měli domácí Severočeši požehnaně. Z nich nejvíce hrozili, a nakonec díky jedné i vyhráli. Psalo se pár minut do konce utkání, Chyba lišácky klidným driblinkem na modré čáře pokukoval po hráčích kolem branky, které si postavil v zástupu před Šimarou a pak jedovatou střelou švihem při zemi trefil hůl spoluhráče, od níž se míček odrazil do letohradské sítě. Most tak zvládl náročné utkání proti jelení zdi a brali i díky velkému příspěvku Chyby plný počet tří bodů!

Útočníci:

Pala Martin (HbK Karviná)

Družina z Moravskoslezského kraje se do víkendové akce vrhla až ve 12. kole v neděli a hned na ni vyrukoval nejsilnější možný soupeř v podobě dvojnásobného úřadujícího extraligového šampiona z Kert Parku. Pražané v utkání vedli ještě čtyři minuty před koncem utkání o dvě branky, pak se ale o slovo přihlásil Martin Pala, jenž nahrával na kontaktní branku. Předtím si navíc ještě připsal gól a když jeho spoluhráči necelé tři minuty před koncem duelu vyrovnali na 5:5, bylo zaděláno na velké překvapení. Karviná na svém domácím hřišti umí porazit kohokoliv a stalo se tak i v případě největšího favorita CROSSDOCK Extraligy z Lužin.

V prodloužení hraném 4 na 4 došlo na vyloučení hostujícího plejera, při přesilové hře 4 na 3 si vzal slovo fantom rozhodujících momentů hokejbalových klání Martin Pala, jenž se na vrcholu kruhů napřáhl skoro až k nebesům a propálil Morviece v brance lužinské družiny. Karviná se tak radovala z dvou bodů za vítězství po prodloužení díky Palovi, jenž svůj um na rozhodující momenty prokazuje i v reprezentaci.

Fraňo Matěj (SK Sudoměřice)

Sudoměřičtí hokejbalisté měli o víkendu na programu jedno utkání s královéhradeckými piráty, kteří dorazili od jejich leckdy nedobytného svatostánku. Hradec Králové vedl nad Jihomoravany brzy 1:0, ale v první části se začal do ostrostřelecké formy zahřívat Matěj Fraňo, který srovnával na 1:1. Po druhé periodě se však z jednobrankového vedení opět těšili východočeští piráti. Nicméně to byl opět Fraňo, jenž vyrovnával na 2:2. Když se Hradec dostal necelé tři minuty před koncem utkání opět do vedení, vypadalo to se Sudoměřicemi zle. Ty ale ve dvojnásobné přesilové hře umocněné o dalšího hráče navíc, protože Sudky hrály bez brankáře, vyrovnaly na 3:3 z hole Kalužy. V prodloužení se pak rychle prosadil, kdo jiný než Matěj Fraňo, jenž využil pokračující hru v početní převaze a završil tak hattrick. Devatenáctiletý reprezentační benjamínek je očividně hotovou hvězdou a rozdílovým hráčem, v sestavě kola tak nesmí chybět!

Adam Petr (TJ KOVO Praha)

Na pražské KOVO čekalo o víkendu jedno klání v podobě nedělního 12. kola. Na domácí hráče z Palmovky vyrukovali favorité z pardubického Autoskla, kteří po úvodní patnáctiminutovce vedli už o dva góly. Pak se ale rozparádil vytáhlý technicky zdatný útočník Pražanů Petr Adam. Juniorský vicemistr světa ze šampionátu šestnáctiletých hokejbalistů z roku 2008 ve Zvolenu brzy po začátku druhé periody snižoval na 1:2, aby pak před koncem prostřední části nahrával na vyrovnávací branku! To však zdaleka nebylo vše. Sympaticky hrající KOVO dovršilo mocný obrat za tři body necelých šest minut před koncem duelu, kdy se z gólu radoval opět Adam, jenž se tak vydatnou měrou podílel na všech třech gólech KOVA a rozhodl o tříbodovém vítězství nad loňským extraligovým vicemistrem 3:2.